IMT

Nije, ne može ju u rasutom teretu nikad skroz napuniti jer ju ne može dovoljno nagnuti "na sebe". Naravno, traži malo osjećaja ali ide bez brige. Rukavci su jači nego na traktoru i najveći problem imam s preuskim gumama naprijed pa u mekano pod teretom propada strašno pa izbjegavam nositi teret naprijed po mekanom. Pokušao sam stajnjak tovariti prednjom kašikom al ne vidim ni koliko sam nagrabio ni u koji dio kašike, nema prednje vuče pa u rikverc ne ide i odustao. Za stajnjak je zadnja zakon, još da su vile da ne guram pod sebe nego da grabim redom, to bi bilo pun pogodak.

Za poslove za vlastite potrebe oko kuće i oko njiva odličan stroj.
 
Uff, kad smo tražili 2009.g. samo JEDNA je imala papire i to je ova koju smo kupili i to u Koprivnici, 160km od kuće i dva dana sam ju vozio "pješke" jer smo kasno krenuli odozgora. 6000€ je tad koštala i nismo požalili.

Obišli smo Sigurno 10 SKIP kombinirki i zvao sam za još 10, NITKO nema papire... Koga ne brinu papiri ili želi registrirati na razno-razne izjave svjedoka, može naći za 2500-3000€ ovakvu kombinirku kao moja a kao što kolega 577 ima idu za 2000 da je u radnom stanju. Ovo sve naravno bez papira ili na kojekakve izjave. S papirima, da je ispravna u voznom stanju da sjedneš i radiš, treba i više novca kao i kod bilo kojeg drugog polovnog stroja.

Matić: Za koljevku zbilja nemam pojma jel ojačivana ili nije. Ne vjerujem da je dirano išta pošto su bočno na nju stegnuti rezervoari za ulje tj nosači prednjeg utovarivača i na zvono kvačila i nazad na trube. Mislim da koljevka nema kud da mrda.


Evo iz krčenja nekih šljivika starih:








I malo iz drugih poslova:






[url=https://postimages.org/]

[/URL]
 
Vozio bih je i pet dana peske.
ALI ima jedan "mali" problem a to je GRANICA i bice dalje neces moci bez PAPIRA.

Postoji li resenje ?
Kod nas se krecu od 4000 do 6000e (retke su one sa sarom).
 
NIKAKVO rješenje nema osim papira i registracije. Preko granice bez papira, ni ne pokušavaj... Papir meni osobno ima OGROMNU težinu. Kad sam kupovao IMT 5106 tražio sam papire, gazda traktora rekao da može na izjavu s dva svjedoka da traktor nikad nije registriran. Ja sam mu rekao da on njega registrira na svoje ima da ću ja platiti trošak registracije pošto ću ju ja i koristiti al da ja traktoru ne budem prvi vlasnik. Šta znaš netko dođe s papirima, mož se slikat.

Kome god smo za bager tako što predložili NITKO nije htio, svi su rekli: "Odvezeš ga sebi, nađeš dva komšije da ti budu svjedoci i rješena stvar!" Nitko nije htio da mu se ime piše u papirima kao prvi vlasnik i ja takve stvari ne kupujem. Ima raznih budala kod nas.
 
Nasa je bila registrirana dosla je iz Istre .
Najvise gu muce bagerske gume kod nas je jedna sehina traktorska a druga bagerska s ovom ide.
Tako da ce i drugu zamjenit bagersku .
Prve gume uske da bilo bi najbolje da su balonke naprijed
 
Ja sam bagerske skinuo, eno ih u bašči, vać sam ti slao slike ako se dobro sjećam... I baš namjerno stavio traktorske. jako malo guram prednjom kašikom baš zbog uskih i mekanih guma naprijed je neprecizno u nabijenoj zemlji, jako teško držat nivo ispravan jer gume sjedaju pa odradiš korekciju na kašiki minimalnu kašika ode 15cm gore jer se i gume isprave... A u stajnjaku i u blatu su bagerske gume za mane krš živi, traktorska ima puno bolji grip tako da razmisli još malo oćeš metat traktorske il bagerske gume...
 
Jedna je nova mozda si bratu slao slike.
Ma treba tu jos novaca dosta ulozio je puno.
Kasnije bi ga registrirali ,jel znas koliko je rega jesi ti svoga
Dobar stroj za gospodarstva i malo po selu.
Ali trebalo bi naprijed siroke gume stavit
 
Bio je registriran par godina ali smo odustali od poslova van sela pa je sad odjavljen. Ne znam zbilja koliko je registracija koštala, to je brat plaćao, sa samo radim sa strojem i održavam ga ;)

Za registraciju je dobro, ne moraš ga nikud voziti, samo nosiš knjižicu da ju ovjere i gotovo, kao za kombajn.
 
Da li se mogu lepo naštelovati poluge poklopca hidraulika uz pomoć digitalne vagice koja radi na istezanje, majstor je nešto štelovao ali od oka na osećaj, a kako je majstor malo već omatorio nešto nisam siguran da je to najtačnije uradio. Gledam kako Grbić podešava sa dinamometrom i pominje 1.361kg jačinu opruge. Sada ja vas pitam ako izmerim sa tom digitalnom vagicom da zadatom zazoru masu od tih 1.361kg da li je to isto kao i kad se meri dinamometrom?
 
Ma ne treba dinamometar. samo podesi ručke na poklopcu na pravilna mjesta i podešavaj "škare" da imaju otprilike 2-3mm lufta do krajeva proreza tako da uz blagi pritisak dođu uz graničnik i kad pustiš da se vrate na taj zazor od 2-3mm.

Ovako sam podesio već nekoliko poklopaca i nema problema a pokazao mi sistem jedan majstor ovdje i kaže da su u IMT servisu koristili dinamometre ispočetka kasnije više nije bilo potrebe...
 
možeš
ja sam sebi tako, i ne digitalnom nego onom običnom
https://static.kupindoslike.com/Stara-kucna-vaga-rucna-_slika_O_49612769.jpg

minja sam sve nove one kulise i poluge u poklopcu,u biti sve je novo osim cilindra i nazubljenog vratila na koji dođu valjske ruke
i moram priznati da sam bija razočaran s djelovima
nabavija sam iz beograda iz jednog dućana navodno original IMT i izašlo me preko 200 eura
posla mi je jednu polugu dužu (valjda od 540) pa sam je raskovao i prebacio na staru onaj dio kuda kližu valjčići sa kvadranta
to sam sve radio 2013 godine
i nakon 2 godine u oranju prestalo raditi,pa sam skinio poklopac sastrane i endoskopom pogleda šta se desilo
i jedna kulisa je ostala u zraku,kad sam rastavija vidija sam da se ne okreće oko osovine da riba malo,pa sam rupu proša bušilicom i da se okreće lagano oko osi
i evo do sad radi bez problema
znači puno dorada za "original" djelove
ovo su slike kad sam to sve skida nakon dvi godine,i tad sam vratija i staru drugu polugu(nije bila oštećena,al kad sam je kupija onda sam stavija novu)
inače ovo je sve bilo pokrivljeno i ništa se nije poklapalo
ove valjčiće na kvadrantu i njihove osovinice sam pravija kod tokara i ovo je nakon 2 godine korištenja




















slike prije i slike djelova imam,al ne kod sebe trenutno
p.s. nije ni cilindar sjajan,al pošto nisam naša adekvatnu zamjenu (polovni ili indijski ili onaj srbijanski SR Perkins) ostavija sam stari i radi zadovoljavajuće
 
Upravo malo pre pricao sa drugom, on kupio nov indijski, kaze nije precizno odliven (ruzno izgleda), zatim, rupe gde se srafi sediste su bez navoja. On primetio tek kada je sve sklopio i hteo da namesti sediste. Tako da je morao skidati i nositi kod strugara da mu reze navoje.
Kaze hidraulik nije precizan kao pre pa je u oranju imao problema.
Skoro ga je zamenio sa originalnim polovnim i sve je
Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
ja sam podesavao sa digitalnom vagom to jest nas dvoje,rezultat nije bio bas u gram ali radi sve dobro,odmah da ti kazem da je trajalo dugo posto digitalna vaga konstantno menja brojeve.Namesti bolje dinamometar od neke opruge
Hteo sam da odgovorim clanu aleksandarjevtic 1981 ali neznam sta se desilo
 
Nazad
Vrh