IMT

Kada sam prodao dva imt 533, dvojba je bila izmedu tafe42 i 539.....539 sam uzeo zbog dostupnosti djelova i nekakve sigurnosti da je provjeren traktor sto se tice kvalitete, jer za tafe nitko nije mogao reci koliko sati moze motor izdrzati, itd itd
Kod tafe ima 4 brzine, brzi traktor, sire zadnje goodyear gume sa velikim ripnama......e sada tu se spominje neki cudni motor simpson, moze biti bolji od m33 motora, al je tesko za reci.....i kako sam vec rekao, uzeo odlican 539 koji je kod mene za godinu dana natukao 560 sati, samo sipaj i vozi.....

Kod imta ako ga netko i kupi, trebat ce prilagoditi motore euro normama, pogotovo ako udete u EU, firma moze opet kljuc u bravu

Zanimljiv mi je 549 sa deutz motorom i zracnim hladenjem, vjerujem da je bolji od klasicnog dm33 motora......bio jedan kod nas u oglasniku i trazio 11000€, sa dv i kabinom
 
549 sa Deutz-om je veoma redak primerak.
I ja bih ga rado kupio

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Simpson S325 na TAFE 42 i 45 je prakticno identicna kopija Perkinsa AD3.152 - 43 KS pri 2000 obrtaja ili 47 pri 2250. Razlika je samo sto Simpson ima linijsku pumpu umesto rotacione. Motor je u konstrukciji vrlo slican nasem DM33 posto je DM33 takodje kopija AD3.152 ali sa nekim izmenama. Glavna je da DM33 ima dva medjuzupcanika u razvodu pa se pumpa visokog pritiska i bregasta osovina vrte u suprotnom smeru u odnosu na perkinsa i simpsona. Prednost te konstrukcije je mogucnost ugradnje kompresora i hidraulicne pumpe koji se pokrecu preko zupcanika u razvodu motora sto pre nije bilo moguce na tom motoru. Vidjao sam nekoliko Tafea sa 3-4000 rs, motor i dalje radi odlicno. Sto se tice kvaliteta tu se Tafe stvarno dobro pokazao, dosta ljudi sa njima znam da rade i niko se do sad nije zalio.
M33 je motor sa pretkomorama koji je odavno konstrukcijski prevazidjen, starija varijanta od DM33. Po meni je trebalo M33 i M34 potpuno izbaciti iz proizvodnje,ostaviti samo DM33,DM34 i S44. Mozda cak i izbaciti DM34 i zameniti ga ustrojenim S44. M33 nema ama bas nikakvih prednosti u odnosu na DM33 - manje trosi bolje vuce lakse pali.
 
Bio je kod mene jedan tafe 35 jedva je prodan greška na motoru.
Kupljen nov i na kraju prodan i zamjenio ga 539 iz 90 .
Tako da nebi reći da je tafe bolji meni osobno nije .
Ako kupe tvornicu i rade šporet traktore kao svoje onda džaba sve , ono je nakarada.
 
To ako je jedan škart ne znači da nijedan ne valja, i IMT je pravio sve i svašta ...
Ja sam pricao sa covekom koji je narucio 577 dv u fabrici. Licno je poznavao coveka koji je bio inzinjer i castio ga da proprati pakovanje traktora, jer je traktor dobio svoj broj (ne znam kako to vec ide) po narudzbi.
Kaze napatio se sa njim kao niko, prvo je radio generalnu posle par stotina sati, zatim hidraulicnu pumpu, zatim su pustili hiraulicni cilindri spoljne hidraulike, problem sa menjacem itd itd...
Ne znam tacno godiste traktora, znam samo da je posle 2000-te godine.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
nista cudno za imt-ove traktore posle 2000.tu je bilo krpljenja..tu je bilo kako ubodes traktor, npr vozio sam i par 539 i 549 iz tih godina koji veoma lepo rade i vlasnici nisu imali problema sa njima, a na drugoj strani...
 
Kada sam prodao dva imt 533, dvojba je bila izmedu tafe42 i 539.....539 sam uzeo zbog dostupnosti djelova i nekakve sigurnosti da je provjeren traktor sto se tice kvalitete, jer za tafe nitko nije mogao reci koliko sati moze motor izdrzati, itd itd
Kod tafe ima 4 brzine, brzi traktor, sire zadnje goodyear gume sa velikim ripnama......e sada tu se spominje neki cudni motor simpson, moze biti bolji od m33 motora, al je tesko za reci.....i kako sam vec rekao, uzeo odlican 539 koji je kod mene za godinu dana natukao 560 sati, samo sipaj i vozi.....

Kod imta ako ga netko i kupi, trebat ce prilagoditi motore euro normama, pogotovo ako udete u EU, firma moze opet kljuc u bravu

Zanimljiv mi je 549 sa deutz motorom i zracnim hladenjem, vjerujem da je bolji od klasicnog dm33 motora......bio jedan kod nas u oglasniku i trazio 11000€, sa dv i kabinom
Osim mjenjaca ne vidim nikakvo unapredjenje, mislim konstrukcijsko, a ne tipa ''vece gume''. Pa i na 539 mozes staviti kakve hoces, i isporucivali su se i sa 11.2 i 12.4, onda moze se reci da fergo ide i sa hidro volanom i bez, sto ne vazi za tafea 42. Jaci motor ide vec u drugu klasu traktora, recimo sa 542, unapredjenje bi bilo da ima recimo klimu, ravni patos, mjenjac sa strane sinhronizovan, reverzer i slicno. Ovako nista on nije unapredjen u odnosu na 539.
 
Ja sam pricao sa covekom koji je narucio 577 dv u fabrici. Licno je poznavao coveka koji je bio inzinjer i castio ga da proprati pakovanje traktora, jer je traktor dobio svoj broj (ne znam kako to vec ide) po narudzbi.
Kaze napatio se sa njim kao niko, prvo je radio generalnu posle par stotina sati, zatim hidraulicnu pumpu, zatim su pustili hiraulicni cilindri spoljne hidraulike, problem sa menjacem itd itd...
Ne znam tacno godiste traktora, znam samo da je posle 2000-te godine.
Mozda i jeste propratio sklapanje...
ali motor se ne sklapa u IMTu, hidrauilicna pumpa i cilindri takodje...
 
Ne 10.000 vec je drugar kupio novog 539P sa kabinom,hidro volanom/2004-2007/nisam siguran koje tacno bese godiste za 6500.i kako ne ocekivati da propadnu u gubicima i jos da ga naprave kvalitetnim za te pare.Kod njega je dan danas sa 350 sati,sve je ok osim cilindra volana to smo zamenili vec prve nedelje jer je ugradjena klipnjaca koja je korozirala pa je na tom mestu naravno cilindar pustao ulje.
 
A ha ok,ali sto se tice Tafea niti su oni kvalitetni niti mogu ikada biti jer odraz kvaliteta dobro zavisi od stepena inteligencije nacije a oni su po tom pitanju na samom dnu.Uporedjenje je isto kao sto su Nemci za nas tako su oni za nas,i onda nikakve sanse nema IMT sa njima,siguran put u dalji propast.I ovo je prica samo za zamajavanje naroda inace ce biti kako je zacrtano sa strane.
 
Poslednja izmena:
Bas me cudi da ga je taj drugar tad kupio za te pare. Moj teca je mislim bas te 2004 kupio nov 539 sa kabinom bez hidro volana za 7200 €. Bez kabine je bio 6600 ili 6800 tad. Tad negde i kum kupi TAFE 42 i bio je slicne cene. Da ne bude da lazem mozda ga je platio cak i nesto jeftinije.
A ovo Glackop o kvalitetu i inteligenciji nacije od tebe nisam ocekivao. Kako si ti doso do tih saznanja? Kad gledam sta se sve desava kod nas reko bi da smo na dnu, a opet sam siguran da imamo izuzetnih ljudi. Oni su jadni stotinama godina kolonija i kako da inteligencija dodje do izrazaja kad je stalno neko ugnjetava. A video bi opet i te tvoje bajne nemce da su na nasem ili njihovom mestu.
 
Glackop slazem se i ne. Oni su jako mnogoljudna nacija. A pazi sad, najbolji programeri na svetu pored jos nekoliko drzava (Iran, Kina (Tajvan pogotovo), Koreje (i Severna itekako samo su izlovani) su Indijci. Ima ih mnogo, od milijardu stanovnika uvek ces imati 0.1% iliti MILION superinteligentnih koji mogu da naprave sve. Oni prave niskobudzetne traktore jer za takve imaju najvise plasmana.
 
Nazad
Vrh