IMT

Kod mene odrađuje svoj posao bez greške.Čak sam ga u sezoni berbe kukuruza skidao i nameštao na berač koji je imao položaj usisne cevi tik iznad komušačkog stola gde su prašina i prljavština dominantni i filter je bio mnogo čistiji nego pre montaže.Na kombajnu trenutno imam Top spin predfilter i nisam nešto zadovoljan jer filter bude strašno prljav.
 
S Top spinom nisi zadovoljan? Malo je preskup za moj dzep al kazu po internetu da je to prava stvar. Sad gledam i tesko mi povjerovati jer neki proizvodjaci odmah u tvornici ugradjuju top spin na strojeve. Moguce da imas premal model za tvoj protok zraka pa da zato propusti prljavstinu?
 
Nije mali.Uzeo sam skoro najveći model.Menjao sam mu mesto više puta,sklanjao od prašine i opet isto.Jedino nisam probao da ga ubacim u kabinu a ne produžuje mi se cev na kojoj se nalazi jer se plašim da negde ne zakači,otkine ga i ode moja investicija.
 
Nikako u kabinu... Kolega je to radio 90 i neke na zmaju 142 i dok su vrata otvorena sve ok al kad je u otkosu zatvorio vrata kaze da se umalo nije ugusio. Nije ni razmisljao o tome koliko sestak na turazi usisava zraka u sebe. Kaze da je u sekundi u kabini nestalo zraka i da nije mogao disat... Kasnije doslo iz dupeta u glavu a mislio je kako je to dobra ideja posto je kabina koliko toliko zasticena od prljavstine...
 
Ima li neko ideju kako propisno zadihtovati slavinu rezervoara na IMT 539 ? Pusta mi po malo cini mi se na navojima. Izgleda da nisam stavio dovoljno teflona kad sam je montirao, u strahu da ne preteram i da ne pukne navoj.
 
Na Ursusu ima predfilter koji se cisti i u njemu budu cestice velicine plevice do prasine utalozene to se skine i izduva i opet u normalnim uslovima 20tak sati kada je jako prljavo i prasno cesce ocistim . U ulju NIKADA nije bilo nikakvog krsa samo malo taloga od prasine i o nakon i vise stotina sati . Mozda moze da se napasuje taj gornji deo od filtera i onda sigurno nema belaja .

Na kombajnu sam imao taj predfilter od rusa namontiran i opet sam nalazio kojekavog smeca u ulju tako da sam se vratio na dzak . Nisam bio odusevljen njegovim radom .
 
Mi smo na filteru na kombajnu stavili jedan tezinjav dzak i on pokupi svu veliku prljavstinu...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Moze li se naci nov ili da trazim polovan ovaj dio, nalazi se izmedju pedale kocnice i kocionog cilindra na imt 577
81028f970279277c4f042e6f6503b511.jpg
 
Sredjujem vazdusnu instalaciju na mom 58 pa zanima gde mogu da kupim novu ili remontujem staru pedalu vazduha kocnice. Bio bih zahvalan ako neko zna da mi odgovori... :)
 
Sredjujem vazdusnu instalaciju na mom 58 pa zanima gde mogu da kupim novu ili remontujem staru pedalu vazduha kocnice. Bio bih zahvalan ako neko zna da mi odgovori... :)

Ja baš pre neki dan odneo moju od 577 na remont (nema nova). Novi Sad, Mileve Marić (novo naselje) ne znam tačno broj. Piše Petoletka na prodavnici. Rekli da će biti nekih 4-4500 din...
 
Ja sam na Najlonu kupio set gumica za remont papucice kocnice (za Rakovicu al' mislim da je isto). U tom setu ima i neka opruga i neki plasticni deo, ali nisam jos nista radio. Je l' to dovoljno zameniti te gumice i da li to moze u sam svoj majstor varijanti uraditi, tj. mislio sam da tu nema neke mudrosti al' sad kad spominjete servis a ja sam duduk za te stvari...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Možeš sam da ga remontuješ.Treba samo paziti prilikom vraćanja donjeg(jedinog) čepa koji je od plastike da ne pukne.Ja sam kod sebe već nekoliko puta sam menjao gumice i čistio unutrašnjost a sada od tebe čujem da postoji set za reparaciju pa ću ga kupiti.
 
Evo sta ima u setu:
5d33ef96a1c0e7c8cb85f87c4cf6d96f.jpg
caf3d08559425fcde830701f7b35cf5c.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

edit: Na tezgi sam video da ima da se kupi taj plastični čep posebno, pošto nije jeftin ceo set, cena seta je jedna crvena...
 
Nazad
Vrh