IMT

Da je taj suvi filter sa 2 umetka kako se sad pravi pa hajde da covek kaze da su uradio dobar posao, ovako si samo pare bacio. Neka struka i nauka kazu sta hoce, mokri filter je mokri filter. Druga stvar koja je barem isto bitna kao filter je predfilter koji kod IMT-a niko ne cisti pa i nema neku svrhu. Predfilter od Rusa koji kosta mozda i manje od 1000 dinara odgovara na IMT filter tj. na cev i radi pola posla jer izbacuje prasinu usled centrufugalnog usisavanja.
 
Podeljena su tu mišljenja,mada struka je više za suvi. Po meni je to stvar održavanja ,a manje više jer on mokar ili suv. Kad se zapusti i ne gleda može biti on kakav oće to mu neće pomoći ništa.
 
Bubu, izbacili su uljne filtere da narodu uzimaju pare za nove papirnate uloske?? Mislio sam da si ti malo ozbiljniji al sam se prevario.

U zetvi zobi (ovsa) bi uljni filter na kombajnu morao svakih pola sata otvarati i mjenjati ulje u njemu koliko se pljeve nakupi u ulju. Ima ga kolega na z-780 pa su jutenu vrecu u dva sloja vezali na usis da sacuvaju ulje da im dura makar par dana a koliko z-780 stigne danas pokositi, 2 hektara?

Isto tako i traktor kao i sve drugo. Suhi filteri kad se pravilno odrzavaju traju jako dugo. Struka kaze da se mjenja redovno (cesce nego sto treba) al praksa kaze drugacije. Da vam sad napisem da su na 549 vec 10 godina njegovi original zracni filteri koji se ciste JEDNOM godisnje. NIKADA mi se indikator zaprljanosti nije upalio a ispravan je njega redovno provjeravam. unutarnji ulozak je dan-danas bijel ko snijeg. Novi filteri kupljeni i cekaju veliki servis, vec je red da se zamjene. U kombajnu nemam pojma koliko je filter star, mozda je i njegov sto je dosao iz tvornice...

Uljni filter mi se na 539 zgadio za zivota. malciram jako puno vocnjaka i imam na usisu predfilter s posudom koji redovno cistim i opet se nakupi krsa u ulju da nije za povjerovati. Uljni filter je jedno zesce govno i kolega je uraio pravu stvar sto ga je skinuo s traktora.
 
Samo vi stavljajte uljni, imam i jedan i drugi na 549 i 558. video sam koji je bolji. originalni donaldson je izduvavan isto jednom godisnje. trajao je 10 godina. evo traktoru je sad 26 godina jos motor pipnut nije niti trosi ulje. a radnih sati godisnje natuce 400-500. sad saberite u 26 godina koliko je to sati rada bez otvaranja motora, i to pumpa bila zadnjih 15 godina odvrnuta ima sigurno 2700 obrtaja i vise( skazaljka udari u granicnik a on jos ubrzava) . I svi u selu misle verovatno da ko manijak vozim . Ima Clanova iz mog sela pa nek se oglase.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
jedno pitanje koja je razlika izmedju 560 i 567 ? znam da 567 ima 5 brzina i linijsku pumpu. jel ima razlike u snazi motora ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Podeljena su tu mišljenja,mada struka je više za suvi. Po meni je to stvar održavanja ,a manje više jer on mokar ili suv. Kad se zapusti i ne gleda može biti on kakav oće to mu neće pomoći ništa.
Svaka ti na mestu! Uljni ima prednosti a i suvi ima prednosti. Ima tu još nekih faktora koji utiču na zaprljanost filtera.... Npr ako je filter na sredini traktora kao na rusu ili rakovici i ako vuče vazduh tik iznad haube i još ako ima kabinu (rus obavezno ima a rakovica ne) ufff ..... Pa onda npr ako je filter pod haubom kao na td 75 i 90 koji ima prednju vuču a pri tom radi puno u pripremi zemljišta (važi i za mtz-a i za r.) svu prašinu usisa. Ne mož sastavit dva sata rada a da se filter ne zaprlja pogotovo ako je vetar (ne) povoljan.
Može i uljni filter da izdrži dosta dugo a da se ne čisti (a da ne našteti motoru) samo je bitna lokacija predfiltera kao i ispravnost i čišćenje.
 
567 je samo 560 s 5 brzinskim mjenjacem ko sto je 569 565 s 5 brzinskim mjenjacem.

Linijska i rotaciona imaju neke minimalne razlike u snazi ali 5-brzinski mjenjac ima sporiju 1. brzinu i 567 npr ore bez ikakvih problema s 2x14" plugom sa 16.9 gumama dok na mom terenu to 560 s takvim gumama ne moze. 567 je sposobniji odraditi vise razlicitih poslova nego 560 i jos je brzi u transportu.
 
Sto se filtera tice, neka stavlja ko sta hoce. Ja ih imam i jednih i drugih na masinama, odrzavam ih sam i nisam kao neki da drzim po 10 godina isti papirnati filter na traktoru pa sam opet za mokru varijantu ako nema mnogo budzenja. Suvi filter sa 2 uloska je sasvim korektna stvar ali filter sa jednim umetkom malo teze. Znam da jos neke masine osim 577 imaju takav filter i taj ako ne daj Boze popusti, nema sta da spreci prasinu da udje i posledice na motor mogu da se osete kasnije u eksploataciji. Mozes ti Bobo druze misliti da sam ja ozbiljan ili neozbiljan, to nije vazno jer sam svakako funkcionalno sklopio barem 1 motor i barem 1 menjac vise od tebe..
 
Ja sam nekako vise za suvi filter. Jednostavnije odrzavanje a jos kada se doda predfilter kao sto ima na pojedinim gradjevinskim masinama nema brige. Ovaj mokri moras redovno da peres i cistits a ovako se umetak zameni ili izduva za par minuta i to je to.
I redovno kontrolisanje gumenih creva sto vode od filtera do usisne grane. U vecini slucajeva su ona glavni krivac sto je motor usisao prljav vazduh.
 
E koliko je njih i bez filtera... Pa opet idu. Dobar je svaki samo ne treba biti lijen pa da je mrsko ocistiti i ulje promijeniti. Ne vidim smisao rasprave, filter ko filter, kome je tesko ocistiti stavlja suvi, nekom bolji mokri pa sta, sto se kaze, ko god sta radi-sve radi sebi... Samo mokri je pouzdaniji i bolji:haha:
 
Nadjite mi bilo koju modernu masinu sa mokrim filterom ,svi ti motori sa mokrim filterom su tehnologija 60-ih godina

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
И по мени је бољи мокри филтер, само је компликованије и чешће одржавање
 
do sad bilo ovo

a sad ovo. konacno da se resim tog uljnog smeca
5d044a34838253c6b4d30c8a14fd9893.jpg
b815c0fe8079ef4a8f3a30f0a62d3fd6.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Gde ima da se kupi ovakvo novo kuciste za suvi filter?
 
koliko sam gledao i trazio novo nigde nisam nasao,samo uljne nove mozes naci. izletelo mi na kupujem prodajem i uzeh a trazio sam sigurno pola godine

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sta moze biti nan539 na gasu od 8-12 obrtaja cuje ss onaj glup zvuk (pa-pa-pa) kad prodje 12 obrtaja onda radi lepo. Bosch pumpa 2 puta radjena( kod dvoje razlicitih bosista) dizne takodje. Da li moze biti problem u glavi motora, ventili, sicevi...
 
Mogu ventili a moze da bude i da je gava naprsla negde malo. Ako su ti dobri i pumpa i dizne.Proveri dal gubi vodu,verovatno je u glavi problem.
 
Nedavno se malo raspravljaste oko nabavke delova iz starih zaliha...juce gledam a da mi je neko pricao nebi mu poverovao,za Ficu ima svi delovi dan danas i mahom sve koliko vidim original,svaki deo limarije sve ama bas sve,ali cene kao za Mercedesa.
 
Nazad
Vrh