IMT

Kolege,planiram da remontujem hidraulicnu pumpu na 577 pa me zanima da li je isti princip rada pumpe kao na 539?

Poslato iz ravnoga Banata
 
Da li je neko uspeo da resi problem cepanja stop svetla na Imt u 539 bez kabine?Kad god zakacim jednoodovinku i malo vise smotam oni se pocepaju.
 
Mozes sutra dobiti sliku,pa mozes videti kako je to reseno.Na prikolici jednoosovnki onaj drzac rucne kocnice je savijen,tj ispravljen skroz do stranice i tako ne moze da dodje do stop svetala,a ima vise slobodnog mesta kad treba da se prekoraci ruda.
 
Mozes sutra dobiti sliku,pa mozes videti kako je to reseno.Na prikolici jednoosovnki onaj drzac rucne kocnice je savijen,tj ispravljen skroz do stranice i tako ne moze da dodje do stop svetala,a ima vise slobodnog mesta kad treba da se prekoraci ruda.
I kod mene je ispravljen ali ga prikolica cepa.Tj recimo na nekom skladu ili sancu smotas pun volan traktor se skroz iskosi upadne u sanac i ostanem bez fara.

- - - - - - - - - -

Trebalo bi da se podignu jos gore i prema napred ali onda ima da ih brzo usljepka blato.
 
Ne znam kako je kod tebe,ali kod mene je nemoguce da dodje do blatobrana,niti do stop lampi.Cak ni pre dok sam imao 539 i automatsku kuku na njemu,nisu se lupale ni u kom slucaju.Sad na 549 imam onu rudu,pa je prikolica jos dalje.Tu tek nema lupanja.
 
Ne znam kako je kod tebe,ali kod mene je nemoguce da dodje do blatobrana,niti do stop lampi.Cak ni pre dok sam imao 539 i automatsku kuku na njemu,nisu se lupale ni u kom slucaju.Sad na 549 imam onu rudu,pa je prikolica jos dalje.Tu tek nema lupanja.
Nije kod mene samo problem svako to cepa.kod mene u selu okolini...
 
Da li je neko uspeo da resi problem cepanja stop svetla na Imt u 539 bez kabine?Kad god zakacim jednoodovinku i malo vise smotam oni se pocepaju.
Napravi nosac i pomeri farove da budu sa unutrasnje strane krila,u ravni sa sedistem.


Da li mi je paljenje podeseno na prerano, bas zakiva kad dam gas ?? 0:39 na snimku
Snimak nije bas najkvalitetniji ali mislim da se cuje o cemu pricam.
Ovaj 539 ima rotacionu pumpu, imali smo pre sa linijskom i on je imao karakteristno klik klik klik samo ispod 900 obrtaja, preko toga je gladak zvuk. Ovaj obrnuto, preko 900 zakiva, a na leru ko benzinac :osmeh:
 
Majstori šta ima ako kod DM motora kod glave više izlazu dizne od odobrenog max 4,5mm. I šta može biti ako razmak manji ili veći ?
 
Poslednja izmena:
Mašina kod majstora. Otišla 5 brzina i obe lamele zamašćene. Evo i koja slika:

k15ngl.jpg


9qwroo.jpg


i2qdc8.jpg


243oifm.jpg


2vigq6q.jpg


2lazh9f.jpg


Ostali zubčanici u menjuaču su ok:
sc8k8k.jpg


Kućište u kojoj se nalazi hidraulična pumpa:
2urs76u.jpg




meni je otišao sinhron, sada me zanima jel se to može ovako zamjeniti, skidanjem motora, da se nemora mjenjač skidati????

koliko on kkošta novi, i jel ima original da se kupi???? ili koji je najbolji zamjenski????

- - - - - - - - - -

A zašto bi to radio? Inače mislim da može ali takodje mislim da im nisu isti k/t zupčanici.


jer su otišli sinhroni, na 560 me mjenjač zadovoljava.....ili da radim ovaj mjenjač????
 
drugi puta sam napisao u množini, znam da ide jedan.....znači nije skup.....jel ima originala????

već sam i razmišljao staviti od 560 mjenjač, on nema sinhron, pa nema ni tih problema, godinama sam vozio imt sa 3 brzina, nikada na mjenjač nisam pomislio, do ovog 577.....samo odjednom, ubacim u 4 ili 5 odmah iskoči iz brzine, u mjestu, a u vožnji neće ubaciti jer krči.....u prve 3 brzine radi bez ikakvih problema, samo što je u 3 brzini spor za poludit......
 
Ne znam da li je original u pitanju ili kopija a cena koju sam naveo je samo za uložak,kuglice i opruge.Uradiš ga i budeš miran.Prilikom skidanja sinhrona obeleži kako je stojao jer ima svoje mesto ili bolje da kažem smer okretanja da ga ne nametiš kontra.
 
Da 577 ima bolji sposobniji mjenjač od 560 pošto imam obadva.
Mi smo zamjenili sinhron i samo gas mjenjač je sad utegnut i šalta se milina 560 nemogu tako šaltat.
 
drugi puta sam napisao u množini, znam da ide jedan.....znači nije skup.....jel ima originala????

već sam i razmišljao staviti od 560 mjenjač, on nema sinhron, pa nema ni tih problema, godinama sam vozio imt sa 3 brzina, nikada na mjenjač nisam pomislio, do ovog 577.....samo odjednom, ubacim u 4 ili 5 odmah iskoči iz brzine, u mjestu, a u vožnji neće ubaciti jer krči.....u prve 3 brzine radi bez ikakvih problema, samo što je u 3 brzini spor za poludit......

U principu mogao bi zameniti samo treću brzinu od 577 i ubaciti od 560 a sihronizovane izbaciti
 
Nazad
Vrh