IMT

Ljudi da li postoji 542 2005 godiste? Ali sa onom poslednjom limarijom?
Ponudio mi jedan u zamenu za Zetora. Kaze onaj najnoviji, ima hidro volan.
 
Mixser, zar nisi mogao nabaviti drugi reduktor da ne praviš dupli posao
Zar nije lakše skinuti ceo točak
Nisam ja znao da li je reduktor ili konusno-tanjirasti, kad je majstor stigao ja upalio i pokazao mu on odma rekao šta je u pitanju. A nevolim baš da mi traktor džedži u njivi pa smo ga razbucali ,povadili sve napolje, sastavili i odšlepali kući. U četvrtak se rasklapa pa kad je majstor već tu prekontrolisaćemo sve od kvačila do konusno-tanjirastog i ubacićemo druge zubčanike da usporimo menjač.... A za skidanje celog točka, e tu je bilo seksa... U onim rupama gde treba da se uvrću šrafovi da bi felna sišla već imaju neki zalomljeni od ko zna kad, tako da smo bili prinuđeni da skidamo trubu sa sve tegom na felni...
 
Nisi ga morao slepati uopce... Nagazis speru i radit ce samo desni tocak i teraj, Misko ;)

Mogao si ga doterati i na prednjoj vuci do kuce ;)


Kad budes usporavao mjenjac, molim te da sve poslikas da znamo i mi ostali pacenici koliko to zadovoljstvo kosta ;)
 
Nema sta tu veliko da se slika, promenis ulazni par zupcanika i teraj dalje. Kao sto sam znas ako vec sarafas, 5. je direktna i ona kopca sinhron na spojnicko vratilo a ostale 4 brzine idu preko ulaznog para koji se menja zbog usporenja i to je to. Clane Tesin je te zupcanike platio nesto manje od 200 evra.
 
Znam i sarafam sve svoje strojeve... Jedino mi je na 539 generalnu radio majstor.

Stos je u tome sto nikad brenu nisam otvarao i sto mi jako puno ljudi daje jako puno kontradiktornih informacija... Jedni pricaju da tih zupcanika na breni nema, da sve ide preko zupcanike 1. brzine i da se mora mjenjati kompletno suplje vratilo. MONTOYA ima katalog djelova od brene i u njemu se vide zupcanici koji bi mogli imati ulogu ulaznog para ali ni jedan nije na supljem vratilu. Mnogi tupe da se mjenja konusno tanjurasti par i da sam ja nesto pogrijesio da nema drugog usporavanja mjenjaca i tako dalje...

Jedan moj poznanik je ove godine radio mjenjac na 5106 s kojim vuce 2x16" okretac i 4. spora ga je patila bas zbog reduktora i onda je mudrovao i radio nekih prepravki mjenjaca cijelo cudo i on mi tvrdi da 100% ne postoji nikakav ulazni par zupcanika i da ja ne znam sta pricam. ubacio je konusno tanjurasti od 577, ubrzao mu je 5. brzinu (stvarno ne znam na koji nacin kad je "direktna") i sad mu brena navodno ide 40 km/h i moze orati u 1. direktnoj.

Svasta cujem ali problem je sto to nikad vidio nisam ni na slici a kamo li drzao u ruci ili sam rastavljao. Zato sam covjeka zamolio za slike da i sam znam sta me ceka, sta se sve treba kupiti i kolik osta kosta.
 
Neko je pitao koliko trosi 533 na 100km? Meni je od Curuga do Stapara sa setvospremacem zakacenim nazad napravio 6.3 radna sata i potrosio 20l goriva. Mozda nijansu vise, nijansu manje. Putem kojim sam isao ima oko 100km udaljenosti. Obrtaji su bili 1800-2000 i jedan deo sam isao lenijom od Kruscica do Stapara, pa sam tu malo isao drugom, malo trecom tih nekoliko km.
 
Kako sam namirisao...Čestitam! :bravo:
Pa gde su slike, novosti? Gde je čast? :osmeh:
Nema veze, nađeš još jednog da tera 533 i sa 558 uradite i više nego sam 577.

I spremač si izgleda uzeo. :osmeh:
 
Sve do sada nisam znao da traktori toliko trose na 100km. Zacudilo me prvo kod mog Zetora. Sad 533. Pa 533, kada bi vukao prikolicu za sobom potrosio bi preko 20l na 100km.
Tek mi sada nisu jasno ovi sto vuku pesak I sut po gradu sa traktorom. A tek ovi sto vuku drva, cirkus. Pa majko moja tamic kosta 1000-2000e. Isplatio bi se za godinu dana kroz ustedu na gorivu.
 
Sad imamo u opticaju 533, 539, 558 i 2 setvospremaca od 2.2m :osmeh: Kad krene prolece imamo ucinak od 4kj na sat sa dva setvospremaca :ideja: 533 je uzet pre svega zbog prskanja jabuka i da vuce konjarice sa jabukama. Dvostepeno kvacilo je bilo jako bitno zbog atomizera, a posto ima resio sam da ga kupim i da dok ne bude nesto na povracaj od 60-70ks zapadna prozivodnje se njime sluzim u vocnjaku.:ppozdrav:

Za cast naidji ako si blizu :osmeh: A ozbiljna cast ce biti kad kupim Deutz Agroplus 315 ili Case Farmall A 75 ::namigivanje::

@Manjevic
Problem traktora je mala brzina. Trosio bi 2x manje samo da ima vecu brzinu od 3BH. Da sam vozio na 1000-1200 obrtaja potrosio bi dosta manje ali i ovako sam se smorio. Nikad stici.
 
Pun ti inbox.
Kad bi traktor brže išao u 3BH ne bi mogao da ga zadržiš na putu. :osmeh: Mada mogu misliti, 7 sati si vozio traktor po putu, koja dosada...
Postavi slike mašine i spremača u temi.
 
Do 50km/h mislim da kada nema lufta prednjica i kada je sve utegnuto, ladno bi moglo da ide. Isao sam 5.5 sati taj put. Prilicno sam forsirao obrtaje da pre stignem. Mislim da trosi 20% manje od 539, ali je isto tako i lenji na gasu od 539. Kako vuce iste prikljucke od 539 videcemo na prolece.

Inboks ociscen:osmeh:

Slike sutra u toku dana.
 
A ja se zalim na traktor od 60ks, 4 cilindra, sto mi je potrosio 8l na 25km. Plus je vukao dvoredni berac, I radio u mestu mozda sat vremena dok smo ga istovarali.
 
Saleta ratara je rus 82 na preko 130km,a manje od 150km sa beracem iza zakacenim(dobar deo preko Fruske gore je vozeno) a ko ga zna zna i kako vozi,samo gas i ne okreci se sine dok nije dosao kod mene,kasnije kad smo otisli na pumpu i nasuli ravnog stala je 31 litra,a sam kaze da ga kuci iz kanti nije skroz ravnog nasuo.
 
Nisi ga morao slepati uopce... Nagazis speru i radit ce samo desni tocak i teraj, Misko ;)

Mogao si ga doterati i na prednjoj vuci do kuce ;)


Kad budes usporavao mjenjac, molim te da sve poslikas da znamo i mi ostali pacenici koliko to zadovoljstvo kosta ;)
To za blokadu je i meni palo na pamet al ajde da ja ne pametujem tu je majstor, a prednja vuča mu ne radi...
Što se tiče usporavanja menjača biće sve propraćeno bez brige..., a kad sam pitao majstora koje će brzine biti usporene rekao je sve osim 5. Tako da mislim da je Bubu u pravu...
 
Nazad
Vrh