IMT

Lijep primerak 77-ice

3.jpg


2.jpg


3.jpg
 
Jel zna neko princip rada levog meraca ulja,temperature,diname...ili neko ima semu,zna da pojasni? Konkretno 560 novi tip,ali mislim da je takva i na ostalima tih snaga i te starosti oko 10-30 godina.

nisam dugo vremena barato oko toga ali ako me sjecanje dobro sluzi onda ide ovako. dovedes plus na satic, pipak gdje spajas stopicu oznaceno je plusem. i onda od pipka za temperaturu vodis na indikator za temperaturu. isto tako i za gorivo a sto se tice sijalica mislim da ti je daj dio jasan.
 
Na 539 mi na ac pumpi malo suzi gorivo. Sve sam pozatezao sto je moglo ali i dalje rosi na tim sastavima.

Isti problem sam imao i ja ali na 533,pa sam od muke kupio slavinu i ac pumpu od 539,i ponovo mi vlazi na crevima kod pumpe,malocas sam ponovo promenio bakarne sajmne,i ako do sutra ponovo navlazi ostaje mi jos da zamenim i creva jer mislim da se ono okce vremenom deformise i kako nema vise paralelnost badava dotezanje.

- - - - - - - - - -

i dobrog osecaja pod noktom

.
Jel da kada vuces nokat po taze obradjenoj radilici osecaj izgleda isti kao da taj isti nokat vuces i po smirgli npr P-1000?kameni za brusenje postoje slicno po oznaci kao i smirgle,i problem po korisnika je taj sto majstori koriste malo krupnije granulacije jer nece da se hebu pola dan sa jednom radilicom vec za to vreme obrade dve ili cak tri,pa je zato i pozeljno poliranje pogotovu u kucnoj radinosti bas tako sa smirglom i to najmanje za duplo povecava trajnost iste.
 
@Glackop

Da, tako je, stim sto je to po meni hrapavost radilice posle brusenja oko 600-800.
Znam za taj problem brusenja, i granulacije tocila. Kazem da sam dosta puta bio zadovoljniji finom strugarskom obradom kaljenog materijala, nego brusenjem sa grubim tocilom.
Meni je bitnije da sam siguran da radilica nece 'smirglati' lezaje i tako izgubiti pritisak ulja. Dosta puta sam naisao i na situaciju gde tocilo pre obrade nije izravnato pa je na bruseni rukavac cak prenelo i ispupcenje(udubljenje je manji problem).
Na kraju ponavljam da sam najmirniji kad potrosim to nesto vremena i odradim kako sam objasnio.

Sto se tice leganja karika, slazem se da posle pravilne obrade nema potrebe za tim..
 
@Glackop
Na kraju cu sve to izmenjati. To je sve fabricki njegovo, od 1989 godine valjda je zaradio zamenu barem toga za 26 godina:ppozdrav:
 

Sto po zakonu sme da vuce 539? :)
Da ima vazdusne kocnice i da je registrovano i do kolikotona nosivosti? Hvala

PS - Ovu ne bi mogao da kipuje mali ferguson?

- - - - - - - - - -

Imaodva problema sa539:

- Poluge ostale gore u tanjiranju, nisu se spustile ni sutradan, majstor otvorio i rekao razvodni ventil hidraulike NOVI tip, stari tip kaze da zaglavljuje (nov je 1300-1500din)
- nije lepo ukljucivao kardan, krcalo i sve preko kardana sam radio drugim traktorom , papucicu podesavao ali i nesto unutra ...

Vrlo sam zadovoljan sada sve radi full :)
 
Da li ima resenja za traktometar da duze traje,danas sam otvorio isti na 577 i vidim da se istrosio jedan plasticni zupcanik,zar nisu mogli osmisliti ta zupcanike od neke tvrdje plastike ili da budu metalne.Sad moram kupovat ceo traktometar samo radi tog j.....g zupcanika.
Kakvog su kvaliteta ovi Indijski,vidim da nisu skupi ali i neverujem da mogu i godinu dana izdrzat?
Da li i od kog MF odgovara traktometar na imt 577,razmisljam da pokusam vani kupit mozda su tamo ipak kvalitetniji?
 
Poslednja izmena:
Ja sam iskoristio jedan stari,od dva neispravna napravio jedan i služi još uvek.Nisam hteo kupovati nov jer mislim da nije kvalitet.
 
Da li ima resenja za traktometar da duze traje,danas sam otvorio isti na 577 i vidim da se istrosio jedan plasticni zupcanik,zar nisu mogli osmisliti ta zupcanike od neke tvrdje plastike ili da budu metalne.Sad moram kupovat ceo traktometar samo radi tog j.....g zupcanika.
Kakvog su kvaliteta ovi Indijski,vidim da nisu skupi ali i neverujem da mogu i godinu dana izdrzat?
Da li i od kog MF odgovara traktometar na imt 577,razmisljam da pokusam vani kupit mozda su tamo ipak kvalitetniji?
Zamijeni mjesta zupcanicima, taj istroseni stavi na mjesto koje broji hiljade rs, i obrnuto.
 
Jel mozete poslikat kako rasklapate sat. Kolko sam ja pregledo nema nigdje nikakvih sarafa da se odvrnu. Cini mi se da je onaj sjajni dio navucen na donjio dio i da se to tako skida redom ili?
 
Njemu je se pojeo pogonski zubčanik ne u samom brojčaniku

Citao sam tvoje postove kako si od zastve 101 ubacivao delove medjutim nemam ja tu mogucnost da to sve prikupim.
Da pogonski zupcanik se potrosio a on je duzi od onog drugog,oblikom su isti te nverujem da bi zamena uspela.
Uspeo sam ja skinuti onaj mesingani dio sa staklom,lagano mic po mic sa srafcigerom sam isao u krug dok ga nisam svukao ali dzaba ta sva muka kad od dva sata koja imam u oba se istrosio taj pogonski zupcanik te se pitam zar konstruktor nije mogao naci bolje resenje za sve te godine koliko ih pravi,
Da li odgovara neki od MF premda nemogu naci sa 10 brzina nego samo 8 a pitanje je da li i taj odgovara a podatak o brzini meni puno ne znaci
 
Da li ima resenja za traktometar da duze traje,danas sam otvorio isti na 577 i vidim da se istrosio jedan plasticni zupcanik,zar nisu mogli osmisliti ta zupcanike od neke tvrdje plastike ili da budu metalne.Sad moram kupovat ceo traktometar samo radi tog j.....g zupcanika.
Kakvog su kvaliteta ovi Indijski,vidim da nisu skupi ali i neverujem da mogu i godinu dana izdrzat?
Da li i od kog MF odgovara traktometar na imt 577,razmisljam da pokusam vani kupit mozda su tamo ipak kvalitetniji?

Indijski niš ne valja mi ga imamo 800 sati i skače kazaljka gore dolje .
Uglavnom katastrofa , teleoptik je bio zakon.

- - - - - - - - - -

http://www.njuskalo.hr/traktori/traktot-imt-585-oglas-15159432

Jedan 585 novi tip to još nisam vidio.
U čemu je razlika njega i 577 osim što je jači motor.
Jel zna tko.
 
kad smo kod tratormetra, meni kada su menjali to kuciste volana na 539 traktormetar mislim da su otkacili, gde se on kaci na tratoru da povezem opet? Hvala
 
Nazad
Vrh