IMT hidraulika

Šta može biti kod 539, bilo koji priključak kad dignem dešava mi se nekad da neće da ga spusti.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Gde se nalazi taj ventil i šta raditi sa njim?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Mene buni ovaj prikljucak oznacen na slici pod 1. Tu bi trebao biti pritisak od glavne pumpe ako se ne varam. Od tog prikljucka ide na pomocnu pumpu, pa onda na razvodnik.
Ovako mi nekako izgleda da se moze koristiti pritisak od obe pumpe za razvodnik jer kod prikljucka 1. ima ventil
4f258a1eb6d946edd6ce9bce583563bc.jpg

Da li neko zna kako se zove ili pod kojim brojem da tražim označeni deo sa slike? Ili još bolje ako je moguće da ga popravim. Curi ulje kod ručice kad je pod opterećenjem. Skidao sam ga i ne deluje kao da u njemu ima semring već. Jel zna neko nešto o tome?
 
Da li neko zna kako se zove ili pod kojim brojem da tražim označeni deo sa slike? Ili još bolje ako je moguće da ga popravim. Curi ulje kod ručice kad je pod opterećenjem. Skidao sam ga i ne deluje kao da u njemu ima semring već. Jel zna neko nešto o tome?
Do pomognem ja nekom. Deo nisam našao, a nisam ga ni tražio pošto sam saznao da može da se popravi. Popravlja se jednostavno tako što se izbija štivna na ručici i taj klip se izgura iz cilindra. Unutra su kod mene bile 2 gumice (mada mislim da idu 3) od kojih je jedna vidno oštećena, a druga je bila na sastavu izmedju te slavine i poklopca hidrulike . U savkom slučaju stavio sam 3 jer je sa dve curilo. Jedna ide na sastav izmedju poklopca hidroulike i slavine, ona nije toliko bitna bitno samo da pasuje u predvidjen žljeb. Druga ide u cilndar njena velična je bitna jer ako se stavi malo manja kada vraćate klip on će je izgurati iz žljeba.(to je izgleda i bio problem sa strom gumicom) Treća (koja kod mene nje bila) ide na samon kraju cilindra (postoji žljeb) I njena veličina nije toliko bitno tok pasuje u žljeb i klip prolazi kroz nju knap. Gumice sam našao u lokalnoj radnji i mislim da nisu orginal tako da sam iskoristio jednu tu, jednu što sam imao (od nečega) i jednu koja je bila na njemu a bila je ispravna (ova sa sastava) . (verujem da postoji set za reparaciju)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima.na traktoru Tafe 6530 sta moze biti problem sa hidraulikom kada zagreje traktor nece da dize poluge na velikom gasu,kad je hladan radi dobro sve al kad zagreje nece da dize na velikom gasu samo na malom gasu dize,problem je kad zakacim sejalicu za kukuruz i kad je podizem na malom gasu (jer samo tako dize) smanjuje se vakum u sejalici pa mi seme ispada sa diska sejalice.promenio sam novo ulje traktol 85 u hidraulici ali opet isto,pumpa hidraulike do sada nije radjena nista.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav.sta moze biti problem sa hidraulikom kad nece dizati poluge na velikom gasu kada zagreje traktor na kome je zakacena sejalica kukuruza.kad je hladan radi dobro al kad zagreje nece da dize na velikom gasu samo na malom gasu dize ali onda smanjuje se vakum u sejalici pa mi seme ispada sa diska sejalice.promenio sam novo ulje traktol 85 u hidraulici ali opet isto
Jesi proveravao gumicu na cevi?
 
Meni na 577 sad u jednom danu iskidao 2x gumice, samo dole na pumpi. Kad izrucim dzambo vrecu u rasipac pumpa udara ce se razleti, kako se prazni rasipac tako se smiruje i na kraju se ne cuje, da nije otkinula jedan nosac pa da tako radi. Moram od nedelje rasklapari.
 
Da li je neko skoro menjao pumpu hidraulike na 539? Šta preporučujete? Vidim u Juselu je Indijska 10200din, vredi li čemu?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Pozdrav svima.na traktoru Tafe 6530 sta moze biti problem sa hidraulikom kada zagreje traktor nece da dize poluge na velikom gasu,kad je hladan radi dobro sve al kad zagreje nece da dize na velikom gasu samo na malom gasu dize,problem je kad zakacim sejalicu za kukuruz i kad je podizem na malom gasu (jer samo tako dize) smanjuje se vakum u sejalici pa mi seme ispada sa diska sejalice.promenio sam novo ulje traktol 85 u hidraulici ali opet isto,pumpa hidraulike do sada nije radjena nista.
Kada dobro podize na malom gasu, ali na velikom nece to je klasican simptom zaprljanog usisnog filtera pumpe
 
A kada mu treba veci gas da podigne nakon zagrejanog ulja?
Код мене је правила проблем пумпа уља...имали клипови рисеве, таква и дошла.....одрађен ремонт пумпе и сад је топ.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Mora da drzim veci gas radi pneumatskoj sejalicu.znaci kad je hladan traktor sve radi dobro dize poluge i na malom i na vecim gasom a kada zagreje traktor ondak dize samo na malom gasu
Regulacioni ventil propušta ulje. Ulje je retko i stario je, a ventil je loš. Remont je obavezan da se ne upali pumpa jer sada vrti ulje u prazno. Za remont ima fantastičan indijski komplet 4500 din i ulje oko 10000 majstor koliko uzme ali sve sa pranjem oko 200evra nemož jeftinije a da valja.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Мени је мајстор наплатио 8к за руке, када ми је радио ремонт пумпе хидраулике....додуше имао је још неку ситницу осим пумпе хидраулике, нешто око браварије потезнице.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Nazad
Vrh