Imt 506 - motokultivator

Evo da se javim i ja
Kupio 506 pa ima malo problema
Naime primetih da podosta dimi i da izbacuje crno ulje na auspuh. Da li mi se smeši semering radilice ili nešto drugo može biti uzrok. Sad ću promeniti ulje u motoru, kupio sam modriča hipenol sae 80w, jer mi je palo na pamet prvo to da uradim. Svaki savet je dobrodošao. Inače imt pali lako, radi ok, samo dimi kao da prašim komarce
Mislim da je traktol 80 sipan u njega a mislim da nije odgovarajuće.
Ulje za menjače i hidrauliku ćeš sipati u motor? Šališ se ili...
 
On ima donji i gornji pogon (tu ide mešavina masti i ulja) i menjač jel tako. U menjač ide sae 80 koliko sam pročitao (gore napisah motor). U motoru nema ulja sem dvotaktola koji ide u benzin.
 
On ima donji i gornji pogon (tu ide mešavina masti i ulja) i menjač jel tako. U menjač ide sae 80 koliko sam pročitao (gore napisah motor). U motoru nema ulja sem dvotaktola koji ide u benzin.
Napisao si da menjaš ulje u motoru i to dva puta. Nije ni bitno, danas je izgleda takav dan...Jesi proverio filter vazduha, zbog toga ti možda dimi...
 
Dimio je i topao. Videću sad sam zamenio ulje pa neki dan da iznesem napolje da probam pošto ga sređujem u podrumu
 
Evo sad skinuo izduv sav je od crnog ulja. Videću da li je bilo do ulja u menjaču i da probam da preštelujem karburator. Ako nije to jedino što mi još pada na pamet je semering....
 
Nije to crno ulje,to je nesagoreno gorivo.Meni je tako isto radio,a kad sam stavio manju diznu,odma je prestao balaviti na dimnjak.
 
Nije to crno ulje,to je nesagoreno gorivo.Meni je tako isto radio,a kad sam stavio manju diznu,odma je prestao balaviti na dimnjak.

To je dobra informacija. Probaću onda da preštelujem karburator. Sad vidim da je kriva cev na poklopcu karburatora klimava. Navoj stradao... Moram da promenim i to. Ne znam da li tu možda vuče vazduh pa mu pravi problem. Vidim biće žurka dok ga ne sredim za proleće
 
Zamenio ulje u menjacu, ocistio karburator, zamenio poklopac, krivu cev, glavnu diznu, iglu šibera i šiber, e sad kod igle na plovku primetih da nema gume na dizni, kao na konus da zatvara a meni se čini da to treba da bude sa gumom. Kobajagi podesio, upalio danas, dimi malo dok se ne ugreje dobro, a kad se ugreje e onda ubija sa dimom
 
Колико је тај мотокултиватор стојао/није радио пре него што сте га узели?

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Колико је тај мотокултиватор стојао/није радио пре него што сте га узели?

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Ne zna se. Pretpostavka poprilicno dugo. Nemam pojma da mozda ne zeza ta dizna na plovku pa da tu preliva jer sta je cudno meni da na sraf za smesu na karburatoru (onaj sa oprugom) apsolutno ne reaguje. Zavrnem ga do kraja - nista, odvrnem krug ipo - nista. Opet nemam pojma moze li zbog smese da luduje sa dimljenjem. Mesavinu sam spustio na 1:40.
 
Мали шраф заврните до краја. Тај са опругом 1-1.5 круг одврните. Али пре свега направите мешавину 1:50. Може стил или хускварна уље. Упалите и оставите да ради 20-30 минута. Ако је неко пре вас правио богату мешавину могуће је да је у унутрашњости мотора пуно несагорелог уља.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Колико времена је радио? Уље из мењача не може довека да вуче. Сипајте пола литре мешавине у празан резервоар и оставите да ради. Требало би барем 15-20 минута да ради.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Колико времена је радио? Уље из мењача не може довека да вуче. Сипајте пола литре мешавине у празан резервоар и оставите да ради. Требало би барем 15-20 минута да ради.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Radio je oko pola sata. Posle mi ne bude mrsko pa ispustim ulje iz menjaca i pustim ga jos 10 minuta da radi, i onda je nivo dimljenja bio otprilike kao da je hladan.... Nalio opet ulje u menjac i spakovao nazad u podrum. Meni mirise na semering ali nemam pojma da li je to razlog.
 
Eh, da primetio sam da je karburator prilikom rada poceo da smrzava pogotovo u delu ka uskoj gumi.
 
Nazad
Vrh