IMR - Rakovica

Ne bih rekao da je to pravilno, nisam siguran.... ali svakako nije ono što čekam da neko napiše i malo verovatno neko praktikuje. Ni ja ne praktikujem...
Polugu za gašenje treba povući dok traktor ne upali, kada upali prekine se prskanje sa sprejom i u isto vreme pusti se poluga za gašenje. Suština je da traktor upali na sam start jer je start+gorivo je previše motoru i onda dođe do onog zvuka tak,tak,tak (ajd da ga tako opišem).
Mislim, nije da je to jedini uslov za pravilno korišćenje... ima ih još ihaj. A što kaže Nebojša, hajvanu i nakovanj da daš, polomiće ga. Ali ovo niko ne praktikuje ili vrlo vrlo mali broj ljudi.
 
Не практикује јер сви имају неку своју теорију, нико не зна тачно шта и како. Палио сам са тим спрејом и прскали смо док се вергла, ако не упали одмах онда иде друго верглање без спреја (јер није потрошио ни овај први) а ако ни тад не упали онда још мало спреја у трећем верглању. Онда упали, мада се ретко дешавало да треба 3 пута.
 
Tako je. Svako ima svoju teoriju. Evo ja npr ako palim kombajn kada je jako hladno, moram dodati starta jer je grejač isključen (ni struju ni naftu ne dobija). Ni povrat goriva nema... Tako je došao i s obzirom da ga retko palim u takvim uslovima, nešto mi se i neda da to osposobim.
Preko topa dođem do vazdušnog filtera, prsnem u taložnik, vratim se u kabinu i verglam na malo manje od pola gasa. Čim sastavi odmah smanjim gas skroz. Ne upali lako ali se tačno prepozna kada start dođe do motora, malo mu pomogne tj lakše sastavi i što je najbitnije nema onog lupanja. A ako nas je dvojica kada palimo, onda jedan vergla a ja sam opet na doziranju i namerno prsnem malo pored taložnika ili direkt ali sa malo veće udaljenosti, čisto da ne šmrkne samo start. Bolje da duže vergla nego da sjbm motor.
 
Ne bih rekao da je to pravilno, nisam siguran.... ali svakako nije ono što čekam da neko napiše i malo verovatno neko praktikuje. Ni ja ne praktikujem...
Polugu za gašenje treba povući dok traktor ne upali, kada upali prekine se prskanje sa sprejom i u isto vreme pusti se poluga za gašenje. Suština je da traktor upali na sam start jer je start+gorivo je previše motoru i onda dođe do onog zvuka tak,tak,tak (ajd da ga tako opišem).
Mislim, nije da je to jedini uslov za pravilno korišćenje... ima ih još ihaj. A što kaže Nebojša, hajvanu i nakovanj da daš, polomiće ga. Ali ovo niko ne praktikuje ili vrlo vrlo mali broj ljudi.
Na sprejevima domace proizvodnje je pisalo u upustvu da se gas da maksimalno i da se kratkim prskanjem u usis startuje motor
 
Ja palim 533 pomoću spreja kada je hladno jer drugačije neće da upali po prvi put. Prsnem vrlo malo, možda pola sekunde, dam malo gas i zaverglam. Uvek upali lako na taj način i posle toga radi sve normalno ceo dan. I tako od kad znam za sebe :D Traktor radi super, tih je motor, ima snage, ne dimi, ne troši ulje... Sve super samo ima oduvek tu manu da hladan neće da upali na verglanje bez spreja. Na zalet hoće ali izbegavam, bar kad je akumulator dobar :) U stvari, pali i bez spreja ako je stajao na suncu par sati.
 
Ne, pre ovako nešto, samo duži. S jedne strane se uvrće u glavčinu, na njega ide rupa felne, pa navrtka, matica koja steže točak.
022bfcf06d6ee25cb111565f78ff8a9b.jpg
 
Ja sam iz 560 jednom vadio hidro pumpe jer je klipna pukla tj pukla je jedna strana i ispao seger i cep
Traktor je 87g i ima 13000h
Pomocna i razvodnik rade kao i prvi dan

Trebalo bi sad da sredim prednji most, stegnem kratke poluosovine, i uradim kvacilo osetim da je lamela gotova a 2003 sam je menjao
Kardanska je jos oridjidji, kao i mnoge druge stvari tipa kocnice isl




Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Može li se udesiti na IMR da se koristi plug obrtač, prevrtač bez okretanja šrafa 17 i koji plug bi mogao da se koristi?
 
Može, ako ti Rakovica ima pumpu hidraulike na motoru.
Postupak:
Na kraju cevi pritiska (tanka cev iz pumpe koja ide ka razvodniku na ploči) se postavi gumeno crevo i priključi se na ulaz od razvodnika za spoljnu hidrauliku. U izlaz iz razvodnika spoljne hidraulike se postavlja gumeno crevo koje se na drugom kraju šrafi u razvodnik na ploči. Ostaju ti slobodni: izvod iz ravodnika na ploči (za cev tj ulje spoljnjeg razvodnika) i otvor na kućištu hidraulike (povrat ulja iz spoljnjeg razvodnika). Spojiš ih i to je to.
 
Za ta dva komada creva i ovu informaciju su uzimali ljudima 100e...
Bilo je i u oglasu, kao resavam problem hidraulika na Rakovici...
Platis paket 100e a ni ne znas sta je unutra, kad otvoris budu dva komada creva i papir na kom je nacrtano gde sta spojiti...

Inace mozes plug koji god ti dusa zeli zakaciti i prevrtati.
Skoro su me zvali ljudi iz Negotina, ne znaju koga da pitaju kako da prevrnu plug, zakacili creva ali nece


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh