IMR - Rakovica

I toj Rakovici su menjane gume, pošto su one fabrički izlazile sa 14.9-28 i 16.9-30.

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
 
@sinisa1979

Evo, pogledaj šta su "majstori" IMR sklopili i prodali mi nov traktor:
 
Drugar,ima tu navoja na osovini mašala! Napravi nove matice a to što je blago oštećen konusni nije ništa strašno. Samo obrati pažnju da ima lufta izmedju njega i tanjirastog i vremenom će se to namestiti. Možda će u početku praviti neki novi zvuk,ali vremenom će nestati.
 
Da su matice meke onda bi i navoj nestao na njima,ako su to ove sa slika. Biće da je strugar napravio malo veće pa su se svukle. A to nije teško omanuti jer ako je korak 0.75 znači da je dubina navoja vrlo mala i tu nije teško pogrešiti. Druže,na mtz-u kada se svuče navoj na osovini konusnog,matica se pravi prema novom navoju koji narežemo na osovinu i to drži kao grom. A jedna matica. Ili potraži polovne matice,jbg možda ćeš morati kupiti i osovinu,ili nove ili opet napravi nove ali na knap da budu...
 
Kolko se sjecam da sam to ja rijesio tako sto sam skino onaj poklopac a onaj hepek povuko iznutra sa sarafcigerom i na onom klipicu ima gumica, nju zamijenio prestalo i nakon nekog vremena pocelo opet
 
Imam problem sa rakovicom 65,hidraulika se podila i ne reaguje na ručicu... gde prvo da tražim problem?

Послато са Tab2A7-10F

Proveri pozadi na poteznici gde se kaci toplink onu polugu za reagovanje ili ako je novija rakovica onda je onaj sraf hoce vremenom da se razvija-zavija pa napravi taj problem. Odvij malo raf i poluge bi trebalo da spadnu
 
Proveri pozadi na poteznici gde se kaci toplink onu polugu za reagovanje ili ako je novija rakovica onda je onaj sraf hoce vremenom da se razvija-zavija pa napravi taj problem. Odvij malo raf i poluge bi trebalo da spadnu
Juče smo razbucali celi hidraulik,vratili iglu na mesto..sklopili kao radi.. međutim opet počeo da diže..ostalo još da skinemo onu polugu na poteznici... Rajka je 90-o godište.

Послато са Tab2A7-10F
 
Drugari pomagajte. Neznam vise sta da radim sa hidraulikom rakovice 60, 78 godiste. nikako ne mogu da joj doakam kako da je namestim i da radi jedan duzi period. sad mi penilo ulje iz oduska. stalno mi curi po malo izmedju prednje ploce i kucista. da li ima neko drugo resenje za taj hidraulik npr klipovi kao sto se stavlja na dajca na poluge ili hidraulik od rakovice 65 da se preradi. molim resenje
 
Ajde polako objasni koji su tacno simptomi,ovako kako si objasnio sam problem curenja mozes resiti jedino da skines plocu hidraulika i predihtujes ceo hidraulik to je najmanji problem.Ulje ti peni iz razloga sto si pomesao razlicite tipove ulja,ispusti lepo svo ulje iz hidraulika naspi Hidraol hd 46 i promeni filter hidraulike pa ces videti kako se posle toga ponasa, ispod rucice za podizanje poluga imas preklopnik,podigni ga u gornji polozaj ako vec nije u tom polozaju jer tu imas plivajucu hidrauliku pa ce se hidraulika ponasati preciznije.Ako ne pomogne sve ovo navedeno,onda potrazi nekog dobrog majstora ili skini hidraulik i posalji u Trstenik PPT (prva petoletka) da ti lepo izremontuju hidraulik i presteluju jer drugacije neces resiti problem.Taj hidraulik na R60 radi sasvinm dobro kad je ispravan sto kod tebe ocigledno nije slucaj.
 
Ja sam na R65 imao problem penjenja ulja zbog toga što je pumpa uvlačila vazduh. Kad je zamenjen semering na pumpi penjenje je prestalo. Pisao sam o tome, ima i slika, u ovoj temi ali davno.
 
A curenje ćeš rešiti tako što ćeš skinuti ploču,izvaditi i izbaciti zaptivač,odmastiti površine i namazati ih termo silikonom,kad zategneš ploču ne sme više kap da se pojavi. I još jedna stvar,kad rastaviš hidrauliku za svaki slučaj proveri da nije kriva ploča ili kućište.
 
Dukej,hidraulik na r65 se malo razlikuje od r60.Na r60 pumpa dobija pogon preko kardanskog vratila a na r65 pogon dobija sa razvoda motora, pa samim tim nema kud da uvlaci fals vazduh sama pumpa.Jedino da ploca hidraulika ima bas veliku toleranciju izmednju spojeva pa da tuda uvlaci u sta cisto sumnjam.
 
Moja rakovica 65, 05 godiste dize temperaturu u crveno preko 90C u oranju, ima grejanje u kabini. Do cega moze da bude traktor ima oko 350 radnih sati?
 
Nazad
Vrh