IMR - Rakovica

Za jusel sam video, neznam sta da radim. Provericu broj zuba sa pogonskog dali je isti kao i na ovim novim.
 
Kod druga na rakovici je identicna situacija bila kad je zamijenio gonjeni od trece brzine. Ujala je nenormalno dok to sve nije "leglo". I sad je prisutno, ali manje. Kazu ljut zupcanik.
 
Ako ne nadjem resenje ovako, onda prvo preturam komplet garazu da nadjem orginalni, ako ga ne nadjem i dalje, stavicu ovaj od 29 zuba i probacu je kako radi, mada po promeni ovog zubcanika sto je bio unutra u kabini je bilo nepodnosljivo sto i asocira da velicina ili korak zubcanika nije u redu, tako da ja to ne vracam nazad pa kako bude. Interesantno je da nema nikakvih tragova ostecenja ni na jednom od ta dva zubcanika.
 
Meni nekako nelogično da si uspeo staviti zupčanik od 30z na mesto gde je bio od 29z a da pogonski nisi promenio....
Svakakve piz...ije sam pravio radio kombinovao ali ovako nešto..... Da si se kojom srećom ranije javio mogao sam ja mojoj prebrojati,sad je gotovo. Sastavio sam je u subotu. I kod mene se malo čuje prva (samo te zupčanike sam menjao ali u paru) ali tek,tek malo.
 
Pa i meni je cudno, ali s`obzirom da se razlikuju u poluprecniku oko 1mm sve je moguce. Interesantno da je sve to islo rukom kod sklapanja a u radu se cuo u transportu i na 500m kako to zuji na pun gas.
 
Moguce je uzubljivati razlicite brojeve zuba. Ja dosta puta radim zub manje ili vise da bih dobio jaci zub, mirniji rad ili uklopio u osno rastojanje.
Pri svemu tome se bocni zazor mora odrzati u propisnim granicama da bi zahvat bio ispravan inace ce da 'zuji, drobi ili mitraljira'..
Neznam konkretno kod te Rakovice dali su pravljene kombinacije sa zubom manje, ali je moguce pravilno uklopiti..

Evo primera, gde sam za jedan prenosnik fino podesavao prenos(u pitanju je kardanska prikolica za MTK)..
Kao sto se vidi zupcanici se razlikuju za jedan zub, a sprezu se po potrebi sa istim zupcanikom.
Ovo je igra sa pomeranjem profila, malo vise matematike..

 
Poslednja izmena:
pozdrav drugari....zanima me misljenje o rakovici 76dv,sa zadnjm gumama 16.9.30 i prednjim 11.2.20..posto planiram da kupim 76dv..dali da uzmem sa standarnim gumama ili sa ovim vecim,neki kazu da je bolja sa tim vecim,zato sto su te pravljene za izvoz..
 
Uzimas li novu ili polovnu. Sa manjim gumama je bolja za setvu, spartanje i slicne stvari ali za predsetvenu pripremu i oranje je bolja sira.
 
Nisu velike,idealne su i prednje i zadnje za sve teze poslove,mnogo sposobniji je traktor s tim gumama,ako je prednja vuca centralna,onda je Carraro u pitanju i s njom nemas brige,uostalom ako se ne varam i na imt-577 je ista ta prednja vuca a on standardno nosi prednje 11-ice.Ima kod mene u okolini 2 Rajke rade non-stop po sumi i s prednjom nikad problema a rade im svasta.
 
Nisu velike,idealne su i prednje i zadnje za sve teze poslove,mnogo sposobniji je traktor s tim gumama,ako je prednja vuca centralna,onda je Carraro u pitanju i s njom nemas brige,uostalom ako se ne varam i na imt-577 je ista ta prednja vuca a on standardno nosi prednje 11-ice.Ima kod mene u okolini 2 Rajke rade non-stop po sumi i s prednjom nikad problema a rade im svasta.
PA mislim da nije carraro vuca,zato sto je ova 2001god,pa ja znam da su dobre za sve pa i za drva,ja licno imam dve 65.jednu 60 i jednu 76 bes prednje,tako da sam zadovoljan sa 76,pa sam zato odlucio da uzmem sa dv,,,samo su me malo bunile te velike gume na njoj....neko kaze nemoze prednja da izdrzi te velike gume,kao i zadnja poluosovina zbog 16ce..
 
Sa centralnim diferencijalom je cararo vuca i koliko znam nosi gume 7.50-20. Kad su pozadi gume 14,9-28 onda prednja vuca mnogo zuri, zato je bolje da uzmes zadnje 16,9-30. Sa njima bi trebala da bude bas usaglasena. Ipak je to traktor 70 i kusur konja i te gume su neki minimum.
 
Jel si siguran Aco???Jeste fabricki izlazila izlazila sa 14.9.28 i 7.50.20 i taj odnos je u redu jer prednji tockovi i trebaju neznatno brze da se vrte od zadnjih to je tako i na svim drugim traktorma sa prednjom.Mislim da se nikako nebi uklopile zadnje 16.9.30 i prednje 7.50.20 Pazi 16.9.30 im veci obim od 16.9.28.
 
Imt 577 ima svoju odnosno IMT prednju vucu, nije Italijanska. Rakovica 76 bi trebala da nosi zadnje 16,9/30 a prednje 8,5/20. Zbog nasih plitkih dzepova su stavljali 14,9/28 a napred 7,5/20. Kako ce se ponasati sa 11,2/20 to je znak pitanja ali bi trebalo da moze, npr drug je na 577 koji nosi fabricke 9,5/24 stavljao 11,5/24 i nije bilo problema.
 
Jel si siguran Aco???Jeste fabricki izlazila izlazila sa 14.9.28 i 7.50.20 i taj odnos je u redu jer prednji tockovi i trebaju neznatno brze da se vrte od zadnjih to je tako i na svim drugim traktorma sa prednjom.Mislim da se nikako nebi uklopile zadnje 16.9.30 i prednje 7.50.20 Pazi 16.9.30 im veci obim od 16.9.28.
images
to je carraro vuca
biggest_img20170209170532-1486735239.jpg
a ovo je ta centralna
 
Na obe slike je ista vuca i to je cararo. Ako se ne varam i store 404/504 i td 55 imaju istu takvu. Na ovoj su stavljene gume 11.2-20 od belarusa. Sad me pufta podseti, u kombinaciji sa 16.9 ide napred 8,3. Inace su njima te prednje vuce dosta brze kad su nazad gume 14,9.
 
Nije moglo da se bira ,od 1992-2013 je radjena mostarska vuca a od 2013 cararo do 1992 radjena vuca sa strane u rakovici po modelu univerzala samo sa utegama
 
Nazad
Vrh