IMR - Rakovica

ne ,bolje su meni one starije rakovice od 120ks sa mercedesovim motorom i CDF-ovim menjačem
_________________________________________________Post je spojen: [time]1242401152[/time]_________________________________________________
Matic je napisao(la):
Video sam ga ja na sajmu ali pre 5 god kada sam poslednji put bio.To su dobre traktorcine dosta bolje od IMT 5136.CTF menjac,prednji most motori IMR mada su ljudi namestali Mercedese od 170ks bez problema
ali kratkog veka jer su pucale spojničke
 
to je fabrika cdf a rakovica 120 je imala koliko napred toliko nazad i još pužne brzine
 
Ovakva Rakovica 120:


je imala ovakav mjenjac:


s ovoliko rucki u kabini:


Posebna pedala za mjenjac, posebna za kardan... Slike "ukradene" s farmphoto foruma.
 
Op ::svaka cast::, i sad se pitam kako tvornica nije u stanju napraviti ovako nešto, kad to složi čovjek s oskudnim alatom s puno živaca i psovki ali s nemjerljivim guštom ju poslje vozi, nego bilo što drugo.

Onu staru kao da je dizajnirao branko kockica, pa i onda su mogli napraviti nešto bolje, ova s fendt bojama je oku ugodnija i od one nove s predhodne strane. Ali da stvar bude interesantnija neki proizvođači i dalje fušaju nemilo...

Svaka čast majstoru na trudu, td kabina odlično sjela, ma čista 5-ica
 
didi je napisao(la):
Evo primera zašto ljudi kupuju stare rakovice 120?Ovo sam slikao danas kada je grupa nakupaca došla da odveze izlicitirane rakovice.

Sama konstrukcija ,menjač(CTF) i motor(mercedes) su original sa Rakovice.Ostalo je sređivano i doterivano.Hauba je komplet ručni rad.

unutrašnjost nisam slikao ali mi verujte da nije bolje sređena ni u Jankovom novom kejsu.

Primetio sam par rešenja koja nisu sa Rakovice. Tipa kompresora ali je direktan prenos ,a ne kao kod rakovice preko kaiša mnogo bolje rešenje.
didi nemoj da te janko čuje
 
::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
kabina od Torpeda RX, možda ima i klimu. kome treba traktor te snage za 10 somića neće naći ništa bolje.
još jednom ::svaka cast::
 
poz. za didu! Juce sam pazario rakovicu kod tebe u selu i stvarno me interesuje o kome se radi rado bi ih kontaktirao pa ako je moguce da se nadjemo u cetvrtak moze i u "Velikoj kafani"
_________________________________________________Post je spojen: [time]1243319210[/time]_________________________________________________
Rakovica 110 -cena oko 30.000.Broj proizvedenih komada 1(jedan).Menjac i prednji most italijanski nisu ni oni znali da mi kazu koji, prodavace ga za mesec dana mozete da im ostavite adresu da bi vas kontaktirali.Za delove sem motora nepitajte.Totalni unikat,veciti traktor.Prvi put ste srecni kad ga kupite drugi kad ga prodate!
 
kolega kupio novu r47.
'ebem ti zemlju,ljude,mentalitet.... :zli: :zli:
startni kvarovi alternator ne puni i rezervoar nafte pusta na spoju/varu.

 
KishRobert je napisao(la):
kolega kupio novu r47.
'ebem ti zemlju,ljude,mentalitet.... :zli: :zli:
startni kvarovi alternator ne puni i rezervoar nafte pusta na spoju/varu.

Kod nas u selu isti traktor i isti problem sa rezervoarom , ali serviseri doneli drugi . Od tada se kotrlja .
 
koliko para? lep je

ne slazem se sa konstatacijom da kinez ima bolji traktor za te pare
_________________________________________________Post je spojen: [time]1243687378[/time]_________________________________________________
to za rezervoar je normalno pojava na rakovici :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh