IMR - Rakovica

Postovana gospodo radovi su u toku i uskoro postavljam slike. Danas kada sam menjao lezajeve na osovini kardana primetio sam da na zupcaniku diferencijala je izasla biksna i ima mesta na osovini zupcanik. Sta raditi dalje i kako mogu izvaditi osovinu? Video sam odigurace osovine koji se nalaze na konusnom tanjirastom. Kako se vadi osovina ako mi moze neko reci ili postaviti neku semu pomoglo bi mi bas bas...
 
Mirko sta ce im toliko krsina tamo koje samo skupljaju prasinu????? Ako ih vec kupuju zasto se ne voze nego stoje po placevima???
 
Bas dosta Rakovice idu za Afriku. Kod mene u selu se covek hvali kako je prodao rakovicu65 s 80ineko godiste za 5000 evra nekim ljudima sto to izvoze za Afriku.
Ako stvarno toliko placaju ja bih moju sutra prodao.
 
Bas dosta Rakovice idu za Afriku. Kod mene u selu se covek hvali kako je prodao rakovicu65 s 80ineko godiste za 5000 evra nekim ljudima sto to izvoze za Afriku.
Ako stvarno toliko placaju ja bih moju sutra prodao.
Ne smeju da imaju nijednu pukotinu (blok motora) i nesme da bude ni jedan var koji nije fabricki:ppozdrav: Tako je bar kod ovih u susednom selu.
 
Ako je extra stanje, dobre gume, a koliko mi se cini ima i kabinu, mada cudi me da nakupac nudi toliko...
Jedan moj drugar je pre nekih mesec dana uzeo dobru 65, sa osrednjim gumama, 88 god, ugradjen servo, za 3800 evra...
 
Koliko sam uspio nac na netu taj motor je 77 kW? ako je tako onda je razlika u odnosu na 65 30kW sto je oko 40KS i izadje oko 101KS. Mislim da je to preveliko optrecenje na mjenjac. Da je u ppitanju 10KS ili 20 onda hajd ( ja nikad nisam imo porblema sa mjenjacem i cini mi se da na forumu vecina nije imala) i nekako bi mozda moglo. STa bi na to sve rekla i lamela na toliku snagu?. Mislim da je to previse snage za onaj mjenjac koji je trenutno na njoj. Na tebi je da sam saberes utiske sta bi taj traktor mogo radit s tim motorom jer kolko sam vidio da je 6 klipova i mislim da opet ne bi mogo vuc neke 3 brazde s njom jer je jednostavno prelagana za svoju ionako snagu(65) a kamoli 100 KS
 
Na snazi je dobio sigurno, sad je pitanje kako se ponasa menjac:sta:
Vidjao sam Rakovice sa IM 036 motorima. Sestak od Zmaja 780, ali taj motor je slicne snage kao M34, tj DM34. Ovo je 105 KS sto mislim da je malo previse za ovaj menjac.
 
To i ja debatujem sa caletom,kazem mu da je mozda 100 i kusur konja previse za njen prenos.R76 ima isti menjac kao R65 i odlicno ga nosi ali ovo je jos nekih 25-30 konja vise.
Nije lako ubediti coveka koji iza sebe ima skoro 40 godina servisiranja traktora. Ima kod mene jedna Rakovica sa IM036 motorom i tera ga bez problema.Postoji i opcija busenja njegovih klipova na 91,4 mm i mozda da se malo na bos pumpu izvuce.Radio sam to na par IMT 533 i funkcionise bez problema. Tezina do nekle moze da se resi (dupli tegovi pozadi i jos neke zafrkancije) a i sam motor je tezi nego M/DM. Veci mi je rebus koliko bi to trajalo jer ne znam nikog ko je to uradio.
 
Rakovica odlicno nosi motor S44(76-ca)ali ne nosi spojnicka koja zna da puca na 76-ci a na 100 i kusur konja to bi bilo vec izrazeno u nekom vecem zapinjanju.
Komsija Pocerina je imao 76-cu pa je koliko se secam 3 puta kidao spojnicku.
 
R76 mislim da je pocela da se proizvodi '80-'81.

Ispravka pocela je da se proizvodi '85-'86 godine.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh