IMR - Rakovica

Evo dve slike nove rakovice koju sam dobio u zamenu jer pare nisu mogli da mi vrate,doplatio sam da bude superka sad cekam jos servisere ovih dana da zamene ladnjak koji curi i semering na radilici,posle jedno pranje pa u zimski san
53046bc3c6d81f5eb2e37851b9121115.jpg
df66f50f132c46e2c0afb6a8cbee265c.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo jedna slika nove rakovice koju sam dobio u zamenu jer pare nisu mogli da mi vrate,doplatio sam da bude superka sad cekam jos servisere ovih dana da zamene ladnjak koji curi i semering na radilici,posle jedno pranje pa u zimski san
53046bc3c6d81f5eb2e37851b9121115.jpg
df66f50f132c46e2c0afb6a8cbee265c.jpg
Jel ova nova kad vec ima 215 sati?U svakom slucaju neka te dobro posluzi.
Jedan nedostatak ove limarije je sto arapi nece da kupuju ove kockaste rakovice,a sve ostalo su prednosti,prvenstveno funkcionalne a i estecke.
 
Sat su stavili od stare jer navodno nisu imali,gume i prednji most takodje jer nemaju vise italijanske a koliko sam cuo nemaju uopste prednje mostove dv,puno je lepsa sa ovom maskom i moze sa se dize hauba lepo nema vise zajebancija kao pre i sa filterom za vazduh i jos nesto nema vise da zvoni pre sa starom limarijom ma odredjenim obrtajima sve je zvonilo a sa ovom milina
 
Bez ljutnje,usao si u zacaran krug polovnih vracenih rakovica,ovo nije nova,isto je vracena kao i tvoja koja ce zavrsiti kod nekog zato i nema sat.Prednji most Carero imaju,drugar je zvao pre 10 dana da pita oce da kupi 65dv,problem je sto nemaju karlice-kolevke za ovaj tip limarije i italijanski most.
Neznam kako ostali misle ali moje misljenje je da je ovakva kockasta rajka daleko lepsa i funkcionalnije od one zaobljene.Svaka pohvala za izbor.
 
Bio sam tamo u fabrici 3 puta nije mi bilo tesko da odem za beograd i pratio sam ceo postupak sklapanja i farbanje cak sam video tako da sve je novo sem toga sto sam rekao znam da nemaju kolevku jer sam cekao 2 nedelje zbog toga
 
Ako si gledao to je vec nesto drugo:ppozdrav:,obicno kad se radi zamena celog traktora oni uture polovan isto vracen.Mislim da je ovo dobar potez,jedino prednji most,izdrzljiv ali osetno manji ajnslang.

- - - - - - - - - -

Jel velika razlika u doplati?

- - - - - - - - - -

Ja sam moju rakovicu posle 5 godina (tj u oktobru isplacen kredit) rasturio jer je produvala..zao mi sto nisam slikao delove kad je majstor rasturao,klipovi NN proizvodjaca sa tri klipna prstena(nikad vidio tako nesto),lezaji leteci takodje od NN bez oznake,lufta u maloj pesnici par milimetara,uljna pumpa se raspala,da napomenem da su dizne i dihtung glave mazali "hermetikom" pa dok je majstor skidao dizne polomio jednu, a dihtung glave skidali gletom...toliko o nasoj IMR fabrici...SRAM IH BILO....
Ko hoce jeftin traktor,osetno jeftini od drugih to je ponuda.Koliko para toliko muzike.Delovi moraju biti sto jeftiniji da bi se uklopilo na 9000-10000 eura za traktor 65ks.
 
Znam sta se radi tamo i bas zbog toga sam rekao da zelim da prisustvujem sklapanju traktora i da vidim sve kako se radi i direktor je pristao,dogovorili smo se razliku da doplatim 500 evra s obzirom koliko sam vremena izgubio i troskova sta sam imao sa proslom tako da je sve dobro proslo i svi zadovoljni a ajnslang ima skoro kao ove bez prednje vuce ja sam se cudio koliko malo prostora treba da se okrene i ovi iz servisa su rekli da skoro gde se okrece bez prednje tu i sa ovim italijanskim...
 
Da li oni uopste na svom parkingu ili u fabrici imaju glanc nove traktore??? Ako imaju kupis taj a ne polovne...
 
Imali su jednu 47 sa kabinom i to sa otpumpanom gumom sramota,kazu vise ne rade ovako samo ako traze ali vidim za egipat idu na veliko 76tice sa velikim gama i nazad imaju sajbnu kazu njima to treba za navodnjavanje koriste,bas sam malo obisao sve pogone kad tamo gde se sklapaju motori sa menjacem visim monj stari motor i to isto filter ulja ostalo i ulje crno filter zguzvan kako su ga skinuli pa vratili menjac i hidrauliku video sam sa strane negde 100% i to ce da idrade u neki a kad sam ih pitao gde je stigao stari motor kao taj je bacen oni iskljucivo sve novo stavljaju i posle pricam sa jednim covekom tamo i kaze prijatelju ovde se nista ne baca,dobro da si ih ti pritegao i predlozio da vidis svaki deo jer svasza umeju da skarabudze i rekao mi da misli da taj prvi moj je bio sklopljen od polovnih delova ili vracenih jer nista se ne baca sad sam miran i znam da je svaki sraf nov poslednji put kad sam isao tamo ostalo je jos neke sitnice kaze ovaj sta je sef tamo jos nedno 2 dana ima,prosetam se malo i pitam neke sto su radili jos koliko ima i kaze jedan castis za pice i sklopicemo ga danas ispred tebe tako je i bilo doneo sam za pice skupili se njih 10 i caskom sklopili i ujutru vec bio kuci
 
Josife valjda ce sa ovom biti bolje,bez tih zajebancija i kvarova.
Mojoj je sad godinu ipo dana i do sad je besprekorno isla ima oko 550-600rs,nadam se da ce tako i dalje biti.
Evo jedan snimak setve sa Rakovicom od proletos
 
Eto a posle kazu kupuj domace kako da kupis domace kada moras da castis da bi dobio traktor... E ne da smo bedni kao drzava nego smo dno dna, katastrofa....
 
I ja se nadam da ce ova biti dobra bar za 1,5 meseca nez koliko vec imam napravila je oko 30tak sati jer vec su gotovi povrsinski poslovi za sta je ona kod mene i namenjena...Sta ces kakvi smo takvi smo od ovoga ne mozemo bezati...
 
@ddragan Која је то кабина код тебе, је ли то нова Орашје?
Што се тиче окретности Раковице са италијанским мостом ја сам одушевљен и већ сам писао о томе. Не знам какав је мостарски али знам какав је стари, механички предњи мост, скоро да је окретност иста.
Прочитао сам и податак негде, када су ти мостови (италијански) испитивани пре уградње, податак угла закретања мислим да је 55 степени.
Шта сиротиња баца, крпи све само да преживи, тако је и у нашим фабрикама.
Поред свега што је за критику мислим да је њихов однос према купцу, од продаваца па до управе, изузетно коректан.
Ево једног кратког видеа из овогодишњег шпартања:
 
Jako su korektni i hoce da izlaze u susret sta god da treba dok oni iz imt su jako bezobrazni i serviserima svaka cast kad su imali delove u roku od 2 dana su bili tu,sad su lepo rekli da nemaju ladnjak za superku da ce dobiti i tako je bilo evo posle dve nedelje zvali kazu dolaze sad u petak
 
Savle blago tebi kod tebe matori sve radnje radi,lepo je pomoć imati i kad su od koristi:osmeh:
 
Ja sam moju rakovicu posle 5 godina (tj u oktobru isplacen kredit) rasturio jer je produvala..zao mi sto nisam slikao delove kad je majstor rasturao,klipovi NN proizvodjaca sa tri klipna prstena(nikad vidio tako nesto),lezaji leteci takodje od NN bez oznake,lufta u maloj pesnici par milimetara,uljna pumpa se raspala,da napomenem da su dizne i dihtung glave mazali "hermetikom" pa dok je majstor skidao dizne polomio jednu, a dihtung glave skidali gletom...toliko o nasoj IMR fabrici...SRAM IH BILO....
Nisam se ranije setio,klipovi sa 3 karike su novi tip klipa Motins koji je po meni dno dna.Takve klipove sam video u juselu.
971zb7.jpg
 
Za moje polovne blatobrane (krila) od IMR 65 liku sam trazio 90 e. Po oglasima sam video da se novi krecu oko 120 e. On se umalo ne naljuti.
Kolege forumasi koji obilaze vasare Ruma, Palanka i sl molim za pomoc kolko se ti blatobrani cene na njima?
 
Nazad
Vrh