IMR 120 -135 turbo menjac ZF T- 3445 i motor, odrzavanje rezervni delovi i servis

ljudi aj pomognite ,, da li motor om 352 a sa turbinom ima 168 ili 135 konja ?
v6nqk1.jpg
 
hvala. danas bio do bavanista da vidim jednu rajku,ima isti motor ko moj om 352a,pa smo diskutuvali . gazda tog traktora tvrdi da je to 168 konja a ja 135.
 
OM 352A ima 168-170ks.Rakovice sa ugrađenim tim motorom su jako dobri traktori.Potrošnja im uopšte nije mnogo veća(čak se ni ne primeti) nego sa OM352 a na snazi se jako oseti.
 
mislim da tih 160-170 ks nemaju realnu tj. upotrebljivu vrednost na traktoru s tim motorom jer niko neće raditi na tako visokim obrtajima na koliko već ima on tu snagu... a po tablici se vidi da smanjenjem obrtaja i snaga drastično pada....
 
a kako da ispitam na koliko obrtaja je trenutni pun gas kod mog traktora ? a nemogu nikako da stavim obrtometar. kad mi je majstor stelovao pumpu,tacno se vidi da ima takoreci jos pola gasa,ali je on to utisao da nebi habao motor na visokim obrtajima. sad,da li vredi pustiti obrtaje blizu limita ili ne ?
 
Raspitaj se kod majstora dal ima neko stroboskop pa njime izmeri obrtaje na radilici.
sto se tice motora om352a, bilo bi lepo kad bi mogli da pogledamo dijagram rada motora (kao ovaj od TS46T)
Graf_S_46I_VE.gif

pa da kazemo koliko ce imati snage mercedes kad se spusti na traktorsku varijantu 2100o/min. ili koliko su vec obrtaji na tom traktoru.

po meni su to slicni motori isti precnik i hod klipa, pa su stoga oba ugradjivani u zmaja 16x tako da je isti djavu i u traktoru.
 
evo sta smo mi radili danas... menjamo semeringe na prednjoj vuci,ovih dana stavljamo nove uloske dizni,i da se pumpa odnese kod boshiste da se proveri
0555.jpg
0111.jpg
0222.jpg
0333.jpg
0444.jpg
.. e,da stavio sam i prohromski auspuh...
 
EBIGA ja na poslu pisao pa da sef nevidi i ja
kako sam brzo pisao pola slova pojeo.

CVEJA je odgovorio kako treba

ma Rakovica 65 ima novi Filter i spremik za filter
a oni ostavili 15cm dugacku cijev na haubi od nekad
ni to nisu jos makeli. samo dok se ja uhvatim fleksarice
 
Nazad
Vrh