IMR 120 -135 turbo menjac ZF T- 3445 i motor, odrzavanje rezervni delovi i servis

CVEJO NIKAD NE RECI NIKAD !!! Kupljena je u Jasi Tomic ,bilo ih je 5-6 komada a meni je zapala naj ruznija ali nije mi krivo.Slike sutra. Hvala
 
Zapala ti je naj ružnija ali najnovija.Ta rakovica je kod nas u kombinat stigla zadnja.Vrlo malo je radila teške poslove.Uglavnom setva sa nodet 8 redi,rasipač akord18m....vozio ju je jedan stari i ne nasilni traktorista.Zato ti je menjač odličan.I ja sam lepe dane proveo u njoj.Nikada neću zaboraviti izvlačenje kukuruza od 18h do 6h ujutru i tako dvadesetak dana tj. noći.
 
Dugo nisam pisao na forumu ali koliko me secanje sluzi mislim da si me upravo ti uputio na Slobu iz Boke. Veliko hvala i tebi i njemu na pomoci narocito za rez. delove
 
@diklofen
Otkud je ti nisi kupio kad si znao koja je u najboljem stanju?
 
Zato što ni jedna nije bila spremna da uđe u njivu.Tada sam radio mnogo manje zemlje nego sada ,a i nisam baš vešt da od ničega napravim nešto.Slobodno mogu da tvrdim da je to jako usklađen traktor i sa veoma malo kvarova na duži period.
 
U ono vreme cini mi se da je imao dve Rakovice velike...jedna je bila ispravna i tada je trazio oko 9000 eura...
 
Delove za ts 46 motor imas u svakoj prodavnici, pumpe takodje,jedini problem moze da ti napravi glavni hid. razvodnik.Evo i nekoliko slika,radjena je 2009
34q67tl.jpg
,
6sw7xt.jpg
,
97tmoi.jpg
,
5cbsk5.jpg
,
otj136.jpg
,
m4mtd.jpg
,
24d31mq.jpg
,
j60t2e.jpg
,
2heev6b.jpg
,
16bj4vs.jpg
, sutra je rasturamo zbog prednjeg trapa pa cemo usput da uradimo i generalku na motoru(jbg -uljna magistrala otisla)
 
Aa.Tibika ti si je sredio kao za sajam:osmeh:.Ajd da te jos malo maltretiram posto mi je stvarno interesantan taj traktor.Slikaj taj razvodnik sto hoce da strada i sa strane gde je kardan za prednju vucu(menjac).
 
Cvejo niko nekaze da hoce da strada vec da ce biti problem ako ti treba drugi ! Glavni ti je desni a pomocni levi.
29gjqqc.jpg
, kuciste prednje vuce i most
2dtp4wm.jpg
,
2uo72n8.jpg
,caura prednjeg trapa zrela za menjanje,
2czq6fr.jpg
, ali to i nije neki problem koliko ovaj(a i mnogo jeftiniji)
s265us.jpg
,
v6t1ue.jpg
,
2d1v5zs.jpg
,
2nut4ya.jpg
,ali ako imata dobre pomocnike nista nije problem,
302uxoz.jpg
,Naj bitnija stvar je da se niceg neplasite-Sve sto se pocne sve se i zavrsi !!!
 
Mogu ti reci da su i felne neke nemackog proizvodzaca ali neznam tacno dok su se prednji tegovi lili kod nas!
 
Felne su ti od nemackog proizvodjaca traktora Sliter (Antun Sliter), koji se ne proizvode vise.
Nemci sada rade reparacije starih traktora, kupuju svugde po svetu i sredjuju.
Takodje i motor od slitera 120 ks, pasuje na tvoju rakovicu.
U toj kombinaciji se pokazala izuzetno dobro.
 
nista joj nefali ni sa ts46 :ppozdrav: nije uopste veliki potrosac trosi 30% manje od mtz 82 al da ne odem u :off_topic: menjac kao i na fendu 612 prednju vucu sam video kod drugara koji, ima fenda 611 ista je.
 
Ljudi mene bi zanimalo zasto haman niko neopere kako je bog reko
Reaktore prije vecih opravaka ili remonta.... Ja znam i sam da je lakse
raditi izpocetka kad je traktor cist?
 
Nazad
Vrh