Hladnjače za voće

Italijanska oprema osrednjeg kvaliteta. Komora bez poda sto znaci mnogo bacene struje.
Na prodajnu cenu dodaj demontazu opreme, panela i vrata i njihovu montazu u tvom prostoru kao i transport. To ce te kostati dodatnih min 1500 E sto je 7500 E, za koje imas polovnu komoru sa opremom.
Racunaj da novu komoru sa opremom i montazom mozes dobiti za nekih 9000 E, pa razmisli da li je povoljna
 
hvala, u pravu si..bolje onda novu da kupim. Da li se uopste kruška može čuvati na +3 stepena ili treba i niža temperatura? Znaš kako imam 4ha voćnjaka, prvi rod očekujem sledeće godine, vidio sam kod kolege da ima hladnjaču i ne brine kad stiže rod o prodaji, lagano uradi berbu i traži kupce pa ko povoljniji..
ako možeš poslati na pp gdje mogu nabaviti opremu i po kojoj cijeni bio bi zahvalan
 
Ne znam koja sorta kruske je u pitanju ali najveci broj krusaka mrzne na -1.5 c, sto znaci da je treba lagerovati na -0.5 do -1c.Na toj temperaturi i vlazi od 90-95%, vecina krusaka moze se lagerovati cirka 5 meseci.
Da li bi jos nesto lagerovao u toj komori ili samo krusku ?
 
Sorte su viljamovka, abata fetel i santa marija. Pored toga i oblačinska višnja. Mislio sam samo krušku ali čuo sam da se višnja samo zamrznuta. Znači treba mi minusica, hvala na informacijama
 
Ako nije ULO hladnjača vilju, santa mariju neces sacuvati ni do sijecnja, na temperaturi od -0.5 tesko se digne vlaga na 90-95.
Ja drzim na 1-2 stupnja zbog jabuka i za sada se odlicno drze, vilju sam prodao taman prije faze raspada na toj temperaturi su izdrzale do 1.12 ukupno 3.5 mjeseca.
 
Drago mi je da je ova tema ozivjela i da se javljaju ljudi koji imaju iskustvo sa hladnjačama. Možeš li poslati slike hladnjače da vidim, jer taj ajmo reći projekat:) planiram za proljeće. Može i na viber +38766 666 667
 
Racunaj da novu komoru sa opremom i montazom mozes dobiti za nekih 9000 E, pa razmisli da li je povoljna[/QUOTE]

happy star, na koju dimenziju komore mislis ? U oglasu je dimenzija 8x5x3.
 
Mladi Vocaru, da na tu dimenziju sam mislio.

Njoko, lepa komora, malo mi pomali isparivac ,ili mi se cini obzirom da je kompresor izgleda Dorin K500.

Kada se dimenzionise oprema, onda se projektuje i za odredjenu vlagu sto je u slucaju cuvanja svezeg voca vrlo bitno, da bi imali
sto zdraviji i socniji plod u toku lagerovanja.U tom smislu pored ras.snage kompresora vrlo je bitna snaga i karakteristike odabranog kondezatora i isparivaca.Osim toga od velikog znacaja su i ovlazivaci koji kontrolisu nivo relativne vlage. Mada se malo ivestitora
odlucuje za dodavanje ovih uredjaja posto dizu cenu investicije.
 
Isparivač je Rivacold 9kw sa 2 fi 600 ventilatora tako da moze bacati 8 metara rashladeni zrak. Kod 3 ventilatora i manji fi sve isto a izaslo bi puno skuplje
 
Jednom, moram traziti ili poslikati, ali sve funkcionira savrseno zlatni je lane bio soćan i zelen do 4 mjeseca onda je poceo lagano zutiti zajedno drzim i jabuke i kruske i zimske sorte kruske izdrze isto do 4-5 mj a to je granica kada sve prodam na kucnom pragu kao i jabuke,vlaga je konstantno 85-90%.
 
Ne treba nista da slikas , sve pise na plocici kompresora, a na isparivacu imas nalepnicu koja je sa prednje ili zadnje strane. Samo
procitaj sta pise pod model tj. typ
 
Ne treba nista da slikas , sve pise na plocici kompresora, a na isparivacu imas nalepnicu koja je sa prednje ili zadnje strane. Samo
procitaj sta pise pod model tj. typ

Pozdrav, nov sam na forumu, imam u planu izgradnju mini hladnjace, prevashodno za malinu i višnju, pa bi svaki savet po tom pitanju dobro došo, za početak da liu je bolje izgradnja nove hladnjače ili adaptacija postojećeg objekta.
 
Poslednja izmena od urednika:
pozdrav, trenutno imam 20 ari visnje i 50 maline, stim sto imam u planu da to ove god prosirim, imam postojeci objekat velicine 6x6x2,5m.
 
Nazad
Vrh