Hibridi kukuruza za berbu beračem

mica967

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2010
Poruka
8.334
Lokacija
Golubinci
Koje sorte kukuruza po vašem mišljenju najbolje za berbu u klipu i zašto. :ppozdrav:
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

mahom sejemo ns 640,kod nas se pokazao kao najstabilniji
2010 sam sejao 640 i 6030 zadovoljan sam na oba,6030 je duže zadržao vlagu
ove godine planiram da ubacim i as 72 vidim da ga svi hvalite
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

ja sejem iskljucivo zp 677 a pre sam mesao 677 i ns 640,dva reda jednog,dva reda drugog!
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

do ovih godina Ns 640 uglavnom... a sad ce biti kombinacija , AS 72 i neki ZP najverovatnije
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

A kakav bi bio pionirov florenca za berbu u klipu.Ja sam do sad sejao 677 al mi se ne svidja nije bas otporan na susu,mada ima jako dobar klip i malo se trosi pri branju,sad bi probao florencu pa me zanima jer imao neko iskustva sa tim hibridom.
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

moze florencia da se bere i to super,ali se mora paziti vlaga!
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

Što ne uzmete neke kasnije pionire za berbu, ta florencija je fao oko 400, 450 valjda, i može da se desi da stigne jako rano (za berbu). Preporučio bih p88 i d 11 :cao:
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

Zp 684, Zp 677, Ns 6030, Agris 83, As 72, Sycora, Kermes, Grekale. A ove godine ubacujem Zp 684 ultra...
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

Pujol sej ga slobodno ali nemoj da cekas da vlaga pada ispod 25%.ja svake godine sejem jedno 8-10 kj florencije.Lako se bere i ima jako dobar prinos i moze u cardak da se cuva bez problema.Dobar izbor mada je jedan od najstarijih pioneerovih hibrida. :ppozdrav:
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

ZP hibridi su neprevazidjeni za berbu klipu,to sigurno mnogi znaju :ppozdrav:
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

Farmer II je napisao(la):
Što ne uzmete neke kasnije pionire za berbu, ta florencija je fao oko 400, 450 valjda, i može da se desi da stigne jako rano (za berbu). Preporučio bih p88 i d 11 :cao:
Baš ta dva i sejem uz pomalo kolombe. Naravno kolombu oberem puno ranije.
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

svidja mi se vasa kombinacija,jedino se plasim tog ns-a!
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

5043 je super kukuruz. Fao 500, stablo jako i visoko sa nisko postavljenim klipom, klip sa 18 redova zrna.
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

Vidim svi hvalite taj AS 72 ili 73 ako uspem da nagovorim caleta posejacemo i mi malo,cisto da vidimo kakav je. :D
 
Nazad
Vrh