Hibridi kukuruza za berbu beračem

Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

ja sam dosad sejao samo zp hibride i svi sa jednim klipom,al sam video kod komsije i ja mislim da je pionir florenca bila u pitanju i i mislim da je hibrid imao dva klipa,rastojanje na koje sejem je negde oko 20 cm
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

Pazi kad ima 2 klipa, ovaj drugi je u stvari klipcic, kojeg ce vrlo lako da progutaju otkidacke rolje...i neznam ni kako bi to moglo da se bere, ako suzis ploce moze da pocne da gusi , a u svakom slucaju ceka ga komusaljka :zli: :sta: taj sto je sejo florenciju je sigurno bilo na veci razmak, steta sto nisi premerio i odma bi izvukao zakljucak :cao:
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

Za sada sorte za berbu AS-72, Kermess-KVS, 6030-NS, 684-ZP i P-88 Pionir. :cao:
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

Kod mene su neki sejali neke strane hibride i uopste nisu bili zadovoljni,najzadovoljniji su na ZP hibride kao uostalom i ja i moja porodica.Idealni su za berbu u klipu a video sam i neke ljude u Loznickom polju koji su vrsili neke od Zp hibrida u zrnu i rekli su mi sve najbolje o njima :ppozdrav:
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

Ja planiram AS 72,Kermess,Grecale i dvoumim se izmedju p88 i d11? P88 sam imao pre 2 god i dobro se pokazao a D11 nisam uopste sejao.Da li imate iskustva sa njim i mozete li ih preneti?! :ppozdrav:
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

Da D11 je izvanredan hibrid lako se bere , ne kruni se .........
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

Mislim da cu probati...Ja sam prezadovoljan Kermessom i Grecaleom ali moram ubaciti i nesto novo AS 72 i D11 (odluceno), nije bas novo ali za mene jeste posto do sad nisam sejao ::namigivanje:: Hvala drugari,u svakom slucaju
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

ja sam brao jesenas drugaru d12 kasnije je sejo jer je vuko stajsko na tu njivu(proletnje oranje)tuluzina srednje visoka klip isto srednje visine ne kruni se.ali kakav klip odusevio me,bez obzira na rastojanje zbog grudvi valjda,negde je bilo na 18,20,26cm klip iste velicine svi koji su ga sejali ga hvale u selu,zp 684 se dobro pokazao treba ga sejati cesce dobro podnosi guscu setvu i losiju zemlju,b 23 je ovde kod mene dosta zastupljen dobro rodi(na dobroj zemlji),as 72,ags 730,to je moje neko skromno iskustvo i izbor za ovu godinu hibrida za branje
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

Dr.Gruja je napisao(la):
Za branje beračem samo domaće hibride AS-72, ZP-684, Tisa, NS-6030. :ppozdrav:
Ja sam odustao od Tise :nono: a vidim ti planiraš i ove godine da je seješ ::svaka cast::na hrabrosti.
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

Matić je napisao(la):
Ovde da u julu mesecu bilo ko prođe beračem kroz selo odmah sutradan bi se počelo sa branjem.Čim jedan počne odmah i ostali kreću bez obzira kakav je kukuruz,samo viču u ala je to zrelo.Jednom sam brao a on istovarao ašovom iz prikolice,sve stranice spuštene a kukuruz stoji i ne mrda.
ista situacija je i kod nas :):):)
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

Dr.Gruja je napisao(la):
Nikola kako ti se tisa pokazala na kraju pošto kažeš da je kilavo nicala. :ppozdrav:
Kod mene je podbacila, imala je jako slabu energiju klijanja-izlaznosti i samim tim lošiji sklop. To nije bio slučaj samo ove nego i ranijih godina, tako da sam tisu precrtao da postoji :nono: ::lose::
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

case ih je napisao(la):
Dali je neko sejao Pioneer H31 i kakav je on za branje?
Ja sam ga imao prošle 2009 god. lako se bere samo obrati pažnju na brzo otpuštanje vlage. Od Pionirovih hibrida odlično se kod mene pokazao i P-88 lako se bere a prinos :D :cao:
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

takodje lane imao D11 prezadovoljan prinosom , lakom berbom ne preteranom visinom ali imao je jednu manu trulih zrna na vrhu oko dva posto mereno na otkupnom mestu posto sam visak krunio kombajom sadim ga i ove godine za cardak
 
Nazad
Vrh