Hibridi kukuruza za berbu beračem

Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

D11 dali je to domaci kukuruz
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

savato je napisao(la):
Mislim da cu probati...Ja sam prezadovoljan Kermessom i Grecaleom ali moram ubaciti i nesto novo AS 72 i D11 (odluceno), nije bas novo ali za mene jeste posto do sad nisam sejao ::namigivanje:: Hvala drugari,u svakom slucaju
Juzni Banat?Hmm.....raspitaj se u Jasi Tomic kod Zebeljana sta seju?LG-Poncho... :D :D :cao: :cao:
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

case ih je napisao(la):
Dali je neko sejao Pioneer H31 i kakav je on za branje?

Za H31 sve najbolje... ja sam se odusevio sa njim... sejo sam ga na njivi koja je bukvalo pesak... i mislio sam da necu imati nista... bacio sam 100 kg ureje... i prehranio preko lista.... s obzirom na kvalitet zemlje, da je neka snj klasa, dobio sam 5000kg po lancu... sto je za nasu zemlju boom... od tad sejem samo taj... sad sam bacio 150kg 3x15.. bacicu 100 kg ureje... i jos cu ga prehraniti preko lista... pa ce da vidimo sta ce onda biti :ppozdrav:
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

lala_dpb je napisao(la):
case ih je napisao(la):
Dali je neko sejao Pioneer H31 i kakav je on za branje?

Za H31 sve najbolje... ja sam se odusevio sa njim... sejo sam ga na njivi koja je bukvalo pesak... i mislio sam da necu imati nista... bacio sam 100 kg ureje... i prehranio preko lista.... s obzirom na kvalitet zemlje, da je neka snj klasa, dobio sam 5000kg po lancu... sto je za nasu zemlju boom... od tad sejem samo taj... sad sam bacio 150kg 3x15.. bacicu 100 kg ureje... i jos cu ga prehraniti preko lista... pa ce da vidimo sta ce onda biti :ppozdrav:

Vrlo dobro se drzi u susi i podnosi gust sklop. Samo ne treba preterati sa Ureom, preko 150 kg/kj. jer u slucaju vise kise raste u visinu i rizik je od poleganja. Izuzetan je i za silazu.
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

ja sam jako zadovoljan sa hibridom ns/540 sejem ga dve godine izuzetno se lako bere,bez krunjenja i veoma cisto ga donesem kuci a i rodom sam zadovoljan(tri kikindske prikolice sa jednog jutra)predusev duvan i baceno 100kg uree po jutru u toku vegetacije
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

Prosle godine i onaj ko nije bacio djubre,a da voda nije udavila imali su 3 kikinde po jutru.

Nek' tebi rodi,kad je neka normalna godina,sa toliko djubreta i bez NPK u jesen.
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

Danas sam bio kod jednog prijatelja koji je prosle godine sejao ZP505 i obrao ga u klipu,ima fantasticno zrno :D a kaze mi prijatelj da je extra rodio :bravo:.Za zrno je sejao ZP341 i kaze da ga je u septembru ovrsio i da je vlaga bila 15% a prinos preko 10 tona suvog zrna po hektaru,sta reci nego izuzetno :ppozdrav:
 
Odg: Sorte kukuruza za berbu beračem

Ove godine sam se odlučio za piJonir d-11 i dekalb dkc 6120
ćemo da vidimo
 
Koje sorte kukuruza planirate za berbu, ja ću sejati AS-72 i NS 6030. Ove dve sorte su se pokazale najbolje jesenas tako da sam se za njih odlučio.
 
Ja sam se odlucio za Lg-poncho,37-10,i od domacih As-72 prosle godine se dobro pokazao samo ga treba sejati gusce nego sto preporucuju sejacu na 20 cm sa punom agrotehnikom
 
Nazad
Vrh