HHO sistem (gas)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Goran IHC ti ocigledno nepratis temu cim mislis da je to sve sto sam uradio....
Toliko je experimenata bilo a ni pola nisam objavio na forumu.
Od ispitivanja elektrolita do napona na hho generatoru .........................i da nepricam dalje

 
Goran IHC ti ocigledno nepratis temu cim mislis da je to sve sto sam uradio....
Toliko je experimenata bilo a ni pola nisam objavio na forumu.
Od ispitivanja elektrolita do napona na hho generatoru .........................i da nepricam dalje

pratim od pocetka ali jos nisam nista video da si napravio
uvek sam spreman za eksperimenti i volim da vidim da neko to radi ali od tebe jos nismo nista videli sem neke tvoje price
 
A jbg opet kazem paru nisam uspeo da snimim .Tad se motor bolje ponasao ali ne i i zavidno...
Ali obecavam snimucu kako radi sa hho gasom
I sa geet procesorom uskoro.
Razumite i vi mene....imam i ja neke druge obaveze .Ne vrti se meni ceo svet oko toga.
Nemogu ja ceo dan da sedim da snimam i da experimentisem
 
nezezamo mi njega koliko on nas,posle 30 dina priprema i najava na forumu on je uspeo da upali motor na benzin i dokazao je da isti trokira ako pokusas da ga operes iznutra sa prskalicom za prozore:haha:
nego sad mene ineresuje koji model prskalice koristis i kako je dizna postavljena

i mene zanima kako je podesena dizna na rucnom anjspricu,da magli ili da pisa..............:haha:


e moj raso pronalazacu,da je to tako neznam zasto su nam onda vozila crkavala i trokirala 90 godina kad je bio rat i sankcije,kad se nije moglo doci do goriva,kad je u litri benzina bilo 300ml vode,zasto nam onda vozila nisu letelaumesto sto su trzala i jedva isla 3 brzinom,kad ga ugasis on jos radi,popijes kavu das kontakt i nastavis sa voznjom,a da nepricamo koliko su motori prelazili km do generalne,jedino u tom vremenu je anlaser nadziveo motor jer se slabo koristio......
 
Znam za to,msm cuo sam.Ali meni nije tesko da trobam.Cuosam da je moguce i probao sam .Video sam da neide na vodu.Ali takodje znam da na hho ide .100% sam ubedjen da ce raditi na geet procesor
Jednostavno nezelim da delim sa vama samo uspehe.Hteo sam i neuspehe da pokazem a vi ste to omalovazili
 
@miodrag94, loš ti sistem doziranja-neprecizan, a ako su maheri to stavljali za trke, sigurno da ima nečeg.
 
znas kome su to stavljali na trkama,onima sto netreba da pobede jer je pre toga uradjeno kladjenje.........:osmeh:
 
Jednostavno nezelim da delim sa vama samo uspehe.Hteo sam i neuspehe da pokazem a vi ste to omalovazili

Ајмо редом - кад будемо видели експеримент коментарисаћемо експеримент - кад видимо опасно зезање коментаришемо опасно зезање .. дакле ништа личо

Закључак о експлозији ти је забрињавајући "јако је експлодирало има ту нешто " .. пошто тротил експлодира боље од водоника значи следећи корак је прах тротила у карбуратор ??? Правилан закључак је " Ја радим нешто тотално погрешно и боље је да седнем и размислим пре било каквог следећег корака ".

Експеримент се сатоји од
- хипотезе
- рачуна
- поставке која проверава хипотезу са 1 или минималним бројем слободних параметара
- мерења
- обраде резултата и тумачења тј. прихватања одбацивања или модификације хипотезе(рачуна)

Ништа од тога нисмо видели .. Свати како хоћеш али без обзира што су аутори власници порука ја сам и даље мишљења да би модератори требало да БРИШУ поруке које рекламирају рад који није безбедан тј. без мера заштите. Пола твојих порука је за рубрику НИКАД ОВАКО !

П.С. не радим за нафтну индустрију и не желим да гушим ничију креативност :osmeh:

П.П.С убризгавање смеше вода+алкохол је примењено још у другом св. рату на ловачким моторима за краткотрајно хлађење мотора тј. повећање снаге али у режиму од пар минута а не да ради на то ..

што се тиче врелог гвожђа то је класичан метод (Лавоазјеов) добијања водоника
Fe + H[SUB]2[/SUB]O → FeO + H[SUB]2[/SUB] или 2 Fe + 3 H[SUB]2[/SUB]O → Fe[SUB]2[/SUB]O[SUB]3[/SUB] + 3 H[SUB]2[/SUB] или 3 Fe + 4 H[SUB]2[/SUB]O → Fe[SUB]3[/SUB]O[SUB]4[/SUB] + 4 H[SUB]2[/SUB]
 
i mene zanima kako je podesena dizna na rucnom anjspricu,da magli ili da pisa..............:haha:


e moj raso pronalazacu,da je to tako neznam zasto su nam onda vozila crkavala i trokirala 90 godina kad je bio rat i sankcije,kad se nije moglo doci do goriva,kad je u litri benzina bilo 300ml vode,zasto nam onda vozila nisu letelaumesto sto su trzala i jedva isla 3 brzinom,kad ga ugasis on jos radi,popijes kavu das kontakt i nastavis sa voznjom,a da nepricamo koliko su motori prelazili km do generalne,jedino u tom vremenu je anlaser nadziveo motor jer se slabo koristio......
Cisto da primjetim, kada benz. motor radi posle gasenja tj prekida struje na svjecice, to nije zbog vode u gorivu.
 
To je zbog neadekvatne oktanaze za odredjni tip motora , tad su se vecinom vozili auti koji su trosili benz.od 98 oktana.
A voda je uzrokovala gusenje motora , ili ako motor to uspe da proguta eksplozije koje su umele da odvale citav auspuh.
 
Kad ljudi počnu raspravljati o rješenju određenog problema svakakve ideje budu iznesene. Neke imaju potencijala i budu razrađene i primjenjive. Mene interesuje zašto je ubrizgavanje vode u motor bilo korišteno pa se odustalo od tog? Teoretski to ima potencijala. Voda nemože da gori ali može da detonira. Za to su potrebni određeni uslovi. Neznam tačno kakvi ali pretpostavljam visoka temperatura i visok pritisak. Ipak to nije sve jer svaka materija koja gori ili detonira mijenja hemiski sastav. Znači vodi treba dovesti još neki hemijski element sa kojim će se sjediniti kada veze popucaju. U primjeru koji je naveo Peđa to je željezo.
Ako bi se u dizel motor ugradile dvije dizne jedna redovna za naftu i druga za vodu trebalo bi ih podesiti tako da voda bude ubrizgana kad je smjesa u cilindru na vrhuncu detonacije. Tad je i temperatura i pritisak visok a ima ostataka nafte u kojoj ima svakakvih elemenata pogodnih za kemisku reakciju sa detoniranom vodom. Koja bi to kemiska reakcija bila i šta bi sadržavali ispušni plinovi pitanje je za kemičare. Dobila bi se još jedna "zakašnjela" detonacija ali svakako povećao pritisak na klip. Možda bi to škodilo klasičnom dizel motoru ali ti problemi se mogu tehnički riješiti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh