Herbicidi u suncokretu

Ja sam koristio i floyd i flupisor i zadovoljan sam...
 
Ista a.m. imjau Flupisor i Floyd kao i Fusilade ali su daleko od ovog zadnjeg. Tamo gde ima samo tu i tamo po neki rizomski sirak rade posao i ova prva dva, ali gde je invazija tesko.
Fuzilade je otac i majka herbicida protiv sirka.
 
Oprskao danas neomu. Listego u punoj dozi. Sklopili grane i poče pljusak. Palo bogami dosta kiše. Šta sad raditi? Da li je spralo otrov, da li ponoviti, posle koliko vremena i u kojoj dozi?
 
Koji od herbicida (akt materija) je najbolja za pirevinu i rizomski sirak ? Prosle godine mi Kletox lepo resio rizomski sirak ali nije bilo pirevine. Sad sam namenski posejao suncokret na dve njive gde je ima.

Prošle godine sam koristio Floyd, Flupisor i Fusilade. Poslednji navedeni je išao na njivu gde je bilo jako puno rizomskog sirka, posao je odradio fantastično. Hteo sam na sve ostale parcele da idem sa Flupisorom, medjutim apotekar sa kojim sarađujem me je savetovao da probam Floyd. Naravno uradio sam i neke parcele sa Flupisorom. I jedan i drugi su odradili posao, ali mislim da je Flupisor bolji. Ove godine planiram da ih probam na istoj parceli. Ali dosadašnja iskustva su mi takva da mi je Agrosavina hemija davala bolje rezultate od Agromarketa.
 
Potrebno je suvo i sunčano vreme za dobar efekat herbicida za uskolisne korove.Kod suncokreta ne može da se čeka dugo jer brzo sklopi redove i onda nema prskanja.
 
Ima i neki novi Galenikin preparat kopija Fusilade-a. Mozda probam njega. Valjda ce 1,3l suzbiti pirevinu.
 
Posle koliko dana se vidi dejstvo tribenuron-metila ? Prskano u subotu. Da znam isplati li se obilaziti sutra ako prosusi malo :osmeh:
 
Nazad
Vrh