Herbicidi u suncokretu

Ja prosle godine prskao sa punom dozom listega, suncokretu nista nije bilo, ali zato je zito ove god na toj njivi katastrofa.
Vise punu dozu nikad. (bila susna god nije sapralo hemiju)

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ја увек идем нешто јаче од пола дозе (0,3 до 0,4 по јутру) и буде ок.
 
Ja danas radio na crno promal 1,2 lit po kj i vazal 0,6 lit po kj za suncokret. Ima po neki samonikli sa dva lista pa sam sipao i 2 litre totala po kj valjda ce biti pista od njive, posle ide fuzilejd i spartanje. Jeli radio neko ovom kombinacijom u suncokretu?
 
Drugari koliko vremena po vama može da čeka zemljišni herbicid kišu po ovakvom vremenu, sunce i vetar ?
 
Poslednja izmena:
Suncokret, ekspres tehnologija, posejao pre 10 dana, trebalo bi za koji dan da niče. Prskao dubinsko sa dodatkom totala ali vidim da je slabo uništio mišijakinju, pa razmišljam da još jednom ponovim ali umesto totala da stavim 1 kesicu TBM za hektar pa da flekujem, njiva je 2 ha. Da li će uništiti mišijakinju, posle bi inače išao sa TBM u redovnom tretmanu kada suncokrtet bude imao 2-3 para listova?
 
Suncokret, ekspres tehnologija, posejao pre 10 dana, trebalo bi za koji dan da niče. Prskao dubinsko sa dodatkom totala ali vidim da je slabo uništio mišijakinju, pa razmišljam da još jednom ponovim ali umesto totala da stavim 1 kesicu TBM za hektar pa da flekujem, njiva je 2 ha. Da li će uništiti mišijakinju, posle bi inače išao sa TBM u redovnom tretmanu kada suncokrtet bude imao 2-3 para listova?
Koliko si isao totala kad je nije unistio?
 
Prvi put radim expres suncokret, odrađeno pre nicanja terbis+mont, da li se sa nekim od expres sredstava za sirokolisno može mešati odma i fusilade ili se rade odvojeni tretmani?

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Nisam ni znao da nema vise Girasolina da se nadje, da li postoji neka zamena zna li iko? Znam da se on dodavao zbog cicka na crno prskanje
 
Nazad
Vrh