Herbicidi u strnim žitima

Prskas je i ove godine regulatorom rasta? Psenici pre treba nesto od porasta.
Od ove godine kod nas je to obavezna agrotehnička mera. I ne prskamo samo radi regulisanja rasta, ima tu još štošta što ccc pospešuje...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Sa čime bi moglo sada da se prska? Ostala mi je jedna parcela, od ovog vetra nemože da se živi.
 
Ja se nadam da nece izbaciti zastavicar do 2 maja ostale mi ko u inat 4 parcele a na 3 je Avenue najranija sorta :sta:
Zastavicar samo sto ne krene a one psenice patuljaste kao da je prskano troduplom dozom regulatora rasta :osmeh:
Sta ce reci vaga na kraju videcemo, ali kombajni ima da jure njivama.
 
Zastavicar je vec uveliko izasao, bez obzira kad je nikla psenica i koja je sorta u pitanju, rana ili kasna. Iz tog razloga strucnjaci savetuju da se ne prska da se ne ugrozio i ovaj mali prinos koji cemo imati.
Kako sam pratio svoju psenicu, za nedelju dana je prosla faze koje traju mesec dana. Od 1. Kolenca do 2. Trebalo je 2 dana, pa 2 dana za zastavicar, I evo danas iz zastavicara poceo da se formira klas, nakon 3 dana od obilaska. Male su pšenice, tako da je pitanje dal ce dobaciti i 3t/kj. A kombajni ce bas leteti....
@Lucky cini mi se od 3-4 nedelje.
 
Ja sam ove godine prvi put koristio sekator,ranijih godina sam pratio njive od onih koji su ga koristili. Jedan koji radi dosta zemlje,zbog kasnjenja cesto prska kad krene da klasa i nikad nisam primetio da je imao stete.
 
Starane 250 , prakticno do klasanja, sekator je do 2 koljenca , vidim dosta ofrljene psenice koji su nedavno prskali , pretpostavljam sekator.
 
Cini mi se da za Sekator pise do pojave zastavicara ne do drugog kolenceta.
Inace danas se smirila kosava i oprskana i ostala psenica.
 
Nazad
Vrh