Herbicidi u soji

Ok,videcemo nadam se da nisam u pravu. :)
Kod mene maxi resava ambroziju u semenu ekstra. Par njiva su bile livade ambrzozije pre nekoliko godina od kad koristim maxi jedna jedina nema da nikne vec treca godina za redom.
 
Ok,videcemo nadam se da nisam u pravu. :)
Kod mene maxi resava ambroziju u semenu ekstra. Par njiva su bile livade ambrzozije pre nekoliko godina od kad koristim maxi jedna jedina nema da nikne vec treca godina za redom.
Za to treba i kisa, a to je kod nas misaona imenica.
 
I ja kazem da je prezivela. Nemam iskustva sa Flexom ali sa ambrozijom imam pomalo. :ROFLMAO:

Evo i moje ambrozije koja ce preziveti 3 lit totala/KJ + Metribuzin + Max51.

2xEb6NE.jpeg
Trebao si staviti i 2,4D (Maton)
 
Mislim da je neko stavljao smeričko istraživanje da je 2.4d bezbedan u soji 19-24dana pre setve. U kraćem periodu pravi probleme soji. Da li ga ti koristiš u soji i kada? Pre setve ili nakon setve?
Bezbedan je pre nicanja ako je u estarskom obliku. U oliku soli deluje loše na soju preko zemlje. Koristio sam i mnogi koje poznajem i Minđušar.
 
Jel može flex u split aplikaciji ?
Sada 0.7 l/ha i nakon 10-14 dana ponoviti sa 0.5 ili 0.7 ? Trenutno je soja u fazi prve troliske, nazire se druga
 
Pozdrav. Danas sam prskao sirak u soji sa Flupisorom. Na flaši piše do 1,3 l/ha, a u apoteci mi rekli da idem sa 1,5 l/ha što sam i uradio. Sad me malo brine da ne naškodi soji?
 
Nazad
Vrh