Herbicidi u soji

Ja sam prošle godine radio sa ikarusom i nije bilo problema.
 
Хајде да и ја нешто кажем о Штиру.
Будите срећни док га имате јел он расте на квалитетним(добрим и нађубреним земљиштима).На лошим,посним и "изгладнелим" њивама неће постати резистентан јер неће ни нићи.!
Могло би се о Штири још много штошта написати али не као о корову.
 
Poslednja izmena:
Kakva iskustva imate sa Oxon i Nimoni kombinacijom ? Najvise me zanima za ambroziju kako djeluje. Kako vidim to je dienticna tvar kao Dynox i Promoni pa bi trebalo biti identicno i djelovanje ?

Dali kod vas ima GMO smeća da ljudi siju ? Ne smijem ni slučajno ikakav herbicid koji se koristi za GMO uzet.
 
Nimoni, Promoni, Simfoni imaju po meni losije dejstvo od originala. A i original nije skup. A sledeca stvar je sto ne vidim ulogu Harmonija sem pepeljuge?
 
Pa kako se i meni cini da Harmony ne radi nista, nego samo Laguna. Znaci sve te navedene su kopija originala tj Harmonya ?
 
Harmony je original, ostalo su kopije sto sam naveo. On je specifikum za Chenopodium u soji/kukuruzu. Treba hvatati travu kad je izuzetno mala i time ces unistiti ovaj vrlo nezgodan korov. Kod nas je lane doziveo veliku eksploziju i na dosta mesta sam video po soji da je preziveo. Razlog je sto Pulsar ga ne nosi.
 
Da li je to ovaj korov?

303cnqp.jpg
 
17.%20Srcolisna%20pepeljuga%20%28Chenopodium%20hybridum%29.jpg

Srcolisna pepeljuga (Chenopodium hybridum)

Chenopodium%20album%20L,%20Lamb's%20quarters-3-2008.jpg

Chenopodium album

Chenopodium album je vrlo nezgodan za hemiju. Kod tebe je ova teza varijanta. Harmony ga nosi dobro kad je mali korov. Pozeljno u splitu jer nice sukcesivno.

@paorpaor
Mozda ih ima vise i ima ih, na mojim parcelama sam stetao samo ova dva tipa.
 
Bojcetic je u pravu, i ja imam slicno iskustvo sa Chenopodiumom album (Pepeljuga obicna ili zelje kako ga zovu kod nas), Harmoni ga nosi ali samo ako je mali, obrati paznju da ako radis u splitu ne zakasnis sa prvim splitom pa ti poraste jer ga onda neces unistiti.
 
Prva slika je od 20 maja 2011 godine kada sam primetio da sam promasio jedan red prilikom prskanja sto se jasno vidi na pepeljuzi skroz desno na slici. Radjeno je sa cistim Pulsarom u dozi od 1,2 lit / Ha ili 0,7 lit / KJ.

wugzno.jpg


Ova druga slika je od 8 juna 2011 godine i delovanje Pulsara na Pepeljugu je jasno vidljivo. U promasenom redu raste kao blesava a u prskanim redovima je nestala. Pulsar odlicno deluje na pepeljugu samo treba ici sa dozom koju proizvodjac preporucuje ( maksimalna doza od preporucene ili mozda malo i preko ) a ne sa trecinom ili cetvrtinom od toga.

2ur3v2c.jpg


Ova treca slika je iz iste godine samo sa druge parcele gde je radjeno sa kombinacijom Pivot 0,7 lit / KJ + 2 lit /KJ Galbenon. Kao sto se vidi Pepeljuga je vec bila povelika ali je ucinak ove kombinacije bio 100% jer nijedna biljka kasnije nije isterala i sve su se skroz osusile.

119z9df.jpg
 
Pulsara ima i u Corumu ? Znaci ako se ide Corumom u splitu 0,9+0,9l/ha onda bi to bilo identicno kao Basagran + Pulsar ? Dal je bolje to ili Laguna + Harmony za ambroziju ?
 
Prošle godine je baš bila eksplozija zelja. Ne sećam se da ga je bilo koje godine bilo toliko, što u kukuruzu što u soji.
 
Samo bih napisao da prskanjem na crno pre nicanja soje sa Stompom i Frontierom super nemate problema sa pepeljugom cele godine a i sa vecinom mekanih sirokolisnih i uskolisnih koji nicu iz semena a posle po potrebi.
 
Nikada nisam za 22 godine bavljenja poljoprivredom(ozbiljno) pogresio i kada je posle 15 dana pala kisa nije bio izostanka dejstva.
A pogotovo u poslednje 5 do 6 godine april skoro redovno kisan.
 
Možda kod tebe može tako kod nas nešto neće kada nema padavina duže od 10 dana(čak je i to dug period).Prošle godine April kod nas suv ostao.
 
Nazad
Vrh