Herbicidi u kukuruzu

@Peet, znaci tacno je to sto sam cuo cim si radio korekciju.
Maticu od toga bolje nema ko nema sirka na njivi.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
Meni se ucinilo da ce jedan deo ambrozije i samoniklog suncokreta preziveti i nisam hteo rizikovati, zato sam koristio i Dikambu. Ta parcela je imala jedan kraj invaziju ambrozije a jedan deo samoniklog suncokreta.
Prilikom skidanja bilo je fino i cisto. Da, moram reci da nisam ni spartao tu parcelu jer prvo sam mislio odraditi i Laudisom ali zbog kisovitog Maja i problema sa setvom soje tu je prerastao kukuruz i ostalo neospartano.

Ja u tom Terbutilazinu nista nisam video. Isti rezultat sam imao kad sam radio sa njim u kombinaciji sa Skautom kao kad sam radio i bez njega.
Dakle Mezotrion ili Dikamba deluje a terbutilazin se slepa.
Probajte deo parcele raditi samo terbutilazinom pa ce vam biti jasnije to dejstvo.
To mu dodje kao kad je mis presao preko mosta sa slonom pa se hvalio kako su oni teski jer se most sav trese.
 
Poslednja izmena:
Ja sam ove godine imao problema sa Laudisom, jer nije skinuo poponac i zutu rezedu... sreca nije puno stetilo kukuruzu... inace lepo je odradio njive gde nije bilo pomnutih travuljina, ambroziju je jako lepo skinuo sa 0.6 l po kj negde nije bilo potrebe da se ide druga doza... a na nekim gde sam imao pred usev psenicu, udario kasno sirak semenac i opet doza 0.6 po kj lepo odradila... e sad, sta i u kojoj kolicini dodati Laudisu da bi povecao spektar delovanja na rezedu i poponac?
 
da li sejete kukuruz nackukuruz u monokulturi 2 godine za redom?
kkoja je verovatnoca da ce da padne od zlatice?
 
Tu gde je Peet išao korekciju ja nisam, doduše nije bila neka invazija korova samo kupinu, uradio sam Adengom pre nicanja, dodao sam total i bonacu za kupinu. Sve je bilo ok osim kupine, nju je delimično rešila bonaca ali u žetvi je ipak bilo dosta.
 
@Peet
terbutilazin i mezotrion skidaju ambriziju, sam mezotrion jako slabo tj skine malu. To je najznacajnija prednost.

Laudis nikada i nije skidao popanac, za popanac dikamba, maton.

Ogranicenja mezotriona na sve sirokolisno sledece godine kao sto je Mica napisao. Jos sam primetio gde idem mezotrion da sledece godine imam manji napad korova.
 
Tati je vraćena jedna njiva, 1,35ha. Prosle godine nista nije sejano a pre 2 je bio kukuruz. Posto je vraćeno pre par dana, treba da se uzore. Naime ogromna je bila ambrozija koja se sasusila (preko 1m visine). Cime bi to bilo najbolje rešiti, da se sredi njiva.
 
@Peet
terbutilazin i mezotrion skidaju ambriziju, sam mezotrion jako slabo tj skine malu. To je najznacajnija prednost
Da nisam probao mozda bi i verovao. Radio sam 2017 Skautom i Terbisom i ambrozija visine 3 cm je samo pri vrhu pozutela pa se ubrzo regenerisala. Ima i slike u temi od te god. Jedino ta koja je bila tek iznikla je crkla.
Adengo u 3 listu i Dikamba 4-5 lista kukuruza je smrt za sve sirokolisne korove.
 
Kako mezotrion utiče na soju kao sledeći usev? Sa kojom dozom ići da nema posledica, parcele se oru neme gruberisanja. Probao bih tu kombinaciju.
 
Da nisam probao mozda bi i verovao. Radio sam 2017 Skautom i Terbisom i ambrozija visine 3 cm je samo pri vrhu pozutela pa se ubrzo regenerisala. Ima i slike u temi od te god. Jedino ta koja je bila tek iznikla je crkla.
Adengo u 3 listu i Dikamba 4-5 lista kukuruza je smrt za sve sirokolisne korove.
Kojom dozom si isao,ja sam radio 0,25 lit skaut I 1,2 lit terbisa I izgorelo je sve a bilo je i ambrozije do kolena na medjama

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Kod mene je bilo na pojedinim parcelama,bas dosta ambrozije,radio sam 1.2L Calarisa po jutru i obrijao je sve. Jedan jedini korov koji sam zatekao mesec danas nakon prskanja na svih 50kj kukuruza bio je poponac. Palamida,ambrozija,stir,gorusica,misovkinja,itd.sve je obrisano.
 
Ja sam ove godine imao problema sa Laudisom, jer nije skinuo poponac i zutu rezedu... sreca nije puno stetilo kukuruzu... inace lepo je odradio njive gde nije bilo pomnutih travuljina, ambroziju je jako lepo skinuo sa 0.6 l po kj negde nije bilo potrebe da se ide druga doza... a na nekim gde sam imao pred usev psenicu, udario kasno sirak semenac i opet doza 0.6 po kj lepo odradila... e sad, sta i u kojoj kolicini dodati Laudisu da bi povecao spektar delovanja na rezedu i poponac?
Dodaj dikambe.
 
Nazad
Vrh