Herbicidi u kukuruzu

@Druskan
Da, An ili SAN. Ne secam se tacno kiji sam imao na stanju. Moze i jedan i drugi, jer se azot nalazi u lakse usvojivom obliku nego u urei, pa ga kukuruz lakse usvaja. A to za topljenje, nisam mnogo ni obracao paznju. Sipam ga u sito, i dok napunim prskalicu iz cisterne, sipam preko sita, i sve ode.Kako je izgledalo dole, nisam obracao paznju, ali nije zapusavalo.

Haha, dobri su ovi iz EU...mnogo trosite generika sa Istoka! Da kupujete od nas, onda moze koliko hoce, ali posto je to isto, ali iz Kine, e onda je opasno i stetno.
 
Ja bih zamolio drage forumaše da navode preparate a ne aktivne materije. I ako kažete da idite 0,7 l/ha terbutiliza(ili neka dr akt.mat.) kako birate koji preparat uzimate ako su u njima različite količine akt.materija?
Ja kada kupujem, iskljucivo trazim po akt.materiji, ne moze se vise pamtiti nazive, mali milion preparata ima sa istom akt, materijom. Cak i prodavci tako traze da im se tako kaze:ppozdrav:
 
Agrosavin tvister je mezotrin+terbutilazin ,pise da moze do 7og lista 2l/ha.
Po kolicini aktivne materije , to bi bilo 0.5l/ha terbisa ,zeazina..

Nisam uzeo tvister , vec odvojeno , mezotrin sigurno ide ,a zavisno od stanja na njivama pojacacu sa zeazinom (terbutilazinom)
 
Ja bih zamolio drage forumaše da navode preparate a ne aktivne materije. I ako kažete da idite 0,7 l/ha terbutiliza(ili neka dr akt.mat.) kako birate koji preparat uzimate ako su u njima različite količine akt.materija?

Malo je nezahvalno to sa nazivima, nisu sve apoteke snabdevene istim proizvodjacima. Malo bi se tu pogubili u nazivima i proizvodjacima. A kolicina aktivne materije je u skoro svim kopijama ista bar za terbutilazin, dikambu, nikosulfuron itd. Mezotrion znam da Agromarket ima Mezatron OD on je sadrzi manje akt materije i ide ga 1l/ha , i Agrosava isto ima takav mezotrion, ostali su mahom ista kolicina. Ali ko malo obraca paznju uvek moze da procita sta pise na pakovanju. Ako se gubis u akt materijama bolje prskaj Bayerovim preparatima cije su akt materije mahom zasticene :osmeh:
 
Ja kada kupujem, iskljucivo trazim po akt.materiji, ne moze se vise pamtiti nazive, mali milion preparata ima sa istom akt, materijom. Cak i prodavci tako traze da im se tako kaze:ppozdrav:
A u nekom poljo apotekama se zbune kad im nabrajam aktivne materije,tj sta kupujem,neki me cak vodili u magacin da ja jednostavno pokupim sta meni sve treba jer ljudi se nacisto zbunili :haha: :haha:....
 
Kada počnem da nabrajam akt.materije obavezno me pitaju gde sam završio za zaštitara...

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
Takodje. Kad udjem kod apotekara gde uglavnom kupujem a neko ima od musterija, on pazi sta prica. :haha:

Sto se tice price o marketinskim imenima VS akt. materije pitam zasto se ogranicavati na jedan preparat kada poznajuci ime akt. materije imamo varijantu da biramo izmedju 5-6-7?
 
Poslednja izmena:
Aha i neuki prodavac/prodavačica ti da Maton...

U jednoj od apoteka u gradu čovek koji tu radi ljudima samo daje maton. Ko god dodje i traži, a uglavnom je to ovako "daj mi neku tecnos' za muruze, udarila trava", ovaj samo forsira maton. Stric prska dosta uslužno, kod većine matonom, kukuruzi prerasli, i još kad neko kaže ma sipaj bre celu flašu, šta da mi ostaje :haha:.... A njiva 70 ari. Pa kad prodješ pored njive a ono smrdi pa štipa za oči a oni mučenici se uvili i popreturali...
 
Kazu da NS 640 moze matonom do 10 lista :osmeh:
Jedan clan foruma je radio komsiji i kaze da je sve bilo sa rodom uredno:sta:
Pre dosta god ja sam prolazio pored njive koju je prskao covek matonom a kukuruz je bio toliko velik da je prskalica iako podignuta kacila lisce {sigurno vise od 10 listova} ,kasnije sam obratio paznju kad god sam prolazio i iako se malo uvrnuo i iskrivio te jeseni je brao redovan kukuruz.Deluje smesno ali i clan Momo je primetio da nisu svi hibridi jednako osetljivi na maton
 
Pisao sam i ranije da sam 2016 namerno prskao matonom u desetom list.. i bilo je jedno 10%jalovih biljaka,tamo gde je bilo klipa delovao je normalno....

A sto se zastite tice,kod nas to ide ovako,odes kod apotekara i kazes kukuruz sejan pre mesec dana,od trave ima sve,onda apotekar otvori knjigu pa cita sta da ti da/izuzev par njih u gradu koji ljudi stvarno znaju svoj poso/,on ti da 2,4d ili ako je veci od 10-15cm dobijes dikambu i nikosulfuron i udri...obavezno ti uvale i prohranu da ga ne sokiras 3l po ha i nikad nema kombinacije,znaci jedna akt.mat. za sirokolisne i jedna za uskolisne.....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Gore je po zadrugama, tamo cica kao fol cita sta ti treba a u ponudi imaju par kineskih preparata i to forsira u fazonu "rodjo moj za tebe imam bas sta ti treba a prakticno dzabe" i tako sve dok ne progura sve sto ima na lageru.

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh