Herbicidi u kukuruzu

Uglavnom strnjište, ponegde ima i kukuruz na kukuruz.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Onda je besmisleno pričati jer tu rade svi herbicidi,naročito ako su strnjišta totalisana pa uglavnom skoro i nema korova.Parcele gde je kukuruz na kukuruz je već druga priča.Tu monsun ne verujem da bi imao ovakav efekat ako bi ga uopšte i imao.
 
Prva slika u postu ona sto je tukao led, je kukuruz na kukuruz, poprilično je bilo sitnog korova pre tretmana....
Monsun je sve rešio u jednom prohodu.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
To su njive ko je su održavane i poštovana agrotehnika i lako je odraditi tretman.Ali ima gde ne pomaže ni hurošima ni kožne čakšire.
Mi smo ove godine išli sa plamenom i talismanom i sem parcele gde je bila detelina i stajnjaka koliko hoćeš izgledaju kao tvoje.Tu gde je detelina je trava zaustavljena,isparana-odmah druga priča.
 
Ne tako davno 2016 sam imao taj slučaj, preterano sa Nikosulfuronom, kukuruz dobio bičeve i ćao prinos na toj parceli, nije bilo ničega sem sirka naravno. 😂
 
Na jednoj parceli gde je sejan ultra hibrid sam kao i na sve ostale umesao hirosimu a posto je ta parcela sa ultra hibridom, nju sam prvu ali nisam sipao samo rimsulfuron jer sam smatrao da nema potrebe jer cu svakako ici sa fokus ultra. Rezultat je da je na toj parceli sirak bolje dobio po repu u odnosu na parcele gde je isla kompletna hirosima. Dal rimsulfuron slabi nikosulfuron ili tu nije tako rezistentan korov i sta se desilo, nemam pojma...
 
Kod mene kombinacija nikosulfurona I rimsulfurona nista nije uradila bolji efekat sam imao prethodnih godina sa nikosulfuronom solo
 
Cime uništiti najbolje lucerku u kukuruzu? Naime pretanjirao sam skoro jedno liucerište koje je bilo u dobroj kondiciji i usejao kukuruz ali nisam stigao da totališem, kukuruz počinje da niče a detelina živnula
 
Nazad
Vrh