Herbicidi u kukuruzu

Ja cu izgleda prvo prskati sirak pa sirokolisnu travu, sa cime bih mogao da mesam rimex?
Da li moze sa 2,4D, dikambom, mezotrionom,?
naravno nesto od ovoga, ne sve odjednom
 
Imam kukuruz koji je u fazi nicanja tj mišijiš ušiju - uvrstao se i na jednom delu širokolisnate trave, čime bi bilo najbolje sada da se prska? Radio bi posle sa Monsunom. Nisam stigao da isprskam pre nicanja, pobegao mi je.
 
Posto verovatno necu moci da nadjem Adengo po povoljnoj ceni jer ga nema a gde ga ima digli cenu na 12500-13000. Sta bi bilo bolje mezatrion+terbutilazin ili dikamba sa jednom od ove dve aktivne materije ?? Njive su mahom ciste dosta tek poniklih korova je setvospremac sredio pa se nadam da cemo lako srediti korove.
 
Sa Dekalbom sam imao problem prošle i pretprošle godine u 2-3 lista radjeno sa 2.4d sa normalnom dozom i bilo "bičeva" kolko oćeš . Novi hibridi su osjetljivi na sve živo .
 
I ja sam pre 5 godina imao problem sa 2,4d mislim da je AS bio znaci nije bas noviji hibrid. Radjeno u 3 listu negde krenuo mozda 4. Gde je malo preklopljeno prskanje blizu uvratina ili negde gde je uzi drugi kraj njive pa mora da se preklopi deo jednog ili dva reda, tu nije bilo klipova na 80% biljaka i bilo je biceva i ponegde gde nije preklopljeno sigurno. Od tad ne koristim vise, nekako mi se bezbednije pokazala dikamba.
 
Drugari,hteo sam da prskam kukuruz adengom,medjutim nema ga nigde.nasao sam samo malo pakovanje kod nas u selu,a zastitar me ubedjuje da su adengo i merlin ista stvar i da mogu uzeti 1l merlina i 200ml adenga inpomesati.kao tako im rekli iz bajera.jel pije ovo vodu?
 
Merlin je posle setve pre nicanja a adgendo mislim da ide do 7 lista...nisam siguran. Nisam siguran za mešanje.
 
Nazad
Vrh