Herbicidi u kukuruzu

Bojceticu puno ti je sanduce

Sta mislite o dodavanju dikambe u adengo da se malo pojaca dejstvo na palamidu i poponac?
 
Poslednja izmena:
Ove godine kod mene će biti čupavo što se tiče zaštite od korova zbog komasacije, dobio sam deo tuđih njiva sa pred usevom pšenica/suncokret. Pšenice nisu tretirane totalom, mada zbog suše nije ni bilo nešto sirka. Imate neku preporuku šta raditi, cena nije bitna.
 
Ja sam prošle godine najebao sa Talismanom. Prskao sam, prema uputstvu 0.5l/ha kada je muhar tek bila iznikla (1-2 lista), međutim nije ništa odradio. Posle sam radio rimsulfuron koji je uspeo nešto da uradi ali nije to to.
Ove godine ponovo radim dubinsko a posle ako treba korekcija nikosulfuron i dikamba.
 
Covek se uci dok je ziv! Ali ako nista ne nauci iz svojih gresaka onda nece nikad nista ni znati!
Ako si koristio prosle godine Talisman (Nikosulfuron) kad su korovi niski bili i rezultat bio negativan, ne razumem zasto bi opet koristio istu akt. materiju?!
Ako se ja pitam Nikosulfuron je NULA. Koristio sam ga jednom pre mnogo godina (Motivel) i jednom pre 6-7 godina, rezultat ravan NULI.
 
Covek se uci dok je ziv! Ali ako nista ne nauci iz svojih gresaka onda nece nikad nista ni znati!
Ako si koristio prosle godine Talisman (Nikosulfuron) kad su korovi niski bili i rezultat bio negativan, ne razumem zasto bi opet koristio istu akt. materiju?!
Ako se ja pitam Nikosulfuron je NULA. Koristio sam ga jednom pre mnogo godina (Motivel) i jednom pre 6-7 godina, rezultat ravan NULI.
Mozda si kupio neki preradjeni(kineski),sve zavisi u kakvom stadiumu je bio korov sa koliko vode si isao,imam ja parcele gde idem sa skupljom hemijom a imam i gde idem sa jeftinijom i odradili posao i jedna i druga kombinacija

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Meni je do sad radio posao talisman, ali morate znati da se u kukuruzu sirak samo drzi pod kontrolom. Nece ni jedan preparat da unisti sirak u kukuruzu, takav jos nije napravljen. Zna se gde i kako se sirak iskorenjuje.
 
Kad je koriscen Motivel bio je original a ne Agromarketov.
Kasnije jednom koriscen Siran i nikad vise. Ponavljam NULA.
Drugo, ne bih sad da ulazimo u to da li sam znao ili ne kako i kad da koristim herbicid! Mislim...!

- - - - - - - - - -

Bas tako kao sto paor kaze, nema herbicida koji uspesno suzbije uskolisne korove u kukuruzu, ali sa Nicosulfuronom imam najlosije iskustvo.
 
Problem kod svih nikosulfurona su nocne temperature nakon prskanja,a cesto znaju da budu niske.
Ja sam nabavio Motivel 6 OD,nadam se da je bolji od Sirana i ostalih kopija.
 
Ne bi da se Peet uvredi ali bilo koji herbicid kad se primeni po uputstvu tesko da moze biti da nema bas nikakav efekat makar ga je morao zaustaviti.Druga je prica sto mi ocekujemo da posle upotrebe herbicida korovi bukvalno nestanu ,neki tako i rade a nekima treba vise vremena :ppozdrav:
 
Gde ima rezistentnog sirka pomaze samo motika. Ja mesam rimex+nicosav ali to samo osamuti sirak, posle spartanje i ako treba zagrtanje i drzimo ga pod kontrolom.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Nikosulfuron je zeznut zbog nocnih temepratura kako je neko napisao. Kada je hladnije prezivece sirak. Kod mene Flupisor jako je lose uradio. Vracam se na Agil iako je skuplji jer ovaj kinez ne vredi nista.

@Rasa
Sto ne ides soja/suncokret tu ga razbijes sa Agilom, Focusom i onda u kukuruzu Laudis i Dual Gold.
 
Ne bi da se Peet uvredi ali bilo koji herbicid kad se primeni po uputstvu tesko da moze biti da nema bas nikakav efekat makar ga je morao zaustaviti.Druga je prica sto mi ocekujemo da posle upotrebe herbicida korovi bukvalno nestanu ,neki tako i rade a nekima treba vise vremena :ppozdrav:
Pisano je o tome kako herbicidi za uskolisne korove deluju u kukuruzu. Ne ocekujem ja ni od jednog da skroz unisti sirak, ali rekao sam moje iskustvo sa tom a.m. Imao sam ja vremena i vremena za cekanje ali pokazalo se da djabe cekam.
Sad i ti kao i clan geci, hoces traziti izgovor u tome da nisam primenjivao pravilno herbicid.
Nije se to desilo. Jednostavno dejstvo od 10% nad korovima smatram za nulom.
 
Sejem suncokret, i tu ubijemo sirak, psenicu ugarimo pa onda total. Ali imas nekog dobrog komsiju, uzmes neku novu njivu u zakup i eto opet sirka. Soja kod nas ne ide.
Rade ljudi kod nas sa ekvipom ali opet prezivi sirak.
 
Peet netrazim izgovore nego mozda je splet okolnosti takav bio ,uvek se treba preispitati ali necu da te ubedjujem nemam nikakvo lose misljenje o tebi nego naprotiv:ppozdrav:Meni se desilo nesto slicno u psenici naime deo parcele sam prskao meteorom a deo koji sam planirao da ostavim za seme sekatorom .Bilo je kise u zetvi i dok sam do te parcele dosao deo koji je prskan sekatorom se lepo zelenio od trave a deo gde je prskano meteorom travke nije bilo.E sad kako bi bilo da ja kazem da sekator nevalja a 90 posto kolega je prezadovoljno s njim.
 
Gde ima rezistentnog sirka pomaze samo motika. Ja mesam rimex+nicosav ali to samo osamuti sirak, posle spartanje i ako treba zagrtanje i drzimo ga pod kontrolom.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
Gde ima rezistentnog sirka radi se Adengo + Laudis , a u drugim kulturama se rešava rizomski. Rizomski sirak adengo i laudis izbeljuju i usporavaju ,a često se desi ako se poklopi lep raspored kiše da u takvim uslovima ne bace seme, pa se smanjuje populacija. Kod ovog problema cilj je imati samo semenski sirak , a on se može uništiti iako je rezistentan sa gore spomenutom kombinacijom.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh