Herbicidi u kukuruzu

Evo kako Calisto 0,25 l/ha deluje na čičak i ostale trave.Čičak je prerastio pošto sam čekao da se pojavi sirak pa da radim u jednom prohodu ali sam oprskao samo sa Calistom pošto je sirak kasno kretao, a kad vreme dozvoli moram ići sa Protivelom.Prskanje je odradjeno 4.05.
Free Image Hosting by ImageBam.com
 
Primetio sam .Jest da ga prve godine koristim ali sam gledao kod drugih kako deluje.Ovu parcelu nisam radio sa acetohlorom pošto sam znao šta će biti od korova ali zato je ova parcela odradjena sa acetohlorom pa izgleda ovako .

Free Image Hosting by ImageBam.com
 
paorpaor je napisao(la):
Nova ili stara ?
Od 2001.
Post je spojen: [time]1273858213[/time]
_________________________________________________
miroslavjovanovic78@gmail je napisao(la):
to je ono što sam pisao u temi sejalica za kukuruz.promeni lance i lančanike i neće biti toga :ppozdrav:
A čega to neće biti ?
 
kiraj je napisao(la):
paorpaor je napisao(la):
Nova ili stara ?
Od 2001.
Post je spojen: [time]1273825813[/time]
_________________________________________________
miroslavjovanovic78@gmail je napisao(la):
to je ono što sam pisao u temi sejalica za kukuruz.promeni lance i lančanike i neće biti toga :ppozdrav:
A čega to neće biti ?
nepravilne setve
 
Imam jedno, možda za vas laičko pitanje: koliko pre kiše treba da se oprska da bi herbicid delovao? (callisto, okvašivač i nicon)
 
kod starije generacije herbicida bilo je potrebno da prođe 6 i više časova,međutim kod ovih novih herbicida posebno gde se koristi okvašivač dovoljno je da prođe i sat vremena :ppozdrav:
 
Po upustvima piše 2 sata , mada meni se desilo da završavam sa prskanjem u kiši i bilo dobro :cao:
 
Nazad
Vrh