Herbicidi u kukuruzu

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.326
Mogu javno da pohvalim herbicide od Galenike.
Uvek sam bio skeptik za njihove proizvode, ali sam ove godine probao i sa time...
Rezultati su potpuno isti kao i sa drugim mnogo skupljim proizvodima. :D

Nadam se da iduće godine neće pokvariti kvalitet.

S3RiOUS

Član
Učlanjen(a)
3 Feb 2008
Poruka
270
Ja sam nekako navikao kada je u pitanju Motivel da njivu prskam iz dvaputa u razmaku do 10 dana. prvi krug sam prosao pre neki dan sa dozom 0.3l/kj a neznam da li cu i prskati drugi put posto je u pitanju semenski sirak a i nema ga puno. Druga faza bi bila do 0.45l/kj.

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.326
To je sistem koji njivu očisti od sirka skroz, bez obzira da li je u pitanju semenski ili rizomski...
:osmeh:

IMT 577

Član
Učlanjen(a)
21 Maj 2008
Poruka
30
Danas sam prskao kukuruz sa herbicidom PEAK 75 Wg,jel ima iskustva neko sa istim,inace od korova ima samo ambrozije koja je tek iznikla ima 2 ili 3 lista i hoce li ikako biti uspjesno posto je kisa pala odma po zavrsetku prskanja ali vrlo slaba

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
6.326
Ja sam pre dve godine koristio peak i nisam bio zadovoljan. On ne nosi kereće grožđe i iako sam ja mislio da ga ni nemam na mojoj njivi (jer ranijih godina nisam uopšte imao problema sa njim), posle peaka sam se razuverio. Njiva je bila sva u kerećem grožđu. Tad sam zaključio da nikad ne smeš reći da nekih korova nemaš u njivi jer se oni uglavnom prikažu tek ako ih neki herbicid promaši... :cool:

IMT 577

Član
Učlanjen(a)
21 Maj 2008
Poruka
30
Da li tarot plus utice na prinos kukuruza i smijem li po drugi put prskati jer je kisa(slaba) pala odma posle prskanja sa PEAK-om pa mislim da nece biti koristi od toga.Tarot plus sam koristio prethodne dve godine i dobro se pokazao mada je preskup,da napomenem sve parcele sam prskao sa trophy+atrazin posle setve a pre nicanja tako da sad imam ove korove:ambroziju(na jednoj parceli),na drugoj abutilon theophrasti,convolvulus arvensis ili slatkovina,cirsium arvense ili palamida njivska i malo sirka,koja bi kombinacija bila najbolja za ove korove.Sa PEAK-om sam poprskao samo jednu parcelu i sa tarotom plus takodje jednu znaci tek poceo pa zato pitam sta bi bilo najbolje da koristim za dalje koju kombinaciju vi predlazete

mladen

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2008
Poruka
758
kalisto ide u kombinaciji sa motivelom ako imas dosta uskolisni korova iz rizoma.
kalisto je za sirokolisne korove i ima produseno djelovanje znaci unisti trenutno iznikle korove a neda nicati novim korovima jedini preparat koji moze ici do 8 pera kukuruza

IMT 577

Član
Učlanjen(a)
21 Maj 2008
Poruka
30
Motivel je za uskolisne korove jel da a sta je uspjesno za sirokolisne korove ito sada kada je kukuruz malo visi? Da li se smije i po drugi put prskati jer me opet zeznula kisa posle prskanja sa tarot plus?

mladen

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2008
Poruka
758
do 8-9pera moze kalisto za sirokolisne korove .
nije bas preporucljivo dvaput prskat al sa drugim herbicidima i manjom dozom za nevolju mozes

Čugi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
15 Avg 2007
Poruka
2.117
Novi Bayer-ov LAUDIS , je ne prikosnoven za ogroman spektar širokolisnih i nekih uskolisnih korova(sirak iz semena), čak do 10-og lista bez ikakvih problema.

tarana

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2007
Poruka
1.813
jel neko cuo za trijumf? bajagi radi pos'o umesto guardiana ali je nesto jeftiniji.

tarana

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2007
Poruka
1.813
treba mi preporuka za kukuruz.
očekujem po ogumcima sirak iz semena i gorušicu.
letos prskano totalom i orano 2x.
a kad ste već tu, njiva pod suncokretom a biće muharike.nikakve alarmantne i opasne količine ali će biti.
dal uopšte da idem s prskanjem pre nicanja il' da je stamanim kad se pojavi?
da budem baš dosadan, u dilemi sam i za jednu njivu pod pšenicom.tek druga godina kako je radim a biće palamide opet po ogumcima. dal' da idem s tretmanom po pšenici il' da je stamburam na leto totalom.ako idem, s čim ću u boj? koja špeKcija..

mityoo

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Dec 2008
Poruka
9.172
Za uskolisne u suncokretu je odlican Titanic ide 1l/ha ako je samo muharika ili 1,5 ako imas sirka i garantovano deluje! A prska se kad su korovi 10-20cm

tarana

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2007
Poruka
1.813
laudis posle setve a pre nicanja? ko proizvodi i otprilike cena?

mityoo: samo muharika. muhar se dosta kasno pojavljuje, pogotovo ako je susno. cisto sumnjam da mogu da docekam 10 cm u odnosu na porast suncokreta.prekrice je..

Vrh