Hajkom hibridi

Imam jedno pitanje. Naime vidim da neki imaju hajkome potpuno bijeli, dok neki imaju hajkome koji izgledaju poput mladunaca dobivenih krizanjem kaliffornijskog i hajkoma.
Jesu li to sve hajkomi?
Hvala
 
Hajkomi mogu biti čisto beli, sa tamnim ušima, šapama i njuškama (kao kalifornijski), sivi i šareni.

hycole-male-blanc-jpg-10030_2.jpg


hycole-male-colore-jpg-10037_2.jpg


hycole-colore-10016_2.jpg


http://www.hycole.com/en/malelines
 
Drobac hvala na odgovoru :ppozdrav:
Vidim po forumu svašta, a kod nas u Hr samo bijeli pa mi nije bilo jasno.
Ima li kakve razlike u osobinama, svi tipovi su brzog rasta i velikog potomstva kao i bijeli ?
 
Nemaju svi iste karakteristike, čak se i beli razlikuju između sebe, ako znaš engleski, na tom linku što sam ostavio imaš njihove proizvodne karakteristike.
 
Pozdrav, nov sam u ovome...
Imam nekoliko pitanja.
Koliko su hajkomi otprni to jest nezni na bolesti. Takodjena hladnocu i toplotu.?
Citam temu ali nesto slabo vidim da se daje zelena masa, ugavnom se samo granule spominju.?
Al dajete zelenu travu , detelunu, jabuke.... ?

I da. posto imam kukuruz, zito i jecam... Al dajete mleveno ili u zrnu ?
pozdrav...
 
Druze, ja kad sam krenuo sa kunicima prosle godine, imao sam hajkome I panonce. Dok je vila jesen I umereno vreme, sve je bilo super. Kako je pocela zima, tako su hajkomi poceli sa problemima kod malih, po okotu su otpadali prvih 4-5 dana, dok sa panoncima nikakvih problema. A I jedne I druge drzim u istim uslovima, to jest u odlicnim drvenim boksevima napolju. Hajkomi su se slabije cupali dosta. E sad, nisu to bile kolicine zenki pa da se sa sigurnoscu moze reci da je se hajkom losije pokazao, ja sam imao sve ukupno par zenkica. Mozda je samo bukvalno do tih zenki kao jedinki bilo. Ali sad drzim samo panonce, jer sam stvorio utisak da je hajkom bas 100% komercijalni hibrid I bez svih 100% uslova nema plusa. Opet kazem, nemam iskustva velikog I to je samo moj licni stav. A za hranu ne znam, ja sam uvek koristio samo granule.
 
Trebao si od napred slikati da se fino vidi glava. Jel su usi tamnije, sive ili je to osenceno na slici tako?
 
Kupiosam tri hajkom ženke i mužja i još tri ženke će doći za mjesec dana tako kreće moj početak sa kunićima. Slike će biti za koji dan. Jel može i koji savjet za uzgoj?
 
@MarkoPA hvala ti na odgovoru :)
@seat A jesi li ih uzeo po linijama? To ti je bitno kod hajkoma. A što se tiče uzgoja samo čitaj dosta na ovom forumu i sve ćeš naći šta ti treba ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh