Gume

Nije dobro ni za gumu. Kad su tako pametni sto ne duvaju automobilske gume na 4 bara. Neki uceni ljudi su sedeli decenijama i izracunavali, proucavali, donosili neke zakljucke, ispitivali, istrazivali itd, i na osnovu toga doneli preporuke i uputstva za koriscenje. Onda se nadje neki vulkanizer, a svi znamo da vulkanizeri nisu ni blizu nekih visokih skola, da kaze kako se koristi guma koju on samo montira. To bi isto tako bilo da radnik sa linije montaze Mercedesa daje savet o servisu za neki od modela.
 
Ljudi jedno pitanje.
Gde mogu naci unutrsnju gunu za 16ku felnu ali balonka, trenutno mi je unutrasnja 7.5 16 ali kada se to napumoa u ovako velikom balonu dodje dosta tanka pa me zanima ima li negde veca da se uzme?
Ili da li bi smeo unutrasnju od 15.3velicina felne da ubacim umesto ove 16ke da li bi smetalo sto je za 0.7 inca manja?

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Ovo su spoljne gume od vojnog hamera 16.5 velicina ali idu na 16ke sad ne bih da rizikujem sa tubelesom vise volim unutrasnja da ima i jos stavim pojas okolo jer gazi to svugde probusi se lako

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
To sam i ja mislio i to da stavim onu vecu 11.5/80 15.3 mislim da je balon priblicme velicine. Imam na balirci 10.0/75 15.3 i izgleda dosta manja od ove.

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Imam pitanje,trebalo bi da menjamo gume na traktoru,prednje,MF3080 je u pitanju,na njemu su trenutno 14.9.28,ee sad da li bi mogle da se stave 16.9.28 ili da ostanu dimenzije koje su trenutno? pozdrav
 
Imam pitanje,trebalo bi da menjamo gume na traktoru,prednje,MF3080 je u pitanju,na njemu su trenutno 14.9.28,ee sad da li bi mogle da se stave 16.9.28 ili da ostanu dimenzije koje su trenutno? pozdrav
Ako zadnje ostaju iste prednje ne mozes povecavati, 16.9 su dosta vislje od 14.9, Moras pratiti odnos obima zbog menjaca

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jedno glupo pitanje: Da li moraju da se menjaju obe zadnje gume na traktoru ili moze samo jedna nova da se stavi?
 
Pa nemam pare za obe nove. :haha: Krampon im je malo vise od pola, a jedna izbacila balon , a ovih dana krecem berbu visnje i moram to da resim pre berbe. Skrpim jednu sad,drugu u jesen,ako se moze. Ako ne,teram tako.
 
Nazad
Vrh