Gume

Tako,oko 5 bara,do 5.5,nema potrebe više...ja sam ih nekad dok ih nisam poskidao držao na 4 do 4.5 da kao malo manje upadaju u njivi...al slaba vajda...
 
BKT ili Ozka za Zmajevku,ili mozda neka treca ?.Ja bih mozda menjao na jednoj prikolici uzane za balonke do sledece sezone,imam felne siroke.
 
Ako ti nešto znači moje iskustvo....
Na jednoj pronarKi imam BKT a na drugoj Alijans. Alijans počele dobijati jaje nakon druge godine (par dana nakon isteka garancije). Morao sam probušiti spoljni sloj gume da ima gde da ispusti pritisak tj da ne nastavi sa raslojavanjem gume.
BKT, zasad dobre.
Ozka imam na jednoj tehnostroj 5t i deluju mi da su dobre jake gume ali kao da se brzo troše.
Na jednoj Loznici imam dve.... a valjda Omskshina... tako nekako, i vrv su radijalne jer i na 5 bari (5,2max) su mekane u pm. Ostale gume su Tigar-Gudrič, e to su gume... Na drugoj tehnostrojKi su 85-to a ostale na Loznici 92-go.
 
Pa da, ipak je ona teža a i dosta veće nosivosti u odnosu na Loznicu.
Samo što onda na zmajevku sa uskim točkovima ne mogu ići bilo kakve gume. Moraju one koje mogu izdržati toliki pritisak. One dve ruske što imam na jednoj Loznici mogu da se duvaju na maksimum 70psi tj nekih 5,1-5,2bari a originalne mogu na 90psi tj 6,2-6,3bari.
 
Da li ima neko siroke felne sa gumama za imt 577 menjao bi za moje uzane na njima su 13.6/36 gume.
 
Moja ekipa na selu sad počela stavljati 295/60R22.5 na IMT prikolice jer malo dišu tj.tvrda kao kamen, ne dišu kao balonke, široke su pa ne tonu i slicno, nose i prikolicu i traktor i teret koji vuku. Jedina zamerka je sto na makadamskom putu otpadaju svi šrafovi koji nisu dobro zategnuti na prikolici :haha: Mora se preraditi srce, nije bas mala investicija.
Te 245/70R17.5 su uglavnom stavljali ovi koji su imali šesnestice, ali kao sto rekoh posle su otkrili ove gore 👆
 
Ja imam 235 R17.5 na prikolici za bale, posteno nemam neku zamerku... pre neku nedelju mi doterao covek neku vrbu za struganje i bas imao 11.5/15.3 gume na imt kiperci, sto se kaze bas muski izgleda... na kp ima felni za 100-ak e, mogao bih sam da ih preradim, gume dve oko 30.000, i ne znam posto li bih mogao da prodam org felne sa prikolice, u odlicnom stanju, gume solidne da kazem...

Inace R22.5 na imt kiperku je stvarno preterivanje, eventualno 19.5 i to je plafon...
 
Moj otac na selu je imao balonke 10/75-15.3, i trajale su mu preko 15 godina, kao sto rekoh, prikolica vuče sve a najveći teret je kukuruz u zrnu oko 5+tona, u zavisnosti od vlage.
Sad je stavio 11.5/80-15,3. One su podigle visinu prikolice za 7-8cm.

Takve cu i ja staviti na moju prikolicu jer mi odgovara da se malo podigne zadnji kraj prikolice, zato što
mi je sad prednji deo višlji od zadnjeg zbog kačenja na gornju poteznicu. Traktor je yto 504.

IMG-20230915-181913.jpg
 
Moja ekipa na selu sad počela stavljati 295/60R22.5 na IMT prikolice jer malo dišu tj.tvrda kao kamen, ne dišu kao balonke, široke su pa ne tonu i slicno, nose i prikolicu i traktor i teret koji vuku. Jedina zamerka je sto na makadamskom putu otpadaju svi šrafovi koji nisu dobro zategnuti na prikolici :haha: Mora se preraditi srce, nije bas mala investicija.
Te 245/70R17.5 su uglavnom stavljali ovi koji su imali šesnestice, ali kao sto rekoh posle su otkrili ove gore 👆
Gume ne moraju da se duvaju na 8-9 bara. Nema potrebe za većim pritiskom od možda 4-5 bara da bi mogle da amortizuju.
Ja imam 235 R17.5 na prikolici za bale, posteno nemam neku zamerku... pre neku nedelju mi doterao covek neku vrbu za struganje i bas imao 11.5/15.3 gume na imt kiperci, sto se kaze bas muski izgleda... na kp ima felni za 100-ak e, mogao bih sam da ih preradim, gume dve oko 30.000, i ne znam posto li bih mogao da prodam org felne sa prikolice, u odlicnom stanju, gume solidne da kazem...

Inace R22.5 na imt kiperku je stvarno preterivanje, eventualno 19.5 i to je plafon...
Polovne gume su do 50e

Svaka kamionska guma je mnogo, mnogo kvalitetnija od bilo koje poljoprivredne. Obavezno tubeles. Ja sam na jednoj imao 8 (osam) ekseri i osmo je bio šraf i twk tada je počela da pušta ali polako. Sa unutrašnjom idmah ispusti vazduh.
 
I ja sam za kamionsku, mislim da cu preko zime polako da prodam moje felne i da nabavim 17.5 varijantu, vec imam dva kruga precnika 420mm, debljine 12mm, bice taman za preradu felni.... mada mi se stvarno svidaju i 11.5/80-15,3. , ali za moje potrebe preskupo...
 
Kao tubeles ili je poljezljna unutrasnja?
Ruske bez unutrasnje ne pije vodu!
Nasao sam felnu da ne skidam ovu, neka ostane za ne daj boze.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh