Gume

Imas diskusiju o tim gumama na 220. strani.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Ovo je direktno iz fabrike prodaja samo mrsave krampone ima koliko vidim a tako sad skoro svi zakidaju. Treba mi jedna 11,2-28 a ni polovne dobre naci. jos cemo razmisliti
 
Nema teorije da nabaciš gumu od Tamića ili Zastave jer su 6.50-16.Ja sam menjao na prošloj sejalici i našao sam u firmi Coning Novi Sad.Oko 60 eura je koštala 4.00-16 proizvođača Continental sa šarom vodiljom.
 
Cultor radi gume u toj dimenziji cena je 7200din

Rođaku sam našao pre mesec dana od motocikla 130/80-16 za po 20e
po obimu je približno ista kao 4.00-16 samo je malo šira ali to ne smeta
 
Tražim gume za kombajn. Imam nekih nedoumica sa oznakama. Pronašao sam neke , na oko dobre, ali neznam kako da znam koliko su stare. Vidim u označavanju da spominju DOT pa četiri cifre koje to označavaju ali to na mojim sadašnjim gumama nema. Dali je ta, DOT oznaka, samo za putnička vozila? Ono što me je više iznenadilo je da oznaka 12 ply rating ne označava 12 plata. Na sajtu svet guma rs. kažu da to "označava maksimalno opterećenje pri propisanim uslovima eksploatacije i pritisku u gumama. Nema veze sa brojem platana koji čine gumu".
Ima još brojeva i slova na mojim gumama. Možda to nije toliko ni bitno ali me kopka da znam šta označavaju. Guma je 23.1/18-26
Ovo zanam šta znači ali nisam znao da ova crtica između brojeva 18 i 26 označava dijagonalnu gumu.
AS označava traktorski profil
R1 guma za opštu upotrebu

Neznam šta znače oznake:
85609 065 . Broj je uokviren u elipsasti oblik utisnut u gumu.
4702 Samo broj bez ikakvih drugih podataka.
T32-4
Ajde malo prosvijetlite me:osmeh:
 
I ja sam mislio da je tako ali ja sam kombajn kupio 2001 i na njemu su bile polovne gume a nisam ih do sad dirao.
 
Ево пар сличица





На првој сличици од доле је РЕКОРД Београд 18,4-26, остало се види. КАБАТ.ови бројеви немају додирних тачака са било каквим стандардима (уместо бројева могли су написати и пинг-понг). На последњој се види колико је КАБАТ крут (више пластике него гуме).
 
Trajalove gume 8 platana planiram da kupim za traktor... jel ima neko iskustva sa njima, kave su ?

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Katastrofa.Kad je mokro samo lizu,mnogo krute i kad stignu na pola krampona popucaju izmedju njih,tu je guma slaba.Za brdo jako losa guma.
 
https://youtu.be/Ars4wsFXBVY

- - - - - - - - - -

!Gume su trajalove 6-ta godina,cetvrta klasa-zajebale vek..Ali moras da imas nekoga u fabrici da ti probere..[/QUOTE]

- - - - - - - - - -

Trajalove gume 8 platana planiram da kupim za traktor... jel ima neko iskustva sa njima, kave su ?

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
Zadnja stranica u temi sumaratvo,imt 560 nosi Kultor gume,pa vidi..
Zadnja stranica u temi zaoravanje zetvenih ostataka,imt 560 nosi trajalove 4-a klasa stare 6 godina pa vidi..
Meni su na Imt 533 kupljen 2008 sa blizu 5 000 sati, Semperit gume zadnje ispucale sa strane,a ripne ili kramponi su u redu,nisu ispucali izmedju..
Prednje su Galaxi iliti Ruma guma ili Kultor..
Do nedavno komsija koji ne gasi imt 539 sa internacional presom i jednorednim beracem (usluge) i sve ostalo...i.a trajal,ali su njegove verovatno prva klasa..izgledaju uzasno,ali taj traktor je rob zivi..
Ovaj 560 sto zaorava trsku,Srba se zove covek i kaze da im nista ne fali vec setu godinu,4-a klasa,ali mora da imas nekoga u fabrici da probere..
Mi ne mozemo da idemo u oranje sa ovim gumama,ali nije trenutak da se kupuju solidne gume,pa cemo verovatno da uzmemo trajalove neku znj klasu pa koliko traju-traju..Mada za te pare i da kupujes svake seste godine pa se isplati?!
Skoro mi veterinar koji drzi krave rekao,ako ne kacis prikolicu kupi Tigar 8 platna?!
Najbolje ako imas para Kultor,mada moj kosija Djerekarac ima ih dve godine i kao da su se slizale na pola krampona,ali i on takodje ne gasi 539 -jedini traktor..
 
Матићу 18.4- 26 су оригиналне, фабричке гуме за З 150. Слажем се да су слабе и мораћу нешто предузети, вероватно 23.1-26, а чуо сам и да је неко стављао точак од неког УЛТ-а (заварио срце ЗМАЈ фелне у УЛТ-ову). Како се понаша точак 23.1-26 у кукурузу, ако је адаптер 4 реда, да ли гази суседни, неокруњени ред?
 
Nazad
Vrh