Gume

Rekord asiv prednje uske na belarusu. Koristili samo u setvi, prskanju i spartanju.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ne znam. I da dodam da je ravan most na traktoru i da se prednja vuca nije koristila posto nije bila dobro uskladjena.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ja sam rekao da cu kupiti na 549 radijalne gume i nestasica para me natera da kupim dijagonalne... Dzabe svega bez radijalne gume... A sto se jeftinih i losih guma tice, mi uzeli prednje za 539 dok se Cultor jos zvao GALAXY, komsija ode dvije godine poslije nas i kupi naprijed TRAYAL. Moje i njegove su sad jednako potrosene. Trayal je katastrofa od gume a mogu onda misliti kako se domace u suradnji s kinezima trose...

Dobio sam na 549 REKORD sve 4 gume kad smo ga kupili, boze sacuvaj, goru gumu na traktoru ne pamtim. Sad su na 549 zadnje Cultor a prednje SEHA i jako sam zadovoljan i jednima i drugima. Na 539 sve 4 Cultor/Galaxy i nema nikakvih problema. Na Breni su nazad Petlas turske. Malo sam radio s tim traktorom (250-300 sati godisnje) i jako jako malo transporta i na gumama se fino pozna kako se trose. Dok je Brena kod mene bit ce i te gume al da se traktor vise koristi, brzo bi se gume slizale. Prednje na breni su jedna stomil a druga barum i zadovoljniji sam s barumkom mada stomil ima "zanimljiv" oblik i nikad se ne postopa da je ne znam kakvo blato u pitanju sve iz gume ispada...

Sa gumama kao i sa svim ostalim: Kupujes jeftino pa kupujes dvaput...
 
Kolege, menjali smo kod rodjaka obe zadnje gume na rakovici. Na jednog gumi pise oznaka 13-28 a na drugoj pise 13/14.9-28.
Posto su gume ok, namontirao sam jednu gumu na mog zetora na kojoj pise 13-28. Na drugom tocku imam 14.9-28.

Ono sto bih hteo da pitam: kako je moguce da na gumi pise ovako dupla oznaka 13/14.9-28? Ova sto sam je namontirao mi na oko deluje identicno kao moja druga guma na traktoru koja je 14.9-28. Nisam je merio doduse ali bi trebalo da bude okom uocljiva ova razlika.
Ako se ispostavi da je ova 13-28 ipak uza guma, da li to znaci da ne bi trebalo da je koristim u kombinaciji sa drugom gumom 14.9? I ako bih orao sa ovom kombinacijom, prilikom stiskanja blokade da li moze da dodje do nekih problema?


P.S. Ne drzite me za rec, ali sada kada gledam po internetu, moguce da je pisalo 14.9/13-28 i onda ovo 13 oznacava sta? Broj platana?
 
Poslednja izmena:
Sa jedne strane, meni jasno pise na jednoj gumi da je 13-28 tj sirina je 13, a colaza 28. Ali opet na drugoj gumi pise 14.9/13-28 i pun je internet tih guma. Evo ovde, i u pitanju je made in Yugoslavia.

http://lmgtfy.com/?q=14.9/13-28+slike

Premericu ih lepo da vidim da li su iste. Na oko jesu. Opet iz aviona se prepozna da li je guma 11.2 ili 12.4 ili 14.9
 
Zna li neko da li pase zadnja felna sa stare 82 na 820 ili 892?
znam da prednje ne pasu, jer imaju 5 rupa a na 820 je 8 rupa
 
Zadnje pasu od svuh ruseva, prednje od T40.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Jel stavljao neko na zmajevku 285/70-19.5 gume? Mogu li one nositi taj teret? I koja je uopste nosivost gume tih dimenzija? Imam itas prikolicu, nosivosti kao zmajevka ali ima 11,5/80-15,3 gume pa bih da menjam za ove kamionke. A one od 22,5 su mi velike.
 
Evo jedna slika koja treba mao bolje objasniti oznake na traktorima.

1_56500149_hwluhh.jpg


I evo jedan video snimak sa malo opširnijim objašnjenjem oznaka.


Oznake za određene indekse, recimo zadnja oznaka predstavlja ograničenje za maksimalnu brzinu.

original.jpg
 
Ovo je za auto gume. Za traktorske je drugacije. Profil je % od sirine gume. Na navedenom primeru 75% od 185mm = 138.75mm
 
Drugari,
hitno potrebna spoljna guma za balirku 10,5/65-16 . Zvao sam telefonom neke firme i ponuda je slaba ili nikakva. Kažu Goodyear ih više ne pravi. Preporučili su mi AC Stanković, na njihovom sajtu se nudi Seha http://www.acstankovic.rs/shop/10-5-65-16-seha-12pr-knk48 Cena mi deluje prihvatljivo ako je tačna, proveriću.
Kakva je to guma, prvi put čujem za marku?
Dajte neku preporuku. Zvao sam i Coning ali ništa.
 
Drugari,
hitno potrebna spoljna guma za balirku 10,5/65-16 . Zvao sam telefonom neke firme i ponuda je slaba ili nikakva. Kažu Goodyear ih više ne pravi. Preporučili su mi AC Stanković, na njihovom sajtu se nudi Seha http://www.acstankovic.rs/shop/10-5-65-16-seha-12pr-knk48 Cena mi deluje prihvatljivo ako je tačna, proveriću.
Kakva je to guma, prvi put čujem za marku?
Dajte neku preporuku. Zvao sam i Coning ali ništa.

turska guma nije loša mi kupili na zastavu 4 komada jer nije ničijih drugih bilo u ponudi
 
Hvala.
Definitivno ni jedna druga nije u ponudi osim ove i u ovoj firmi, tako da je već 90% rešeno da će biti ona.
Imaju u Coningu neki Mitas ali je 10,5-16 a meni treba 10,5/65-16. Ne znam koja je razlika osim što ta guma košta nešto preko 20000din, dakle debelo je skuplja nego Seha. Ova Seha je inače turskog porekla, tako mi rekoše sad.
 
Da a nije loša imam na traktoru izgleda rade što drugi neće kod nas nema više guma za zastavu 7,50 16 samo oni rade
 
Kakav bezobrazluk u ovom AC Stanković!
Lik traži da mu se uplati unapred ceo iznos, pa tek onda da pošalje gumu. U protivnom je 10% skuplja ako je šalje na otkup.
Još mi niko nikad nije tražio da unapred i na neviđeno nešto uplatim. Poručivao sam raznu robu iz puno web shopova i nikad nisam morao unapred da plaćam.
Preporučite neku firmu gde bih mogao da potražim gumu 10,5/65-16 za balirku. Izgubio sam dva dana računajući da će mi ovaj AC Stanković poslati gumu.
 
Nazad
Vrh