Grahorica

Planiram da sadim grahoricu sa ovsom jer cujem da ima dosta mase, a trebala bi mi za ishranu bikova.
E sad citam ove vase postove i vidim da je bolje saditi na jesen, e sad dali je toliko lose i sad na prolece ili ako se uradi kako treba da ce biti i dobrih rezultata.
 
Nije lose ja sam imao 6.8 bala po aru :) Raste visoko bila iznad haube imt 539 :) Ali ako udari susa ..... Znas i sam sta ce biti ...Moze da da jako veliki prinos sto vise u mom slucaju KAN-a vise mase, kod mene je islo 1.7 kg semena ukupno i 2kg KAN-a po aru ali je bilo i kise... Jesenja je bolja jer svu vlagu ima i cak da udari susa bar ce biti 70cm visoka ako nista drugo, i jos nesto kod mene ljudi seju jesenju i sada sve do bozica moze :)
 
Poslednja izmena:
Borko, ja sam kacio slike i pisao o rezultatima u ovoj temi pa mozes da pronadjes. Svaki put sam sejao u prolece, jer sam sa njom razradjivao zemlju. DOduse, nisam je uopste djubrio, a trebalo je malo kan-a u startu dati dok ne formira svoje kvrzice (azotofiksator).
Nisam bas zadovoljan, ali opet, nisam sve uslove ispunio za dobar prinos.
 
Znaci ako se ispostuju uslovi i baci vestak onda i ovo sto je Jugi imao 6-7 bala po aru i nije lose. Hvala vam.
markokg 1982 Gledao sam sve sto si objavio, samo gledam da sto pre stignem do vece kolicine hrane naravno mesano sa silzaom.
 
E da, tako je samo sto treba i kise dosta da bude da bi proletnja grahorica uspela, koliko je do nas toliko je i do kise...:) Ma ja sams ve izforsirao jesenju, sada moji navalili ajd da sejemo i prolecnu, pa hoce nece, i videcemo imam fore do marta da ih razuverim, jer sam skeptican po tom pitanju da ce se kisna godina ponoviti...
 
Ja sam je sejao u prolece prosle godine i bila jako dobra,malo teze za kosene bocnom kosom ali sa rotacionom nema zime
posle nje sam sejao sudansku travu i bila fenomenalna imao 4 otkosa,kosio sam je sve do 2 oktobra tada je bio prvi mraz,tako da sam i,mao dve kulture na toj parceli.A godina je bila susna tek u junu bile kise
 
jugi ja gde planiram da je sadim u toj njivi imam bunar, a imam i traktorsku pumpu pa bice i zalivanja ako nema kise, opremio sam se preprosle godine kad su bile suse, izbusio bunare i kupio pumpu i udri

- - - - - - - - - -

Ja sam je sejao u prolece prosle godine i bila jako dobra,malo teze za kosene bocnom kosom ali sa rotacionom nema zime
posle nje sam sejao sudansku travu i bila fenomenalna imao 4 otkosa,kosio sam je sve do 2 oktobra tada je bio prvi mraz,tako da sam i,mao dve kulture na toj parceli.A godina je bila susna tek u junu bile kise

Koliko si imao?
 
jugi ja gde planiram da je sadim u toj njivi imam bunar, a imam i traktorsku pumpu pa bice i zalivanja ako nema kise, opremio sam se preprosle godine kad su bile suse, izbusio bunare i kupio pumpu i udri

- - - - - - - - - -



Koliko si imao?

ja sam to kosio i balirao,da te ne lazem ne znam koliko je bala biilo ali znam da sam bio zadovoljan,obavezno je sej sa ovsem zbog poleganja
 
ja sam to kosio i balirao,da te ne lazem ne znam koliko je bala biilo ali znam da sam bio zadovoljan,obavezno je sej sa ovsem zbog poleganja


I ja planiram da je kosim treba mi za bikove.
Znam da treba sa ovsem da se sejem, nego kako je jede stoka mislim dali je pametno da je sadim za bikove ili da sejem lucerku.
Nego ovako cu pre da dodjem do vece kolicione hrane, a ovo sto imam lucerku da cuvam za zimu kad su telad mala.
 
vidis velika masa ,a uvati lose vreme i nemoze da se osusi treba vise vremena za to.sejao sam ove godine pa sam na......zato baci malo djubre da bi je uvatio kako valja.ako manji prinos al kvalitet.
 
Ja sam hranio na zeleno a od iduce godine cu je silirati i sejati nekoliko hektara.Daje ogroman prinos,to je neverovatno,i ranije se kosi pa ima vremena da se seje drugi usev bez greske.
 
Nazad
Vrh