Golubovi

ZvonaHR

Član
Učlanjen(a)
2 Sep 2008
Poruka
193
Uzgaja li tko od vas ili imate nekoga da uzgaja i takmiči u letu Budimpeštanskog -pertl - visokoletača
 
Imam ja neke, sutra ću nabaciti sličice, neznam jesu li baš budimpeštanski visokoletači.
 
Ajde novii oživi ovu temu. Činimi se da imate i neku apatinsku rasu. :ppozdrav:
 
Da, ima apatinska rasa, i ljudi ozbiljno rade na njoj. O njima znam samo da se javljaju u tri boje, pošto nisam baš nešto aktivan oko toga. A vidim sada da sam obećao i slike, pa ću se sutra morati angažovati.
 
Evo slike golubova kod mene

slika.php
 
Kada je izložba sitnih životinja u Apatinu. Sombor je standardno poslednja nedelja i januaru. Novi sad 14.12. 2008. (poslednji dan)Mislim da su ovog vikenda izložbe u Subotici i Zrenjaninu.Prvi put vidim ove golubove,lepi su.Nađi nekog golubara da opiše vašu rasu goubova.
 
Da , ali na žalost samo ta dva. Videću u toku zime da nabavim još kojega. Za izložbu neznam tačno moraću se raspitati.
 
novii je napisao(la):
Da , ali na žalost samo ta dva. Videću u toku zime da nabavim još kojega. Za izložbu neznam tačno moraću se raspitati.

Bravo majstore :cao: pa to su Budimpeštanski - pertl - visokoletači iliti skračeno BPV. Odakle si ti.

evo jednog djela mojih golubova
Picture314.jpg

Picture306.jpg

evo ih malo u letu
Picture304.jpg

Picture303.jpg

Picture302.jpg
 
Ja sam iz Apatina, ali to ima i u mom profilu. :cao:

Svaka čast za golubove super su ti. Koliko ih imaš ?
 
Ove godine napravio sam golubinjak na 30m2 i podjelio po boksovima.Sada ih imam preko 60tak kom.U matičnom jatu imam 30kom.
 
Juče sam bio u Somboru kod Milana Volića. Drži golubove rase Staparski letač . Ima ih oko 200 komada u matičnom jatu u više boja. Ovo je rasa golubova nastala u selu Stapar,koji se nalazi oko 13 km. od Sombora, davne 1878. godine. :ppozdrav:
 
zakon su BVP i ja ih imam
Post je spojen: [time]1252356371[/time]
_________________________________________________
zvono kucaju li ti golubovi.pozzzz
 
dino92 je napisao(la):
zakon su BVP i ja ih imam
Post je spojen: [time]1252356371[/time]
_________________________________________________
zvono kucaju li ti golubovi.pozzzz

dino misliš li da idu u nevidljivost odnosno zakucavaje se
 
Nazad
Vrh