Galerija slika naših goveda

Prvi izlazak za podmladak, a one koje su išle ranijih godina ne možeš ispratiti iako su već dva dana izlazile.
56c8915a852cc3ca7ee38273cf084cc9.jpg
a5e9b6e01ccaa1f8f541e740e2fdedb1.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Zamrla tema skroz, kao i naše stočarstvo. Trenutno sam na "odmoru" u selu i uhvatih ovu fotku. Junica je kombinacija Hurly x Vanstein, steona oko 7 meseci, osemenjena Royalom. Obećava, e sad dok se ne oteli ne prognoziram. I jedna pozdrav za sve kolege sapatnike u ovom teškom poslu i vremenu.
33961f6c2283875c17cc50ca80de125c.jpg
76304ae2f6da4b7a1aed65295be1003b.jpg


Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Mene je steonost kostala 10-ak hiljada po kravi(semenjenja, ispiranja hormoni)... Ova je debela, ova mrsava... Pola godine ne ostanu steone... Od kad je dosao ovaj novi veterinar, ne bira, dobre su mu i debele i mrsave... Nema ispiranja, hormona... Zivi sa njima ostanu steone sve mesec do 3 od teljenja. Od marta do decembra pase ne hranim ga a ta tri cetiri meseca samo sena i silaze... Inace nikada nije jeo nista od zrnaste hrani ni kao tele ...
 
Namenski je izabran da bude sa rogovima... I sad kad sam mu uzimao pomocnika posto je bilo 12 teladi u ponudi koja su mi odgovarala izabran je bicic koji je jedini imao rogove... Bilo je medju njima lepsih primeraka od izabranog ali rogovi su presudili... Mnogo mi je lakse da radim sa govedima koja imaju rogove, a i lepsa su mi. Imam 20-ak krava bez rogova i rado bi ih zamenio za one sa rogovima...
 
Trebaju, nego je pusten u sumi pa ih iskida... Stigli su duplikati, nego nikako da ga zatvorim u koridor da mu stavimo...
 
Nazad
Vrh