Galerija slika naših goveda

Josuvek napolju......
6dbac76c4847804ae5201049f2eeef37.jpg
0e79687ccb0e9135e5b37676519f9cff.jpg


Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Slika od dobricanina i mene podseti kako je zima mirovna misija...kad je ladno i psi i mačke se poredjaju po teletu i cute,dok ne otopli,onda opet krece rodeo po dvoristu...
Jedino budu dosadni pa moram mleka prvo njina dati onda teletu...

- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

Dok sam gazio silazu dosao veterinar da vidi kravu,to je treci,prva dva doktora lecili kravu od nebuloza a ona crkava,medjutim ovaj treci uspe da je oteli dok je jos bila ziva,i bilo dva komada...posle je bik sa godinu dana imao 500kg zdravo dobar...
 
Kad si već pomenuo rogove...

Imam tele staro 4 meseca, čist simental, baba mu austrijanka, sve drugo kod mene semenjeno Genostarom, e taj dečak sad ima rogove širine mog dlana !

Pa šta će imati kad poraaste ybt, ko podolac, a ? ha haa ha
 
Kad si već pomenuo rogove...

Imam tele staro 4 meseca, čist simental, baba mu austrijanka, sve drugo kod mene semenjeno Genostarom, e taj dečak sad ima rogove širine mog dlana !

Pa šta će imati kad poraaste ybt, ko podolac, a ? ha haa ha

Imam ja tele staro 3 meseca od moje krave ima vece rogove nego junad od 6-7 meseci. Krava semenjena othelom iz genostar kataloga.
 
Zasto bre ljudi teletu cim se rodi kanap oko vrata!? Barem sad ima drvenih paleta na sve strane,naprave se boksici i njima lepo a i vama kad ga vidite kajo lepo i srecno skakuce......

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Koliko se puta ova Willeova cerka otelila kod tebe , izgleda mlada krava.
I kome si je prodao i po koliko , ako hoces napisi u adekvatnoj temi da ne kvarimo ovu....
 
U sutini drzimo telad slobodnu u boksicima, ali tad je bila guzva, i ona i ovo malo su bili zajedno, pri cemu je ona starija i ostrija na cucli, pa je tata privezao Nema tata vremena ni razumevanja. Krava se telila dva puta za skoro 4 godine, konstantni hormonski disbalansi, da cak ni hormonski protokoli nisu pomogli zadnji put. Inace eksterijerno perfektno grlo, sa 6500kg u prvoj laktaciji, mislim da grlo takvog eksterijera necemo skoro imati. Ostavila je dve cerke, jedna je druga laktacija, otelila se pre 20 dana, 30 kg mleka dnevno komotno, na osrednjoj ishrani, ali nije taj eksterijer. Otisla je djuture 1120e, mislili smo da je oko 750 kg po 1.5e.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Ja sad imam junicu od Willea osemenjena Mandrinom ,nije ovakvog eksterijera i posto ja nazalost ne obezrozavam ima bas neke ruzne rogove.
 
Nazad
Vrh