Galerija slika naših goveda

Imam jednu junicu bez rogova (tako rodena) i posto ih prevodim nekih 50 metar iz stale u cuvar ona me gotovo svako jutro odvuce u sjenik.Na ularu ju gotovo nemoguce vodit ako je neko ne tjera (ide kud ona hoce)a inace je jako mirna.Mozel se nekako drugcije vezat sem ulara da je mogu kontrolisat koliko bilo

Ima u Rumi da se kupe ulari za vodjenje goveda. Alka im je ispod same njuske.
 
Obdanište
3dfd5ba6d4fae6bc86df500294f463f0.jpg


Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
 
Ova srednja slika nije bas od ovih dana, to june je sada cupavije, a na gornjoj slici je okrenuto spreda pa se ne vidi bas. Obukle se za zimu.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Ove godine je bilo oko 250 hektara, posto nije bilo vode. To je u Obedskoj bari, pa kad se voda izlije povrsina se drasticno smanji. Deo su livade, deo zasad industrijske topole, a deo bara sa sevarom koji opasu pocetkom zime kad ga uhvati mraz.
 
Samo ti slikaj poštovani kolega Surdonja,i postavljaj slike ovde na Forum,DA SVI VIDE,a između ostalih i neki potencijalni "investitor", i u Vašim uslovima držanja stoke vidi lepu (a čistu) zaradu, pa lepo "zakupi" to "Vase" na 99 godina, letećete ko kuferi odatle...
Daj Bože da nisam u pravu..
 
Ma nikad nisi siguran...Ovde kod nas umalo razorali pašnjak,ljudi se pobunili i nisu dali,eno sad ni jedna krava ne pase tamo,sve je u parlogu i DEPONIJA,verovatno bilo po onoj,kad nemam ja,neće ni oni!!!:nono:

- - - - - - - - - -

Sad krave "pasu" kod kuće u štali,pa ti mene druže ubeđuj da neki "novokompanovani" ovde ne skuplja "biznis" ideje ili iz prostog razloga JER MU SE MOŽE....
 
@ dobrodol to su cuvene Vlazne livade o kojima se uci i u osnovnoj skoli, tako da se za njih zna. Pritom ta goveda na njima su snimale razne tv ekipe i prikazivale, izlazilo je po novinama... Tako da je ta prica za one koje interesuje poznata. Povrsina ne moze da se uzme u zakup jer je to zasticeno prirodno dobro. Pritom kad voda ulije za noc i kad treba goveda evakuisati i prebacivati kroz vodu to nijedan radnik nece raditi, toliku zelju da ih spase moze da ima samo vlasnik, a taj koji ima toliko novca da ulozi u to sigurno nece cuvati krave. @ pocerina ima nas 7 koji tamo drzimo. Goveda raspoznajemo vizuelno, svako svoje poznaje. Imaju i markice na usima, ali eto juce kad smo razvrstavali samo smo na jednoj morali da pogledamo od osamdeset i nesto komada.
 
Nazad
Vrh