Galerija slika naših goveda

pravo da ti kazem drug ..pojma nemam...vecinom veterinar dode i potrefi kad nisam kuci,a ako sam...ja kazem simentalce,on dobro i odradi po svom.Ljetos sam prodo junicu kojaje trebala bit simentalka a ona sa godinu i kusur 350 kila.Sad ostavljam sve i sve sjemenim sa simentalcom pa cu kad popunim kapacitete od 12 krava vrsiti selekciju.Nije me stislo da ih moram prodavat..neka ih..
Trenutno imam 4 krave,3 junice,bika od 500 kila i dva muska teleta
 
Samo naprijed zemljace,izgleda da imas jaku volju ,sva manja gazdinstva se gase a ti povecavas stado.
Jos malo pa ce i seoska djeca (ako ih bude bilo),kravu samo na slici moci vidjeti.
 
Svaka čast, lepo je čuti da neko u ovim vremenima na našim prostorima povećava proizvodnju i broj. Inače ta karakteristična šara kod grla na slikama nije od hereforda već od pinzgavskog govečeta, koje je u Bosni korišćeno kao meliorator domaćih populacija goveda pre svega buše, dominantno se prenosi jako dugo, čak i preko 5-6 generacija. Mi smo imali grlo koje je imalo 87,5% gena crvenog holštajna i tu karakterističnu šaru od dalekog pretka pinzgavske rase.
 
slike.php
[/URL][/IMG]

slike.php
[/URL][/IMG]

Junice,slike od letos.
 






Da nisam mlatio naprazno.....evo koja slika....Mozda ce vam bit cudno zbog ovih kanti al sa pojilicama nisam nikako zadovoljan....stoka bude u toku ljeta u ogradi i pije iz kade i kad su povezata po citav dan samo lizu po pojilicama tako da sam ih izbacio a postavio ove kante
 
Srecno kolega,u ovako teskim vremenima po stocarstvo,generalno,ovo je pozitivan primer. Moramo nekako opstati,sve u nadi da ce neko sutra biti mnogo bolje.Samo napred!
 
Zaklao ga sa oko 400 kg za sebe i familiju da znamo sta jedemo.Bio dobar ,butovi ekstra, sitne kosti,randman 55% i vise jer je ukrsten majka simentalka.Vrat mu je losiji od simentalca to jedino.

- - - - - - - - - -


jedno 20 dana pre klanja
 
Nazad
Vrh