Fungicidi u strnim žitaricama

Izmedju 5000-6000din,zavisi koliko se ko "ogradio".Kolicina primene 0,5lit/h.
 
Epiksikonazolom treba raditi.Nemci izbacili da jedino na njega jos nema rezistentnosti.To mi danas rekao proveren zastitar.Zato mi je i preporucio Opus Team ili nesto gde ima te aktivne materije.Znaci Duet,Exorta plus,Galenikin Ceres....
Za Acanto plus kaze bacanje para kao i za mnoge druge zvucne.Druga varijanta za male novce od 2000rsd po hektaru mu je Bumper P.
 
ima Galofungin T 1l za 2300 din. Samo sto je manja kolicina aktivne materije od Funomila, 450g/l. Koja kolicina za ha? Inace, Funomil je oko 1200din/500g.
 
Da li se isplati ici Falkonom prvu zastitu ili da trazim neku jeftiniju varijantu ?? On mi se nekako cini najbolji sa 3 aktivne materije.
 
Zaboravio da stavim reč-hiljada. ili 30€ ili 40 USD ILI...

- - - - - - - - - -

Meni Presing 2014.g. nije pomogao, a ni drugima.E sad kažu stručnjaci da je tad bio nezapamćen napad rđe i da će se to retko kad tako ponoviti,ali koga zmija ujede...
 
Nije rađeno na vreme sa njim.Nije kadar da izleči već zaraženo.Sa njim treba raditi preventivno i mirna Bačka.
 
Zaboravio da stavim reč-hiljada. ili 30€ ili 40 USD ILI...

- - - - - - - - - -

Meni Presing 2014.g. nije pomogao, a ni drugima.E sad kažu stručnjaci da je tad bio nezapamćen napad rđe i da će se to retko kad tako ponoviti,ali koga zmija ujede...

Falcon je 4200 litar a ide o,6l/ha.To nije 3600dinara.
Strucnjaci su i za prodlogodisnje poplave rekli da su stogodisnje kad ono gle cuda.Sto godina proslo za godinu dana.
 
Epiksikonazolom treba raditi.Nemci izbacili da jedino na njega jos nema rezistentnosti.To mi danas rekao proveren zastitar.Zato mi je i preporucio Opus Team ili nesto gde ima te aktivne materije.Znaci Duet,Exorta plus,Galenikin Ceres....
Za Acanto plus kaze bacanje para kao i za mnoge druge zvucne.Druga varijanta za male novce od 2000rsd po hektaru mu je Bumper P.
Kolega jasam prošle godine išao sa Bumper P 1 lit/ha bilo rđe i poso je odradio odlično ali nije cena 2000,00 već oko 3000,00 din/lit odnosno po hektaru.
 
Ako ga ima za 4.200 uzimaj odmah,to je jako jeftino a dobro.U Sremu i Mačvi je pretežno 5.100 pa mu za 0,6 l dođe upravo tih 3.600.Da sam ranije čuo zamolio bih te da mi kupiš i pošalješ.Ovde je Sekator 2.050, a Falkon 5.100.
 
Koliko se da zakljuciti iz predhodnih postova, nema jeftino, a dobro. Uglavnom sve sto radi posao kako treba i kosta. Onda ovaj BASF-ov fungicid opera max i nije skupa. Uglavnom su tu negde cene iz asortimana basf, syngenta i bayer.
 
Ako ga ima za 4.200 uzimaj odmah,to je jako jeftino a dobro.U Sremu i Mačvi je pretežno 5.100 pa mu za 0,6 l dođe upravo tih 3.600.Da sam ranije čuo zamolio bih te da mi kupiš i pošalješ.Ovde je Sekator 2.050, a Falkon 5.100.
Imate onaj paket ako se nevaram Plus M(1 lit Falkon i 2 kom (0,15 lit/kom) Sekatora izađe oko 7.900 din/paket.
 
Nazad
Vrh