Fungicidi u strnim žitaricama

Druskan, imaš i mnogo skupljih verzija od falkona, on je tu negde zlatna sredina...


Salu na stranu... Za sada nema pojave lisne rdje, ali da se posavetujem sa iskusnim zastitarima sa foruma, da ne bih nesto zeznuli.

@mindjusar Ovde kaze da deluje
Pressing

  • usevu pšenice, za suzbijanje prouzrkovača pepelnice (Erysiphae graminis), rđa (Puccinia spp), sive pegavosti lista i klasa (Septoria tritici, S.nodorum) i okruglaste pegavosti ječma (Rhynchosporium secalis), tretiranjem od bokorenja do punog cvetanja, u količini 0,5lit/ha;
 
Poslednja izmena:
Ja ću Arteu u prvom tretmanu,prošle godine bio pun pogodak.
Ne znam za presing, ako ne deluje na septoriju kod nas su ga prodali boga oca (zbog cene) onda znači da su zeje**li ljude?
 
Bas sam i ja pogledao da proverim, i deluje na Septoriu. Prosle godine smo prskali sa njim I tretman, ali nije bilo znakova bolesti, tek II tretmanom se naziralo bolseti i isli smo sa Duet ultra.
Koja je cene Artee?
 
Papir je jedno praksa drugo,kod nas je bilo svačega prošle godine. Koristio sam ja presing 2012 i 2013 ali tada nije bilo napada bolesti pa ne bih nikoga ubeđivao da li je dobar ili loš jel nisam mogao da se uverim u njegovo dejstvo. Prošle godine sam preventivno koristio arteu i to zahvaljujući forumu i članovima koji su prvi ukazali na pojavu septorije u našem ataru sam izašao prvi za razliku od mnogih koji su čekali da vide šta če biti i naravno kačio sam slike gde se lepo vidi moja i komšijna pšenica kao i strnjište posle žetve gde se lepo vidi da li je arte uradila posao.Ne želim da ih reklamiram jer mi ne daju platu ali činjenica da je uradila posao.

- - - - - - - - - -

Druškane prošle godine sam je plačao 5000 litar za 2 ha .Čujem da će ove godine cene biti na prošlogodišnjem nivou.
 
Kod mene se koristi od 2010 godine.Nikada nije omanuo.Čim je naš proizvod u pitanju mnogi ga okarakterišu kao smeće dok su mnogo skuplji zapadni fungicidi bogom dani.Sva hemija koja je valjala i bila cenovno povoljna je zabranjena...
 
  • AKTIVNA MATERIJA: ciprokonazol (80 g/l) + propikonazol (250 g/l)
  • Usev/zasad u kome se primenjuje: pšenica
  • Proizvođač: Syngenta Artea

    PRESSING

    [TABLE="width: 492"]
    [TR]
    [TD]Aktivna materija
    [/TD]
    [TD] propikonazol 250g/l
    [/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD] Formulacija[/TD]
    [TD] koncentrat za emulziju - EC
    [/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD] Otrovnost[/TD]
    [TD] III grupa otrova, praktično neotrovan za pčele
    [/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD] Karenca[/TD]
    [TD] 35 dana za pšenicu, ječam i grožđe,ovp za višnju
    [/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD] Proizvođač
    [/TD]
    [TD] HI Župa, Kruševac [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

    Aktivna materija ista i u istoj kolicini, samo sto je u Artei dodat
    ciprokonazol, drasticne razlike u zastiti pitanje je dal ima, a u ceni drasticno.
 
Kod mene se koristi od 2010 godine.Nikada nije omanuo.Čim je naš proizvod u pitanju mnogi ga okarakterišu kao smeće dok su mnogo skuplji zapadni fungicidi bogom dani.Sva hemija koja je valjala i bila cenovno povoljna je zabranjena...
Prošle godine sam 10dana posle presinga prskao amistarom,jer je rđu skinulo,a septoriju nije,pripazite,meni on više netreba
 
Minđušar prošle godine nakon Presinga išao je Duett Ultra a za njim kombajn.Zvao sam te onda ako se sećaš.U pitanju je bila Simonida koja nije bolovala ni dana uz odlične rezultate na vagi.Verujem da se nije svuda opravdao ali kod mene jeste jer sam jedini imao zelenu pšenicu u tom delu atara i to mi je dovoljan pokazatelj.
 
Prošle godine sam pratio dejstvo Presinga na parceli mog nećaka. Posejana je bila Simonida i mogu reći da se Presing dobro nosio sa bolestima, ali je pšenica na kraju dosta propala jer je urađen samo jedan tretman. Za to vreme ja sam uradio tri tretmana na Simonidi (Falcon, Amistar i Duet ultra) i uspeo da je sačuvam do kraja iako je bila obolela pre prvog prskanja.
 
Nazad
Vrh