Fungicidi u strnim žitaricama

Ja sam kupio Bumper,ali nisam stigao jos da prskam. Ima li on neko vreme kad se s njim moze prskati ?
On je dosta skup 2800din litra/ha,drugar mi kaze da je koristio neki jeftiniji preparat u prahu. E sad ja bih Bumper da ostavim za kasnije,a sad za par dana da prskam tim jeftinijim. Jel ima neko neki konkretan savet ?
 
Cemu dati prednost u preventivi zastite klasa:
Acanto plus
Prosaro
Duett Ultra
Caramba
Amistar extra
Bumper

Znam da pitanje kompleksno ali sta je tu neka zlatna sredina sa cenom i kvalitetom, a sta je precenjeno?
Sta neradi posao nikako!?
 
Prosaro ti je daleko najbolji ali i najskuplji,onda idu duet ultra,amistar extra ...mnogo dobri preparati za klas su i sphere i rias al se ovde na formu ne pominju.po meni se sphere najbolja kombinacija al ii najskuplja
 
Zastitari a i apotekari svi oni imaju nekog koga forsiraju,normalno gledaj usvoje interese,najbolje je ovako kao ovde na forumu da se poele misljenja velikog broja poljoprivrednika i da se razmene iskustva sa raznim preparatima ..
 
Od naših ,
Galenikin Antre plus cena oko 2000 din/l ...1,5 l/ha
Galenika Akord cena oko 3200 din/l ...1l/ha
Delta agrar Mystic pro 500 ec cena oko 3000 din/l ...0.5-0.8 l/ha
 
Fluoco sam i ja radio,a sto se tice prosara najbolji je u cvetanju.Imao sam dobro iskustvo i sa falkonom i sa duetultra u prvoj zastiti.Ove godine imam samo za svoje potrebe i nije mi bitno kako ce se zastiti ali videcemo sta ce urtaditi fluoco.
 
Duet i Prosaro su najvise korisceni i nekako najbolje imaju preporuke od zastitara. Tesko je kod fungicida uociti bas koji je bolji. Treba parcela od 100kj pa svakih 5kj prskati drugim preparatom da bi se videla razlika i tako jedno 5 godina, jer jedna nije pravilo:osmeh:
 
250 G L tebukonazola. Prosaro ima 125 g l istog tebkonazola. Znamo svi posto je prosaro i kako odradjuje.Sad usporedjuj.
 
Aca, ja sam prskao jednom covijeku sa tim preparatom i nije se nesto bog zna pokazao, ima dosta fuzarije dok sam sebi radio sa duetom i drugim ljudima i razlika je i vise nego ocigledna.
 
Terbukonazol kao jedina aktivna materija mislim da nije dovovljan. U Prosaru ima jos jedan sistemik (sad da ne trazim kako se zove). Treba ti jos jedan sistemik da bi dobro delovanje imao.
 
Aco za prskanje u klasanju od galenike ti je bolje sad da uzmeš antre plus, pokriva fuzariozu, pepelnicu, rđu, pegavost.
 
Nazad
Vrh