FREZA prikljucak za traktor

Ta freza sa linka ti je skoro pa ista kao ova moja i i one freze koje se prodaju po Raskoj, Kraljevu, Leposavicu za 900-1000e. Tu je samo cena naduvana i vrlo mala i u frezi.

- - - - - - - - - -

2,5 vilamet 3 miker 2,5 kupina

Meni je kupina na 2.5 i freza o 180 prolazi knap, tik uz kupine. Ostane samo da se okopa malo. Sad sa 539 po meni ne mozes preko 165 frezu a ne valja ti ni manja jer je dosta bolje kad preklapa trag traktora. I ne treba ti teska freza jer se freza plitko.
 
Ima li neko iskustva sa ovom frezom?

http://www.agrouniverzal.rs/katalog/freze/shaktiman.pdf

6 moticica po sekciji, prenos preko zupcanika, uz nju ide i kardan. Ova od 180cm kosta 185


Dvoumim se izmedju nje i Gramip AT30. Gramip je malo skuplja a prenos na lanac, 4 moticice po sekciji i bez kardana.
54 noza ..hm..zamena nozeva 200 evra...mnogo lici na fapovu..onda kupi FAP bar imas mogucnost promene brzine okretanja..imas dve brzine..Ova ima samo jednu 2,5:1 a to znaci 200 obrtaja na osovini...ali imas mogucnost da je rasteretis tako sto ces skinuti po 2 noza po radnom telu i ostaviti 4 noza po radnom telu..Neverujem ja da ovo moza da okrece Imt 539
 
Ta freza sa linka ti je skoro pa ista kao ova moja i i one freze koje se prodaju po Raskoj, Kraljevu, Leposavicu za 900-1000e. Tu je samo cena naduvana i vrlo mala i u frezi.

- - - - - - - - - -



Meni je kupina na 2.5 i freza o 180 prolazi knap, tik uz kupine. Ostane samo da se okopa malo. Sad sa 539 po meni ne mozes preko 165 frezu a ne valja ti ni manja jer je dosta bolje kad preklapa trag traktora. I ne treba ti teska freza jer se freza plitko.
meni je zemlja teska za obradu probao sam jednom sa frezom od 180 laka negde frezuje negde samo skoci...
planiram da uzmem ovu nadam se da je dobra. http://www.fpm-agromehanika.rs/cata...tore/obrada-zemlje/rotacione-freze-rotas.html i da li zna neko koja joj je cena?
 
Poslednja izmena:
Ima li neko iskustva sa ovom frezom?

http://www.agrouniverzal.rs/katalog/freze/shaktiman.pdf

6 moticica po sekciji, prenos preko zupcanika, uz nju ide i kardan. Ova od 180cm kosta 1850e.

Druze vrati koju stranicu unazad ima link ja sam postavio sa you tuba,ovo ti je ista potpuno freza kao sto prodaju u leposavicu raskoj

Dvoumim se izmedju nje i Gramip AT30. Gramip je malo skuplja a prenos na lanac, 4 moticice po sekciji i bez kardana.

Druze vrati koju stranicu unazad ima link ja sam postavio sa you tuba,ovo ti je ista potpuno freza kao sto prodaju u leposavicu raskoj i totalna je kopija Sicme. Freza je odlicna i masivna i jako lepo radi,ali 1.80m 539 ne moze da nosi 1.60 ide vuce je nekako. Ja ti ne bi preporucio da das 1000e vise za istu stvar,moje misljenje samo,a freze iste..
 
Hvala puno svima, mislim da cu ipak dati 2000 za gramip AT30 1.8 pa sta mi bude. 558 ce je vuci bez problema.

- - - - - - - - - -

meni je zemlja teska za obradu probao sam jednom sa frezom od 180 laka negde frezuje negde samo skoci...
planiram da uzmem ovu nadam se da je dobra. http://www.fpm-agromehanika.rs/cata...tore/obrada-zemlje/rotacione-freze-rotas.html i da li zna neko koja joj je cena?


Oko 295 000 din sa 4 ili 305 000 sa 6 moticica.
 
Meni se kod ove FPM-ove freze nije dopalo to što svaka ali bukvalno svaka koju sam gledao slinavi na kućištu sa uljem...

Ova moja adina lepo kopa, ali već mi je otpao veći deo plastifikacije sa poklopca za ravnjanje :
 
Kupi bre u raskoj onu od 950e i uzivaj, 6 nozeva po sekciji ,dobro radi, nije teska za traktor, uzmes onu od 165 i taman. Dobijes i kardan. Kod mene i ostalih su te freze isfrezale dosta povrsine i svakakvih parcela pa i dalje rade bez problema.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ja ti kazem za maline ti nije ta teska freza tipa imt stare. A nije ni ona laka za maline tipa ovih imt novih lakih freza i gramipa at 20. Ove iz raske su negde sredina i rade dobar posao.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
A kakva je situacija sa moticicama, Alen je pisao da je orginalne vrlo brzo potrosio pa je pravio kod kovaca. Alene kako su ti se pokazale te nove i koja je cena bila posto ide 6 moticica.
 
Ja ti kazem za maline ti nije ta teska freza tipa imt stare. A nije ni ona laka za maline tipa ovih imt novih lakih freza i gramipa at 20. Ove iz raske su negde sredina i rade dobar posao.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Ispade da nema boljih freza od tih "no name" iz Raske. Moticice se pojele posle 10h. Pada li vam na pamet koliko ce da traje reduktor i ostali zupcanici?
Ja stvarno zelim da vas sve koji ste ih kupili dobro i dugo sluze.
Mislim da je mnogo bolje resenje dati oko 2000e za proverene marke, pa sa povracajem to izadje na ukupno 1350.
To je samo moje misljenje, da se ne uvredi neko.
 
Ispade da nema boljih freza od tih "no name" iz Raske. Moticice se pojele posle 10h. Pada li vam na pamet koliko ce da traje reduktor i ostali zupcanici?
Ja stvarno zelim da vas sve koji ste ih kupili dobro i dugo sluze.
Mislim da je mnogo bolje resenje dati oko 2000e za proverene marke, pa sa povracajem to izadje na ukupno 1350.
To je samo moje misljenje, da se ne uvredi neko.

Na osnovu čega ste došli do takvih zaključaka?
 
Na osnovu čega ste došli do takvih zaključaka?

Na osnovu onoga sto sam procitao u ovoj temi.

Ovi orginali nisu sjajni, isfrezao sam oko 10ha i vise se nije moglo frezati sa njima, uzeo sam opet iste zato sto nisam znao gde to da uradim.

Nemam ja nista protiv tih freza i verujem da super rade, samo me plasi kvalitet materijala. Ako su moticice toliko lose, cisto sumnjam da je sa ostalim delovima bolja stvar, da se ne pojedu zubi na zupcanicima brzo.
 
Kod mene je tako, probao sam i druge nozeve ali isto, jednostavno takve su parcele, ima dosta kamena i ja frezam sve 1 sporom na brzi kardan.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh