Francuska alpina

sobzirom da is napisoa moja kozica mislio sam da misliš na jaricu..prosli put je dvoje ,a sad je pno veća znači dvoje krupnijih ili troje sitnijih :)
 
Ljudi imam problem,sinoc mi se jarica okozila,al nisam siguran da je sisalo jer malo ga rogovima i glavom gura,ono je veselo ,pokusao sam ga zadojiti ,ali ona bjezi a i jare ne zeli da uzme sisu kada ga privucem sisi?? sta da radim
 
namazi ga malo hamurom mekinjama ne bi li ona pocela da ga liže možda ga tako prihvati po pravilo koze guraju jarice svojom njuskom da doje
 
Vezao je,drzao je u cosku,al pametnije koze nisam imao,kako legne tako i ostane, ko kamen,ona lize jare,i stvarno ono kao pazi ga,nisam jos vidio da je posisa,al valjda kad i njoj dozori s mlijekom valjda ce popusiti,hvala svima na pomoci.
 
Stigle prinove 2 brata beli stiniji a ovaj zuckast glavonja jedva izasao dosta krupan.... :)

2vvq236.jpg


6jekcj.jpg


2qjdrwj.jpg


t5li0y.jpg

Da nije ovo proliv na zadnjoj slici nije retko kao proliv ali mi sumnjivo....

2lwsww8.jpg
 
nista ne brini to je normalno. prvi izmet... :)



Da nije ovo proliv na zadnjoj slici nije retko kao proliv ali mi sumnjivo....

2lwsww8.jpg
[/QUOTE]
 
nek su korisni samo šteta što su muški ,a zašto su izašli bjeli ? jel nisi imao alpskog jarca u blizini ??
ima neko sredstvo ako bude proliv i narendih dana zove se hemosul i sulfam ako slucajno zatreba mada bilo je ovdje i nekih prirodnih tretmana ali se ja ne sjeca na kojoj je stranici..
 
Прва столица која се избаци непосредно послије порођаја од 4 до 12 сати. Има густу љепљиву форму. Продукти метаболизма док још грло није рођено. Колострум је импулс за прво пражњење.

Додати упис.
Када би се урадила култура била би негативна. Не би нашли бактерије.
 
Poslednja izmena:
Nisam video ovo prosle godine pa zato sam pitao za svaki slucaj,normalno seru zasad je sve u redu. Kandelabar nisam imao alpskog jarca a zajebao sam se zesce povukli oba na oca jbg,zato cu sad da nadjem muskog Alpinca da ga gajim do septembra da mi pari koze i da zakoljem najbolja solucija :) Inace ovaj zucko je krupan kao da ima sedam dana glavonja mali a ovaj belac ima mindjuse :osmeh:
 
i ja sam sebi u planu uzet jedno musko do septembra i sad sam jedva uganjo jarca alpskog moro sam vozit 3otak km kozu na spoj..
 
Најбоље би било када би имали у ближем окружењу контакт са још неким козарима па да сваке године ротирате јарце а након неког времена заједно купите новог и тако би лакше било за све.
 
Pa blizu mene tj u Guci ima Farma koza ima sve od umaticenih do neumaticenih Alpino koza,jarceva i jaradi...al skupa jarad neumaticena a kamoli umaticena :) Koji ce meni klinac da ja placam skupo,ovako uzmem sisavce musko od mesec dana Alpinac cistokrvan za 10e odhranim do septembra i na klanje
 
Може и тако,само ако козар хоће да шири стадо а жели да има квалитетно потомство,тада би требало узгајати доброг јарца и користити га 4,,5 година уз горе на поменуту ротацију јарца са другим узгојивачима.Друго,може да се деси да млад јарац,пошто је непроверен зезне ствар око парења,то јест буде јалов или касно сазри за парење и ето ти белаја :osmeh:
 
al je problem sto on opari jedne godine sljedece godine te jarice su njegove kcerke i odma je to za mene incest zato i kad bi se nabavio neki kvalitetniji jarac moraš ga promjenit odma lsjedeće godine,a činjenica je da stariji jarčevi daju bolju kvalitetniju i više jaradi
 
Pa onda jedino da je vodim na parenje ima jedan covek u Cacku sad sam zaznao pedigriranog jarca sa farme u prethodnom postu sto sam pisao i tako svake godine,platim parenje i gotova stvar nzm ni ja :osmeh:
 
Nazad
Vrh